Skocz do zawartości

Wypadek Mniejszej Wagi - Karalność A Wiza?


Rekomendowane odpowiedzi

|Witam. W zeszłym roku w listopadzie otrzymałem wyrok za kradzież odtwarzacza mp3 z marketu .To był mój pierwszy i mam nadzieję ostatni głupi wystepek :) .Sąd uznał moją sprawę za wypadek mniejszej wagi i otrzymałem okres próby 2 lata oraz 400 zł kary(już spłaciłem). Sędzia zapewniał mnie że będe mógł się starać o wizę do USA oraz że moge oświadczać że jestem osobą niekaraną. Poszedłem więc do Sądu by złorzyć wniosek o stwierdzenie niekaralności i tu niespodzianka.Moja wstydliwa sprawa widnieje na tym świstku. Co mam robić? Czy przy wypełnianiu dokumentów o wizę mam napisać że jestem osobą karaną? Czy jeśli się przyznam do mojego występku konsul automatycznie odmówi mi zgody na wyjazd? pomocy :) !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy, nawet najmniejszy wyrok jest zapisany w Krajowym Rejestrze Sądowym. Z tego co rozumiem, dostałeś wyrok w zawieszeniu, na okres próby 2 lat. Jeśli okres próby minie, czyli miną te dwa lata (dokładnie 2 lata plus 6 miesięcy) możesz się starać o tzw. zatarcie wyroku (czasem jest określane też wymazaniem skazania). Nie musisz nawet brać prawnika do tego, w każdym sądzie powinni ci podpowiedzieć jak to zrobić (nie wiem jak dokładnie jest teraz w prawie polskim, trzeba byłoby poszukać, ale kiedyś mówił o tym Art. 76 Kodeksu Karnego).

Co zrobić przy wypełnianiu papierów o wizę? Tu już musisz sam zadecydować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ds 156 masz wyraznie napisane i od Ciebie zalezy czy to wpisac czy tez nie ..

Pare osob z wyrokami dostalo wize(sa pewne przestepstwa ze przekreslaja wjazd) bo oprucz tego ze dana osoba byla karana liczy sie czy to zrozumiala oraz czy ma zamiar wrocic na czas z USA i nie pracowac nielegalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja idziesz po promese turystyczna to po co Ci zaswiadczenie o niekaralnosci?

Nie wiem jak brzmi dokladnie Twoj wyrok ale na podstawie tego co napisales to w przyszlym roku zostaniesz wymazany z Rejestru Karanych. Wiec raczej nie zawracalbym sobie glowy zaznaczaniem, ze jestes karany. Moze i Sly napisal, ze liczy sie czy zrozumiales blad ale prawda jest taka, ze urzednik konsularny to nie spowiednik i pytac sie Ciebie nie bedzie czy zalujesz. Sa osoby, ktore przyznaly sie do karalnosci i dostaly promesy ale wcale bym sie nie zdziwila, jezeli bylyby one w mniejszosci.

Jak to jeden z moich znajomych powiada "sprawa nie przyznana, w polowie wygrana"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...