Skocz do zawartości

Formalności Po Ślubie Z Obywatelem Usa


akma

Rekomendowane odpowiedzi

To wiem ze to jest oszustwo a tak nie chce łamać prawa:) bo ludzie piszą coś o ślubach w stanach ze biorą cywilny a pozniej kościelny np w Polsce ale ja już sama nie wiem co jest lepsze:) bo jeżeli weźmiemy ślub w Polsce do momentu otrzymania papierów czy nawet tej wizy trochę będziemy czekać wiec pewnie narzeczony będzie musiał do usa wrócić bo praca itd ale myślę sobie tak ze jak by w stanach wziąć ślub np ten cywilny nawet, wcześniej złożyć o ta wizę narzeczenska i tam wziąć ten ślub to do momentu jak będzie trwała procedura będę mogła być tam z nim tak? A jak tak to nie będę mogła opuszczać stanów? Może głupie pytania to są ale ja naprawdę nie wiem co jest lepsze w naszej sytuacji..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 752
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Uhhh... nie wiem czy cie zrozumialam.

1. Chcesz zlozyc papiery na wizie narzeczenska.

2. Nastepnie, czekajac na wize narzeczenska, chcesz jechac do Stanow nie wizie turystycznej (no bo jak inaczej w tym momencie?) i wziac tam slub cywilny.

3. Zostac w Stanach, po slubie, czekac na wize narzeczenska (??), ktora jest dla narzeczonych (duh!) i uprawnia cie do wlotu do Stanow.

4. ...? :P

Slub to slub. Nie ma znaczenia czy cywilny czy koscielny. Jak jestes po slubie to NIE MOZESZ starac sie o wize narzeczenska.

Jak wyjedziesz na wizie turystycznej (jesli by ci w tej sytuacji przyznali...) , po zlozenie papierow na wize narzeczenska, to mozesz sobie tam czekac. Ale do Polski i tak musisz wrocic na badania lekarskie, wywiad w ambasadzie i otrzymanie wizy....

Szczerze, juz teraz widze, ze bardzo zaczynasz kombinowac. :P Czytalas w ogole na stronie ambasady jakie sa procedury i kolejnosc? Jesli chcecie zrobic wszystko dobrze i leganie, to nie obedzie sie bez czekania i rozlaki. No takie zycie. Wierz mi, kilka miesiecy bez narzeczonego to nie koniec swiata.

Nie ma tez opcji "na szybko, juz teraz!"

Wydaje mi sie, ze najlepszym rozwiazaniem dla was bedzie K1, czyli narzeczenska. Oczekiwanie jest z reguly krotsze niz na wize malzenska. Poczytaj sobie http://polish.poland.usembassy.gov/pl_fiancee_visas_iv.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz,zaraz ,zaraz

sam slub bez legalizacji pobytu nie jest lamaniem prawa i nigdy takim nie byl.,

co innego slub i wyjazd .,oczekiwanie po za USA na papiery a co innego slub i legalizacja pobytu na terenie USA,,wiele razy na tym forum pisalismy

i prosze nie mieszac tego :)

co do tych 6 misiecy to o co chodzi...

gdzie cos czytalas?podaj linka

a ile czasu Twoj narzeczony jest w Polsce a ile w USA.aby byl domicyl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ja wiem ze biorąc ślub nie mogę się o narzeczenska ubiegać bo to jest bez sensu. Mi chodzi głównie o to żebyście mi pomogli wybrać najlepszą opcje bądź wskazali co jest lepsze czy ślub tam czy tutaj i złożenie tych papierów? Ale wydaje mi się ze narzeczenska jest lepsza opcja. A narzeczony co rok jeździ do Stanów teraz jest prawie 10 miesięcy ale przylatuje na wakacje wiec to tak przerywane jest ze względu na mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę sobie tak ze jak by w stanach wziąć ślub np ten cywilny nawet, wcześniej złożyć o ta wizę narzeczenska i tam wziąć ten ślub to do momentu jak będzie trwała procedura będę mogła być tam z nim tak?

Sama napisalas :P I coz, wedlug mnie wiza narzeczenska bylaby dla was najlepsza. Zrobicie wszystko legalnie i bez komplikowania sobie zycia. A kilka miesiecy rozlaki szybko zleci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przepraszam, nie moge znalezc tej informacji na forum wiec zapytam

Jestem tydzien po fingerprint w us immigration i w trakcie oczekiwania na zielona karte. Mam gardlowa sprawe do zalatwienia i musze wrocic do Polski. Nie moge czekac 3 miesiecy na GC, czy zna ktos inne wyjscie z takiej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...