Skocz do zawartości

Kiedy Rozpoczyna Się Worka&travel


kopan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W tym roku koncze studia i chcialbym ostatni raz wyjechac na worka, zaznacze ze bylem juz 3 razy. Jako ze zaraz po powrocie chcialbym zacząć prace i nie chce siedziec w stanach do pazdziernika, a znowu jak jechac to tez nie na 2 miesiące. Tak więc moje pytanie brzmi: kiedy można wyjechać na Worka, tzn od kiedy zaczyna się program. Na niektorych stronach czytalem ze od maja, w almaturze powiedzieli mi ze okolo polowy maja, ale to chyba jest gdzies sprecyzowane dokladnie, ze jest to np 1 maj, czy 1 czerwiec. Aha i jeszcze jedno, na ile dni można wczesniej wiechac do Stanow. Powiedzmy, ze program zaczyna się 15 maja, ds2019 mam waznego od 15 do na ile dni wczesniej moge wjechac do Stanów??? Zawsze jak odbierałem paszport to byla tam wklejona taka karteczka ze mozna wjechac na 30 dni przed,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja najwczesniej w stanach bylam od 2 maja ale jechalam albo z wlasnym pracodawca albo tak jak w tym roku bez ofery pracy wiec dlatego tak wczesnie, chyba malo ktore biura maja oferty pracy rozpoczynajace sie w maju, jak to kiedys mi powiedzieli w ktoryms biurze w&t jest dla studentow, a studenci w maju jeszcze siedza na wykladach :( ale skoro byles juz 3 razy wiec podejrzewam ze raczej co do pracy nie bedziesz sie opierac na tym co maja do zaoferowania biura. Jesli chodzi o wczesniejszy wjazd do stanow przed waznoscia Ds-a to jedyne co pamietam to zawsze mi powtarzali zeby nie przesadzac i zeby to zawsze byly gora kilka dni przed rozpoczeciem Ds-a.

2006, 2007 -> w&t California

2008 -> Illinois

2008, 2009...... -> zmiana statusu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom mam swoją oferte pracy i tak naprawde moge miec kontrakt nawet od 1 maja albo i wczesniej jakby trzeba bylo :( Takze z tym nie ma problemu a co do tego wczesniejszego wyjazdu to pytam tylko dlatego, ze jesli okazaloby sie ze mozna wyjechac np 1 czerwca to pojechalbym wczesniej, ale jesli np jak mowisz bylas nawet 2 maja to nie potrzeba mi jechac wczesniej bo chce wlasnie na poczatku maja wyjechac. Poprosze o kontrakt od 1 maja i juz. Z tym nie bedzie problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie nawet w ambasadzie nie pytali sie o to dlaczego tak wczesnie, a ze mialam nawet juz studia skonczone w momencie gdy do ambasady jechalam i nie mialam nawet oferty pracy wiec troche sie denerwowalam... no ale szczesliwie nie bylo zadnych problemow, tak ze wyjazd na w&t na poczatku maja jest jak najbardziej mozliwy :(

2006, 2007 -> w&t California

2008 -> Illinois

2008, 2009... -> zmiana statusu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...