Skocz do zawartości

Formalności Po Ślubie Z Obywatelem Usa


akma

Rekomendowane odpowiedzi

current income jest to dochod obecny czyli ile maz zarobia teraz, nie wiem jak to wyglada jak jest self employed, pewnie mozecie wzorowac sie na zarobkach z roku poprzedniego ale tutaj chodzi o obecny dochod.

Jesli chodzi o wspolne papiery to ja mam podobny problem, jedyne co mamy z mezem wspolnego to rachunek za prad i rachunek telefoniczny na nas, no i pelno zdjec z 4 lat do tylu. Ale szczerze mowiac nie martwie sie za bardzo, poniewaz malzenstwo jak najbardziej prawdziwe, wiec nie bede sie wyjatkowo starac udowadniac niczego, bede po prostu mowic prawde. Co bedzie to bedzie. Wydaje mi sie ze sabena problemow nie bedziesz miec z udowodnieniem waszego zwiazku, macie dziecko, nie pobraliscie sie zaraz po przyjezdzie itp. No ty obejdziesz tymczasowa GC, dostaniesz od razu na 10 lat. Fajnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 752
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

No w sumie mam nadzieje, ze dostane na 10 lat:) bylo by niezle. wogole to by bylo niezle jakby mi ja po prostu wyslali bez interview hehe..marzy mi sie lol. a powiedz mi Pelesia ty wysylalas zdjecia z papierami? jak tak to ile tych zdjec? i do czego to dolaczyc do formy I-130?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno sie wyslac 4 swoje( 2 twoje do I-485 i 2 do I-765) i 2 meza( do I 485 razem z twoimi), jesli zalaczasz dodatkowo forme I-131 to dodatkowo 2 twoje zdjecia( czyli razem 6 twoich i 2 meza), ja wlasciwie wyslalam przez przypadek 3 moje i 2 meza( czyli za malo swoich) i panikowalam z tego powodu az doczytalam post pani Kariny, gdzie wspomniala,, ze jak sie wysle jedno mniej lub wiecej to oni nie sa tacy przewrazliwieni na tym punkcie, bo biora rowniez zdjecia przy odciskach palcow. No i jak na razie wszystko idzie gladko :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie racje nie ma sensu wpisywac, ze pracowalam w Polsce to i tak sie nie liczy, a tu akurat mamy corke takze siedze w domu z dzieckiem chociaz nie koniecznie nas na to stac hehe. Mam nadzieje, ze sie do niczego nie doczepia. W sumie to nie mam za duzo wspolnych papierow ale juz jestesmy malzenstwem 2,5 lata takze moze sie nie beda czepiac. Czy moge wyslac rachunki z tych samych adresow (3 rozne) ale osobno moje i meza? Katy w banku mamy razem i tez rozne adresy ale np prad to tylko na meza a np kablowka na mine ale ten sam adres. Czy mam to wszystko wysylac czy tylko wziasc na interview pozniej a teraz tylko co razem na rachunku?

Mam jeszcze jedno pytanie. W formie I-864 jest pytanie o current income czy to jest to co na podatkach za rok 2009 czy to jest to co w tym roku zarobi. wiem, ze jak ktos ma list od pracodawcy to to wypisuja ale moj maz jest self employed i w sumie nie wiem co tu wpisac. Maz twierdzi, ze to co na podatkach ale ja cos nie jestem do tego przekonana.

dzieki wszystkim za rady!

z self employed jest inaczej, bo oni zadaja podatki biznesowe itd. Dobrze byloby tez dolaczyc list z wyjasnieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

chcialam dac znac, iz wlasnie sprawdzilam swoj status na stronie urzedu imigracyjnego i dzisiaj zostala podjeta decyzja o przyznaniu mi GC :) nie mialam interview (tak jak w sumie sie spodziewalam) i GC zostala przyznana przed EAD. Dokumenty dotarly do USCIS 20 stycznia, a decyzja zostala podjeta 12 marca tak wiec w niecale dwa miesiace :)

Jak widac wszystko wypelnione zostalo prawidlowo, a stalo sie tak dzieki forum i godzinom spedzonym na czytaniu postow. serdecznie dziekuje:) Teraz czekam na az przysla sama karte, dopoki nie zobacze nie bede miala pewnosci na 100%.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ostatnio ktos mial podobnie, a zamiast GC przyszlo wezwanie na interview. Lepiej sie nie ekscytowac samym faktem, a poprostu czekac, bo to jednak dosc popularna rzecz, ze urzedy maja balagan i rozne rzeczy sie zdarzaja. Nawet Karina wspominala, ze dostawala na www/email rozne rzeczy nawet z odmowami dla kierowanych przez nia spraw, a pozniej okazywalo sie, ze to nie prawda i USCIS zwyczajnie pomieszalo. Duzo nie czytalem na temat, ale jednak kazdy dostawal EAD przed GC, ja osobiscie dostalem tydzien przed GC, a znow caly proces zajal tylko 7 tygodni od wyslania papierow do otrzymania GC.

Powodzenia i tak jak wczesniej pisalem- spokoju:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu dzisiejszym informacja na stronie urzedu imigracyjnego zmienila sie z decision na document production, takze nie wydaje mi sie aby popelnino az dwie pomylki w tej samie sprawie.

Za kilka dni powinnam dostac ofiicjalne pismo. Oczywiscie dopoki nie bede miala go w reku wszystko jest mozliwe :)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w sprawie pozwolenia na prace raz zrobili update ze dnia XX marca karta zostala zamowiona do produkcji i powinna dojsc w ciagu 30 dni po czym 5 dni pozniej zrobili ponowny update ze innego dnia karta zostala zamowiona do produkcji. Juz nie wspomne o tym ze pod moim AOS napisane jest ze produkuje mi GC a tak naprawde dostalam list z zaproszeniem na interview. Wiec z tymi stronami USCIS roznie bywa. Choc w twoim przypadku martusia20 moze i jest tak jak mowisz, bo wyslalas dokumenty jakos tak okolo tego samego czasu co ja, wiec jesli bys miala wyznaczone interview to pewnie juz mialabys zawiadomienie w reku.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...