Skocz do zawartości

Ulubione Seriale


Jackie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące później...

  • Odpowiedzi 548
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Dnia 29.09.2017 o 13:37, Jackie napisał:

 

Wczoraj był ostatni odcinek, ale wsio jest do obejrzenia online http://www.pbs.org/show/vietnam-war/

Odcinków jest 10, każdy trwa od 1.5 do 2 godzin, całość 18 godzin.

Trochę mi to zajęło, ale właśnie skończyłem oglądac i muszę potwierdzic - fantastyczny dokument. Dosc duzo wiem o Wietnamie, ale pomimo tego wiele rzeczy mnie zaskoczyło. No i seria jest świetnie uporządkowana według faz zaangazowania. Generalnie jak to się mówi - pochłaniający, captivating, polecam!

Szczególnie zapadająca w pamięc była ostatnia częsc poruszająca kwestie normalizacji stosunków USA-Wietnam po wojnie i fakt, ze ta normalizacja została zapoczątkowana przez byłych więzniów i ich oprawców, i to zaledwie 10 lat po upadku Sajgonu. To jak Ci amerykańscy i wietnamscy weterani się traktowali tak krótko po tak brutalnym konflikcie, gdzie wielu spędziło w wietnamskich wiezeniach lata, jest testamentem tamtego pokolenia. I jednocześnie powiększa hańbę dzisiejszych karłów moralnych, i tych co na Wietnam mieli "doctor's note", i tych co "13 grudnia spali do południa", hańbę tych którzy byli tchórzami lub bezczynnymi obserwatorami historycznych wydarzen, a dziś będąc u władzy napędzają jednych ludzi przeciw drugim aby liczyli krzywdy i walczyli o sprawy które minęły dziesiątki lat temu.

Zatem "historyków" zostawię z cytatem wiecznego optymisty z wizyty w Wietnamie w 2016: "Now, we can say something that was once unimaginable. Today, Vietnam and United States are partners. We have shown that hearts can change, and that a different future is possbile, when we refuse to be prisoners of the past."

Inna przyszłosc jest mozliwa, gdy odmawiamy bycia zakładnikami przeszłości. Sam bym lepiej tego nie wymyślił :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.07.2018 o 15:15, cee napisał:

Skończyłem wczoraj "Unsolved".
Jeśli kogoś interesuje hip-hop, 2pac biggie to jest to pozycja obowiązkowa imo emoji6.png
Ciekawy i dość fajnie zrobiony.

Też to oglądałem i polecam.

 

Jeżeli nie widziałeś jeszcze polecam sprawę OJ Simpson idzie na prawdę wiele dowiedzieć o procesie :P

 

Dodatkowo obejrzane w ostatnim czasie Mindhunter (Rozmowy z mordercami również fajne), Mindhunter: Unabomber sprawa unabombera jeżeli ktoś lubi seriale na faktach i coś co na prawdę się wydarzyło. 

 

Narcos też pewnie każdy oglądał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, pelasia napisał:

Shameless w sobotę? To dobra wiadomość !!!! Co do drugiego serialu to poddałam się chyba po 2 sezonie. 

Tak, sezon 8. Byl juz co prawda emitowany w TV, ale ja ogolnie staram sie zawsze poczekac az caly sezon wyjdzie i w jeden weekend sobie obejrzec. Bez stresowania sie i czekania tydzien na nowy odcinek. A sezon 9 ma byc we wrzesniu :) 

A z OITNB to na poczatku w ogole mi sie nie podobal i strasznie mnie wkurzal. Ale to byly czasy gdzie mieszkalam w lesie i nie mielismy dobrego neta jeszcze, wiec bylam zdana tylko na DVD. I wtedy tez czekalam na pozwolenie na prace, wiec musialam. I szczerze mowiac wkrecilam sie wlasnie gdzies w 2 albo 3 sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...