Skocz do zawartości

Przekręty Imigracyjne


madie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Proszę o pomoc.

Jak pewnie wiemy istnieje wiele przekrętów imigracyjnych.

Podejrzewam, że jestem świadkiem jednego z nich.

Małżeństwo: mężczyzna - rezydent USA przebywający 10 lat w Stanach, oraz kobieta z obecnie z utraconą wizą. Małżeństwem są od 1,5 roku, małżeństwo zawarte w Kanadzie. Obydwoje są Polakami. Teoretycznie kobieta została przez męża pobita. Ma obdukcję, a on znalazł się w areszcie. Obydwoje nie znają biegle języka angielskiego. On jest chory, pod stała opieką lekarską, pracuje w fabryce, płaci podatki etc. Wcześniej nie karany. Jakie konsekwencje może ponieść, co z Zieloną kartą, co z pracą chcę wspomnieć, że do emerytury brakuje mu 2 lata. Co w przypadku kaucji, jeżeli oprócz żony, która wniosła zawiadomienie nie ma nikogo z rodziny w USA. Jaka może być wysokośc tej kaucji i czy można ją wpłacić z Polski.

Istnieje podejrzenie, że jest on niewinny, kolokwialnie mówiąc został 'wrobiony' aby żona mogła zalegalizować szybciej swój pobyt, tłumacząc koniec wizy, przetrzymywaniem jej siłą w USA.

Czy słyszeliście o podobnym przypadkach?.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomych pewnie ma, ale czy można mówić o przyjaźni...

Sama się nad tym zastanawiam skąd wział sie pomysł dostania szybszego pobytu... Tak jak pisze sa to spekulacje, dlatego tez pytam czy znacie podobne przypadki 'przekrętów'

Czy jako ofiara 'przemocy' ta kobieta ma jakieś prawa mimo ze nielegalnie znajduje sie na terenie USA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli on ma green card to ona raczej nie dostanie szybciej pobytu stalego - musialaby byc z obywatelem USA (bo ona ma juz niewazna wize) - ale poniewaz nie znamy calej sprawy to pisze, ze "raczej nie dostanie" a nie, ze "na pewno nie dostanie". Ale wydaje mi sie, ze wiem o czym mowisz - to VAWA (forma I-360). Trzeba by zrobic tak: skontaktowac sie z prawnikiem pro bono (daj mi znac jesli nie wiesz gdzie go znalezc) i on powinien wniesc zawiadomienie o przestepstwie czyli, ze zona przez chec uzyskania stalego pobytu szybsza droga, zlozyla zawiadomienie, ktore bylo falszywe. Trzeba by zobaczyc co jest na obdukcji - to jest wazne. Ona mogla, ale nie musiala, okaleczyc sie sama.

aha, teraz 95% form I-360 jest denied. Sama obdukcja nie swiadczy o tym, ze ktos jest maltertowany itd., bo wiele osob dostawalo obdukcje tylko dlatego, ze chcialo szybszy pobyt - urzednicy juz sie na tym poznali i teraz jest naprawde ciezko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Karino nie mogę skontaktować się z panią przez prywatne wiadomości, ponieważ ma pani pełna skrzynkę odbiorczą. Piszę więc w tym temacie.

'Dziękuję za odpowiedź.

Mężczyzna ten mieszka w stanie New Jersey. Z tego co wiem jego żona ma wiele siniaków, nie wiadomo mi nic o żadnych złamaniach czy poważniejszych obrażeniach. Od piątku jest w areszcie. Nie mam zielonego pojęcia jak wygląda amerykański areszt. Wiem tylko tyle, że mężczyzna ten ma ze sobą potrzebne lekarstwa ( jest chory). Od piątku tylko raz udało mi się skontaktować z tą kobietą. Nic konkretnego nie dowiedziałam się od niej, wspomniała tylko, że jej mąż dostał zakaz dzwonienia i zbliżania się do niej, o ile to jest prawdą nie mam pojęcia. Jak wygląda procedura w takim przypadku, co z kaucją? Wiem że pytam o szczegóły, ale sama nie wiem do kogo się zgłosić.

Pozdrawiam K.'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...