Skocz do zawartości

Możliwość Utraty Zielonej Karty


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Obecnie jestem studentem 1 roku w Polsce. Ostatnim razem byłem w USA 11 lutego 2008. W tym czasie w 2009 mam sesje i nie moge jechac bo musze sie skupić na nauce. Czy jest możliwość ze przyjade na wakacje 2009 do usa i nie odbiora mi GC?? Potwierdze ze studiuje w Polsce gdyz nie mam pieniedzy na studia w usa i mam zamiar tam pracowac, zyc po skonczeniu studiow w Polsce??

Jak sie moze miec sprawa w tej sytuacji??

Prosze o opinie ekspertow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dojda do tego ze ciebie tutaj nie bylo rok to masz po karcie. Zdaje sie ze nawet jak bedziesz robil obywatelstwo a to wyjdzie to ci moga ja zabrac i nie dac obywatelstwa. Twoja sytuacja byla do zalatwienia, ale nalezalo to zrobic przed a nie po fakcie. Mogles sobie zalatwic bialy paszport, na studia pewnie bys go dostal bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...

annalisa moga odebrac jak zobacza ze zamiast byc w USA jestes dluzej po za USA,ze nie masz nic w USA,ze nie placisz podtakow itp

a odebrac to Ci moga rezydeture a wiec i GC a jesli taka osoba by chciala znow sie starac o GC to musi odnowa wszystko robic.I to sie robi w sadzie gdzie musisz przedstawic dokumenty ze cos sie laczy z USA a jak tego nie wykazesz wtedy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za odpowiedź. Jutro lecę i niestety zostawiam wszystko na ostatnią chwilę. Trochę sobie poczytałem i okazało się, że nawet nie pracując muszę złożyć zeznanie podatkowe. Nie zrobiłem tego. Do usa latam na wakacje. No i generalnie moja jedyna obawa, to żeby nie było cyrku, że mnie na granicy odeślą do domu. Jeśli będę musiał stawić się w sądzie, to nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hi to chyba zle poczytales , jesli nie zarobiles wiecej niz zdaje sie 9 tys $ nie musisz skladac zadnego zeznania podatkowego , a jesli nic nie zarobiles to z czego masz sie rozliczac?

AirExpress nie masz niestety racji:

1. jezeli ktos jest zatrudniony na W-2 to nie musi skladac rozliczenia podatkowego jesli zarobil (na W-2) do okreslonej kwoty $5,450 jesli ktos jest single i nie jest blind, itd.;

2. jesli ktos zarobil np. cash (czyli jako kontraktor/sprzataczka -> self-employed ) to wedle prawa powinien sie rozliczyc jesli zarobil ponad $400. Takie prawo. Moze nie doplaca, bo np. ma jakies udokumentowane deductions, ale medicare i social security powinien zaplacic.

3. jesli ona nic nie zarobila to oczywiscie nic nie placi - problem jest taki, ze w razie gdyby cos sie dzialo to ona nie ma jak udokumentowac, ze tu byla, bo nie placila podatkow - wiec co ludzie robia to to, ze rozliczaja sie np. z $7,000 (ze np. ktos byl sprzataczka), jakis podatek zaplaca od tej kwoty, ale maja spokoj jesli by sie ktos z USCIS zainteresowal.

ze strony IRS:

Who Must Pay Self-Employment Tax?

You must pay SE tax and file Schedule SE (Form 1040) if either of the following applies.

* Your net earnings from self-employment (excluding church employee income ) were $400 or more.

* You had church employee income of $108.28 or more.

Your net earnings from self-employment are based on your earnings subject to SE tax. Most earnings from self-employment are subject to SE tax. Some earnings from employment (certain earnings that are not subject to social security and Medicare taxes) are subject to SE tax.

If you have earnings subject to SE tax, use Schedule SE to figure your net earnings form self-employment . Before you figure your net earnings, you generally need to figure your total earnings subject to SE tax.

Note: The SE tax rules apply no matter how old you are and even if you are already receiving social Security or Medicare.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...