Skocz do zawartości

Formalności Po Ślubie Z Obywatelem Usa


akma

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ja tez jestem w trakcie wypelniania i mimo, ze juz wiele mi sie rozjasnilo po lekturze forum (przy okazji wielkie dzieki dla Was wszystkich) tez mam kilka pytan.

Jestem po slubie z obywatelem na przesiedzianej wizie turystycznej. I teraz tak:

Form I-485

- Co mam wpisac w Part 2. I am applying ... because... Czy powinnam zaznaczyc A czy H ?

- Czy w Part 3. Nonimmigrant Visa Number to ten czerwony numer ktory mam w paszporcie na vizie?

Form G-325A

W tym formularzu od samej gory, po lewej stronie jest "File Number" z juz wpisana litera A. czy to to samo co Alien Registration Number (ktorego i jak nie mam...)?

Z gory dziekuje za pomoc!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 752
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Mam niestety kolejne pytanie...

Czy w moim przypadku w miejscach Current Immigration Status np. w I-765 powinnam wpisac B2 Outstayed czy Visitor bedzie nadal poprawnie?

Wiem, ze byla o tym mowa, ale nie dotyczylo to takiej samej sytuacji, wiec nie jestem pewna jak bedzie lepiej.

Bede wdzieczna jesli ktos mi pomoze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Mam maly problem z uzupelnianiem dokumentow :(

Chodzi o to ze jestem na wizie studenckiej. Moje I-20 wygaslo we wrzesniu i dano mi 60 dni na opuszczenie kraju (czyli do listopada). Moja wiza natomiast wygasa w styczniu. Na I-94 mam D/S.

Wniosek I-130 pyt. 14 Mam podac date wygasniecia I-20 czy wizy? Jezeli podam date z wrzesnia to czy nadal moge uwazac sie za studenta? Czy jestem overstayed pomimo tego ze lapie sie jeszcze w tych 60 dniach?

Podobnie jest z wnioskiem I-485: current USCIS status? expires on?

Bede wwdzieczna za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1)w druku I- 765 pkt. 17 czy mam tam cos wpisac esli wczesniej napisalam C9?

ja wpisalam w calym punkcie N/A

2)w druku G-325a co mam wpisac dla meza ktory mnie sponsoruje w rubryce Applicant last address outside the US of more than one year? (maz mieszka w stanach od 17 lat) i potrzebujemy po 2 egzemplarze dla kazego z nas?

poprostu wpisz jego ostatni adres gdzie spedzil wiecej niz rok...nawet jezeli bylo to 17 lat temu..jeden egzemplarz dla ciebie jeden dla meza

3) jakie konkretnie dokumenty potrzebuje moz maz do druku I-864 pkt.25 Federal income tax return (pracuje w tej samej firmie od 10 lat).wymagany jest specjalny list od pracodawcy?czy wystarcza szczegolowe czeki?czy taxy musza byc z ostatnich 3 lat czy wystarczy z ostatniego roku?

ja na wszeli wypadek dalam taxy za ostatnie 3 lata z w2 forms, dolacz list od pracodawcy w ktorym on wyjasnia ze twoj maz jest pracownikiem jego miesieczne zarobki to tyle i tyle i od kiedy tam pracuje...zawsze lepiej wyslac o jeden papierek za duzo niz jeden za malo, dodaj tez jego pay stubs z tego roku (od stycznia do pazdziernika) zeby widzieli ze ma regularne wplywy na jego konto

jeszcze raz wielkie dzieki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...