Skocz do zawartości

Jak Wydostać Pieniądze Z Banku W Usa - Skomplikowana Sprawa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam problem z "wydostaniem" pieniędzy z banku w Usa.Zakładając konto w tymże banku myślałem,iż z przelewem do Polski problemów nie będzie po czym okazało się,że bank ten nie prowadzi przelewów międzynarodowych i pozostałem w kropce, ja jestem w Polsce,a pieniądze zostały.Próbowałem przelewać przez Moneybookers,netellera,ale niestety nie mogę zrobić przelewu przez te portale, gdyż system weryfikacji mojej karty VISA nie akceptuje moich danych do weryfikacji, po telefonie do banku okazało się,iż chodzi o brak Social Security Number zapisanego w danych banku,a żeby wpisali mój SSN niestety muszę stawić się osobiście w banku, WESTERN UNION także nie pomoże mi,gdyż ich działalność opiera się jedynie na przekazach pieniężnych,a nie przelewach do Polski, więc także musiałbym się stawić osobiście w jednej z placówek Western Union by móc przelać pieniądze.Czy ktoś z Was zna firmę, instytucje, do której mógłbym przelać pieniądze ze swojego amerykańskiego konta na jej amerykańskie konto,a ów firma,czy instytucja zrobiłaby mi przelew,przekaz na moje polskie konto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witam!Najprosciej jesli masz karte platnicza do tego konta to placic za zakupy w kraju ta karta .Stracisz wtedy na przewalutowaniu plus prawdopodobnie jakas prowizja banku.Przelewajac przez rozne firmy tez pobraliby Ci oplaty za to.

Natomiast jesli niemasz karty to sprawa jest trudniejsza.

Czesc bankow typu citi,BoA maja powiazania z polskimi bankami i moze cos w tym temaci udaloby Ci sie zdzialac.

Niepodales co to za bank ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kartę debetową, myślisz,że mogę płacić amerykańską kartą w Polsce, w polskich sklepach?

Jezeli masz karte VISA albo Mastercard to mozesz nimi placic w polskich sklepach bez prowizji, mozesz stracic jedynie nieco na przewalutowaniu, bo przelicznik na pewno bedzie slabszy niz gdybys sprzedawal $ na wlasna reke. Mozesz rowniez wyplacic kase w polskich bankomatach z tym, ze w tym wypadku bank bedzie pobieral prowizje i to dosc duza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kartę VISA DEBIT,ale amerykańska, myślałem,że to,że system VISA jest systemem ogólnoświatowym nie pomoże mi, gdyż karta ma amerykańskie "obywatelstwo", ale jeżeli tak twierdzicie to super, dziękuje bardzo za odpowiedzi, w 2 h rozwiązaliście mój problem nad którym głowiłem się 3 tygodnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dostęp online, książeczkę czekową także,ale nie bardzo wiem, co mógłbym zrobić z tymi "atutami" będąc tutaj w Polsce. Gdy mimo, iż mam dostęp online do konta nie mogę zrobić przelewu do Polski...;/

Co do czeku to niestety nie mam w Usa nikogo zaufanego, jeśli już by ktoś się znalazł to jest to znajomy znajomego itd.

a co do PayPala to mogę im zrobić normalny przelew z konta w Usa na ich amerykańskie konto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprosciej bedzie Ci zalozyc konto na paypalu i przelac na nie kase (za pomoca karty) z konta amerykanskiego. Gdy sie juz tam znajdzie, dodajesz do systemu swoj rachunek w polskim banku i przelewasz. Po kilku dniach pieniazki sa na polskim koncie :-) Przy kwotach powyzej bodajze 500zl nie ma za to zadnej prowizji, przy mniejszej kwocie, za przelanie na rachunek placisz 30zl. Ale to sa dane z glowy, mozliwe, ze cos pokrecilem minimalnie :-) W kazdym razie sposob na pewno zadziala, robilem podobnie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym,że nie mogę zrobić przelewu za pomocą karty, gdyż podczas procedury przelewania za pomocą karty pojawia się system weryfikacyjny VISA(Verified by Visa), w którym muszę zweryfiikować swoje dane i dane karty nim zrobie przelew,a że bank w USA jakimś cudem nie wpisał do swojej bazy danych mojego SOCIAL SECURITY NUMBER to przy weryfikacji mojej karty VISA pojawia się komunikat,iż moje dane są niepełne,a żeby móc podać swój numer SSN musiałbym się stawić w banku osobiście.Dlatego też inetersuje mnie jedynie opcja tradycyjnego przelewu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...