Skocz do zawartości

Formalności Po Ślubie Z Obywatelem Usa


akma

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 752
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

eh, no to chyba będzie się trzeba zabrać za to, skoro Ty kzielu wierzysz, że dam radę ;) to dam radę ! w razie czego będę się posiłkować Wami, specjalistami :)

Pytaj - w razie czego pomogę. Ja to zrobiłem wszystko - sam - wymagało sporo pracy żeby się upewnić że wszystko gra, niemniej jednak po dwóch miesiącach miałem interview i GC - jeden z krótszych czasów jeżeli chodzi o AoS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

no z tego co sie orientuje to w USA koszt u prawnika to 2-3k $ a w PL, dokladnie w Poznaniu, znalazłam jedną kancelarię, która się tym zajmuje i powiedzieli mi, że 3,500 zł. więc taniej :P

no i red flags nie mam, przykładny ze mnie podróżnik po USA.

ale boję się, że zagubię się w tej całej papierkowej robocie..

W Poznaniu dziala slynny Janaszek, wiec ... zastanow sie. Nie ma kancelarii w Polsce, ktore maja prawnikow imigracyjnych - to sa agencje, podobnie jak ta, ktora oglasza sie z odwolaniami - pisala tutaj kobieta, ktora zatrudnila podobna kancelario-agencje i za kilka tysiecy nie dosc, ze sama sobie wszystko robila to jeszcze byla masa bledow w dokumentach, ze o czasie i nerwach nie wspomne.

Jest takie powiedzenie, ktore cisnie sie na usta: co tanie to i drogie. Poza tym adwokat w USA odsyla dokumenty do USA bardzo szybko itd. Jesli dokumenty maja krazyc Polska-USA to troche Ci to zajmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

nie wiem czy wolno taki stary temat odkopywac, jak nie wolno, to przepraszam:)

Pytanie z serii kontrolne, bo niby wiem, ale wole sie upewnic: znajoma Amerykanka wyszla niedawno za maz za obywatela Hiszpanii, zareczeni od niedawna i slub mial byc za rok, ale podczas jego ostatniego pobytu, (on kursuje miedzy USA a Hiszpania) postanowili sie pobrac w wersji przyspieszonej; on z powodow chyba rodzinno biznesowych) po slubie wrocil, i teraz maja taki plan ze jak on znowu przyleci (wlot na turystycznej oczywiscie) to beda sie starac o GC. Z tego co pamietam, jest bardzo duze prawdopodobienstwo ze sie USCIS bedzie czepiac, bo wlot byl na B2.

Druga opcja to oczywiscie CR1 ale standardowo chca uniknac tak dlugiej rozlaki.

Pytanie brzmi, czy wersja pierwsza ma w ogole szanse sie udac, czy to ewidentnie wbrew zasadom imigracyjnym i ryzyko odmowy byloby zbyt duze?

dzieki za wszelkie uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, juz prawie wszystkie dokumenty o AoS wypelnione, mam tylko jedna watpliwosc w zwiazku z I-131

(jestem na wizie k1, juz po slubie)

czy wypelniam tylko PART: 1,2,3 az do punktu 4c wlacznie, a nastepnie przechodze do part 7 i part 8?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...