Skocz do zawartości

Formalności Po Ślubie Z Obywatelem Usa


akma

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 752
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam,

wyszlam za maz za obywatela amerykanskiego i ubiegam sie o zielona karte dla siebie i 13- letniego syna z poprzedniego malzenstwa. Czy wysylam dla syna formularz G-325A jesli jeszcze nie ukonczyl 14 lat? Czy formuarz I-485 dla syna w czesci 5 moze podpisac syn czy musze ja? Czy wypelniam czesc 6 formularza I-485, jezeli w czesci 5 podpisze sie syn?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam!

Do formy I-130 nalezy dolaczyc I-325A obydwu malzonkow jak i zdjecia obydwu malzonkow (po 2 kazdego z nich). Do formy I-485 nalezy dolaczyc I-325A beneficjenta oraz 2 zdjecia beneficjenta.Moje pytanie brzmi :

Czy w zwiazku z powyzszym trzeba wyslac dwie kopie formy I-325A beneficjenta plus 4 zdjecia beneficjenta tylko na te dwie formy ?

Sprawa zdjec wygladala by wtedy nastepujaco:

I-130 2 zdjecia beneficjenta plus dwa zdjecia malzonka

I-485 2 zdjecia beneficjenta

I-131 2 zdjecia beneficjenta

I-765 2 zdjecia beneficjenta

Lacznie 8 zdjec beneficjenta plus 2 malzonka a nie 6+2 jak to wszedzie na forum napisane.

Prosilbym o szybka odpowiedz.

Dziekuje i pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec w teorii jest tak jak napisales - ja pierdolowato wyslalem tylko bodajze 4 zdjecia swoje (benficjenta) nie dolaczajac ani jednego do I-765 i I-131 (co w ogole bylo bez sensu bo o EAD i AP wystapilem tylko dlatego ze bylo za darmo - nie potrzebowalem ich wcale bo bylem na L-1B) niemniej jednak przeszlo bez problemu. Jak chcesz miec spokojna glowe to daj 8 beneficjenta - ja dalem 4 i przeszlo. Ryzykujesz ewentualnym RFE ale moim zdaniem (jak widac na przykladzie) malo prawdopodobnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Do formy I-130 nalezy dolaczyc I-325A obydwu malzonkow jak i zdjecia obydwu malzonkow (po 2 kazdego z nich). Do formy I-485 nalezy dolaczyc I-325A beneficjenta oraz 2 zdjecia beneficjenta.Moje pytanie brzmi :

Czy w zwiazku z powyzszym trzeba wyslac dwie kopie formy I-325A beneficjenta plus 4 zdjecia beneficjenta tylko na te dwie formy ?

Sprawa zdjec wygladala by wtedy nastepujaco:

I-130 2 zdjecia beneficjenta plus dwa zdjecia malzonka

I-485 2 zdjecia beneficjenta

I-131 2 zdjecia beneficjenta

I-765 2 zdjecia beneficjenta

Lacznie 8 zdjec beneficjenta plus 2 malzonka a nie 6+2 jak to wszedzie na forum napisane.

Prosilbym o szybka odpowiedz.

Dziekuje i pozdrawiam!!

Teraz biora biometrics a nie odciski i dlatego do I-485 nie jest wymagane 2 zdjecia tylko jedno i tak samo do I-765. Zdjecie robia Ci przy biometrics i to zdjecie idzie do systemu od razu (kiedys tego nie bylo kiedy ustalano instrukcje do formularzy). Gdybys wysylal kazdy formularz osobno, wtedy bylaby mozliwa inna sytuacja - jesli wszystko idzie razem, wtedy jest troszke inaczej.

Do I-130 dolacza sie g-325a, do I-485 nie dolaczasz od nowa tego samego g-325a jesli to idzie w jednym liscie. G-325a dolacza sie do I-485 wtedy kiedy sklada sie np. I-485 kiedy juz I-130 bylo wyslane wczesniej itp.

Kazda instrukcja jest taka jaka jest, ale inaczej przepisy/instrukcje sie maja jesli skladasz wszystko razem - kazda sytuacja jest inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Witam serdecznie,

Przyjechałam do USA pod koniec czerwca na wizie turystycznej do chłopaka- Amerykanina. W tym czasie postanowilśmy się pobrać, ślub planujemy w połowie października. Wysłanie papierów planujemy w listopadzie. Moja wiza kończy się pod koniec grudnia. Chcę wrócić do Polski na początku stycznia ponieważ mam do zdania sesję - jestem studentką. Czy w wypadku wysłania dokumentów w listopadzie w USA mogę starać się o GC będąc w Polsce? I co w przypadku interview? Jeżeli np. dadzą mi termin interview na marzec raczej nie będę mogła wjechać do USA ponownie, żeby odbyć interview.

Bardzo proszę o odpowiedź, ostatnio te całe procedury spędzają mi sen z powiek... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...