Skocz do zawartości

Formalności Po Ślubie Z Obywatelem Usa


akma

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

I ja zaczelam wypelnianie dokumentow po slubie z obywatelem. Od dawna juz sledze forum i juz naprawde wiele sie nauczylam od Was... Wielkie dzieki!!!

Jestem pewna, ze bede miala przynajmniej kilka pytan podczas wypelniania formularzy. Na ten moment jednak zmartwilam sie troszke, bo wydaje mi sie, ze jeszcze nie tak dawno temu za EAD nie bylo dodatkowych oplat, a tu dzis zajrzalam na strone i jest $340. No i teraz pytanie czy to 340 jest wliczone w $1010 za I-485 czy to nowosc i bedzie dodatkowo?

zawsze byla oplata za EAD skladane osobno, bo nie sklada sie go tylko z AOS ale tez i w innych sytuacjach

ale od kiedy placie sie ponad $1000 za AOS to jest tam wliczona oplata za EAD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 752
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witam wszystkich forumowiczów!

Właśnie otrzymałam green card i chcę wszystkim poradzić kilka rzeczy.

Dostałam ją bez żadnego interview, ale po request for Additional Evidence.

W sumie wniosek złożyłam w lipcu po ślubie (wiza narzeczeńska) i w październiku zielona karta w ręku, bez rozmowy. 3 miesiące z RFE to bardzo szybko :)

Dostałam RFE ponieważ, z mężem nie wysłaliśmy całego zeznania podatkowego tylko kopię pierwszych najważniejszych stron z trzech lat- i tutaj popełniliśmy błąd, bo powiedzieli nam że mój mąż nie zarabia nawet progu ubóstwa co oczywiście jest nieprawdą. Myśleliśmy, że tyle odkumentów wystarczy, przecież wysłaliśmy za pierwszym razem jakieś 100 stron!!

Po otrzymaniu RFE wysłaliśmy każdą stronę z podatków, bank statements z całego roku, każdego miesiąca, długi list o zatrudnieniu itp. dosłownie wszystko.

W efekcie sprawa została przeniesiona do Kalifornii i bez rozmowy zielona karta znalazła się u mnie, w sumie z zaskoczenia :)

Także dla wszystkich, wiem, że jest to niesamowity i ciągły stres ale postarajcie się zrelaksować i zrobić (wysłać) wszystko co wam każą! A nawet więcej, to pójdzie wszystko szybciej.

Ważne jest żeby bardzo uważnie czytać wszystkie listy, które dostajecie i krok po kroku zbierać wszystkie dokumenty.

Jeśli chodzi o SSN i zmianę nazwiska po ślubie, to radzę próbować i próbować, poprosić o inną osobę, albo wrócić później, może wam się uda jak co poniektórym (mnie się nie udało, ale wiem, że innym tak )

także w końcu mogę robić prawo jazdy, iść do pracy i do szkoły.. Jupiiii!! :(

Życzę wszystkim powodzenia! :rolleyes:

Pozdrawiam! :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów!

Jeśli chodzi o SSN i zmianę nazwiska po ślubie, to radzę próbować i próbować, poprosić o inną osobę, albo wrócić później, może wam się uda jak co poniektórym (mnie się nie udało, ale wiem, że innym tak )

także w końcu mogę robić prawo jazdy, iść do pracy i do szkoły.. Jupiiii!! :)

Gratulacje !!!!

Jesli chodzi o zmiane nazwiska, to wystarczy przy wypelnianiu dokumentow wypelnic wszystko na nazwisko jakim chce sie poslugiwac po slubie. Wszystko zostanie automatycznie zmienione. Po otrzymaniu GC idzie sie do SS office i tam wklepuja nowe dane i wszystko sprawnie idzie. Tak samo jesli chodzi o prawko. No w PL to juz podobno trudniej ale tym sie bede martwic, jak bede chciala umiejscowic akt slubu w PL. Na dzien dzisiejszy nie moge wyjechac na miesiac czasu do PL aby wszytskie dokumenty pozmieniac :)

Jeszcze raz gratulacje !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.jestem w trakcie wypelniania dokumentow i brakuje mi pare informacji.jesli ktos moglby udzielic mi na nie odpowiedzi bylabym wdzieczna.

1)w druku I- 765 pkt. 17 czy mam tam cos wpisac esli wczesniej napisalam C9?

2)w druku G-325a co mam wpisac dla meza ktory mnie sponsoruje w rubryce Applicant last address outside the US of more than one year? (maz mieszka w stanach od 17 lat) i potrzebujemy po 2 egzemplarze dla kazego z nas?

3) jakie konkretnie dokumenty potrzebuje moz maz do druku I-864 pkt.25 Federal income tax return (pracuje w tej samej firmie od 10 lat).wymagany jest specjalny list od pracodawcy?czy wystarcza szczegolowe czeki?czy taxy musza byc z ostatnich 3 lat czy wystarczy z ostatniego roku?

jeszcze raz wielkie dzieki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...