Skocz do zawartości

Formalności Po Ślubie Z Obywatelem Usa


akma

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przepraszam, nie moge znalezc tej informacji na forum wiec zapytam

Jestem tydzien po fingerprint w us immigration i w trakcie oczekiwania na zielona karte. Mam gardlowa sprawe do zalatwienia i musze wrocic do Polski. Nie moge czekac 3 miesiecy na GC, czy zna ktos inne wyjscie z takiej sytuacji?

Emergency AP. Jezeli wyjedziesz bez tego co porzucisz AOS i bedziesz musial zaczynac od poczatku z CR-1/IR-1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 752
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witam wszystkich dzięki temu forum znalazłam cześć odpowiedzi na moje pytania ale nie wszystkie. Wiec opiszę mój problem i mam nadzieje ze ktoś mi pomoże:)

Moja sytuacja wygląda tak mam narzeczonego który jest obywatelem usa ale jest też obywatelem Polski (tam pracuje i do Polski przyjeżdża) i planujemy ślub kościelny w Polsce..wyczytalam gdzieś ze obywatel usa musi być pół roku w Polsce żeby starać się o papiery dla mnie w tym przypadku tez tak będzie skoro on jest obywatelem polskim? Gdzie lepiej brać ten ślub w Polsce czy jednak do Stanów wyjechać? A jak by założył na mnie papiery w Polsce będę mogła polecieć z nim do Stanów czy nie? Pisze bo nie wiemy co robić żeby było dobrze i w miarę szybko wszystko przebiegło a nie chcemy żeby nas rozdzielili na kilka miesięcy. Wie coś ktoś na ten temat? Będę wdzięczna :)

Czy lepiej wziąć ślub cywilny a pozniej kościelny? Ale ile to będzie trwać to wszystko. Bo mój narzeczony chce zyc w stanach ze mną a nie wiemy co zrobić żebym ja mogła z nim tam być

Ja bym obstawiała jednak CR1 (może dlatego, że sami to wybraliśmy:D) bo przy tym co się obecnie dzieje w USCIS to może się okazać, że czas oczekiwania będzie ten sam w obu przypadkach (K1 i CR1) a do tego CR1 wychodzi troszkę taniej i co dla mnie było najważniejsze - nie muszę robić AOS po wlocie do USA i w zasadzie od ręki mogę prowadzić normalne życie, iść do pracy, wylatywać z USA, a w przypadku K1 bardzo mi nie pasowało uziemienie w oczekiwaniu na combo card. No ale wiadomo, przy CR1 czeka Cię rozłąka z mężem, a K1 to rozłąka "jedynie" z narzeczonym (plus proces K1 możecie zacząć w tej chwili) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...