Skocz do zawartości

Kiedy Zacząć Organizowanie W&t


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć jestem tu nowy więc zrozumcie jeśli taki temat już gdzieś był szukałem w wyszukiwarce ale jakoś chyba nie umiem się nią obsługiwać xD. Więc tak chodzi mi o czas załatwiania wszystkich formalnych i ew. nie formalnych rzeczy np. kiedy zacząć organizowanie wizy (konsulat dla Wrocławia chyba w Krakowie tak?) planuję wyjazd od wakacji 2011 roku wiec jeszcze mam duuuużo czasu ew. czerwiec 2010 ale to by po maturze było więc nie wiem czy mógł bym się wtedy już na W&T załapać (czy jest jakaś możliwość przed studiami? bo słyszałem że chyba jest tylko na czym polega na tym samym co W&T?) jakie są dodatkowe koszty programu bo sam wyjazd to 650$ jak jest na str. Almatura. Czy dochodzi do tego ponad 2tyś za bilet? A i czy bilet musiał bym sobie sam załatwiać. Jakie jest średnie wynagrodzenie za pracę ile muszę wziąć ze sobą pieniędzy. Czy popularna karta płatnicza zda w USA egzamin bo jak na razie nie mam szans na kredytową czy ew. można posługiwać się tam kartą rodzica i czy jest to opłacalne (oczywiście o wynajęciu samochodu podczas zwiedzania nie ma mowy w moim wypadku)(tak na marginesie wiecie może jakie jest oprocentowanie kart American Express bo w Polsce jakieś strasznie wysokie mi się wydawało) czy można wybrać sobie miejsce pracy np LA/NY a może jakieś inne mniej znane ale równie ciekawe? Jak w stanach jest z językiem niemieckim bo nie powiem że bardziej porozumieć się umiem w tym języku. Co do telefonów i tych zakresów (zasięg itp) to czytałem już na forum więc czy lepiej kupić tam jakiś najtańszy telefon i kartę czy jest to zbędne jeśli warto to ile koszt. sms do Polski? Czy warto brać na W&T laptopa/ jak to jest z internetem bo wyczytałem ze w dużych miastach WiFi jest aczkolwiek lepiej korzystać po cichaczu ? Czy polski telefon z WiFi tam też będzie działał chodzi mi o skypa i kontakt z rodziną (: . Co jest bardziej opłacalne kolej czy samolot (chodzi o podróż po USA) Problemów z otrzymaniem wizy na W&T chyba być nie powinno? To już chyba wszystkie pytania jak na razie przepraszam jeśli jakoś dziwacznie to napisałem ale jak myślę o wyjedzie do USA to aż mnie skręca z radości że jest to możliwe xD Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi i piszcie proszę jak najwięcej :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Co do planowania wyjazdu to ja juz planowalem na koniec liceum. A wyjezdzam w przyszlym roku. A przez początek studiów trochę zapomiałem, żeby sie zorientowac troche wczesniej i dopiero teraz wybiore biuro itd.

Żeby dostac wizę to najpierw trzeba się zapisac do biura na program W&T (lub tez inny) i potem sie martwic

Przed studiami jest program Camp America

W żadnym biurze nie widzialem jeszcze zeby w cenę programu wliczali bilet. To kto go kupi uzgadniasz z biurem juz

Średnia płaca to chyba cos okkoło 7,5$ /h

Na Twoim miejscu nie polegałbym na niemieckim

Co do laptopa to sam nie wiem brac czy nie

I polecam poczytac forum i oferty biur :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszty WATu zmieniaja sie co roku, zmienny kurs dolara, a zatem zmienna oplata za WAT dla sponsora i zmienne ceny biletow lotniczych

przygotowania do WAT'u mozna rozpoczac juz w pazdzierniku-listopadzie roku poprzedzajacego wyjazd, ale znam osoby, co caly proces rozpoczely w kwietniu i wjechaly do USA poczatkiem czerwca wiec mozna i tak ;-)

lepiej jednak wczesniej zeby sie przygotowac co i jak i odpowiednio nastawic na wyjazd, w innym watku juz ktos wspominal ze lepiej wyjechac wczesniej, po wize w zaleznosci jak umawia biuro mozna isc nawet w marcu juz, to kwestia do dogadania z nimi bo oni zanosza wnioski wizowe (a przynajmniej tak bylo)

wczesniejsze zalatwienie wszystkich formalnosci moze bardziej zmobilizowac zeby np. wszystkie egzaminy pozdawac przed wyjazdem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam do tego ze o wize bedziesz sie starac w Krakowie ,do tego juz teraz ucz sie jezyka angielskiego bo jesli nawet popadniesz na kogos z jezykiem niemieckim to nie zawsze tak sie zdarza ,juz z hiszpanskim mialbys lepiej :)

Nie bierz zadnej karty platniczej rodzica,w jakim banku masz karte ?Co do wyboru miejsca pracy to jest taka mozliwosc jesli beda wolne miejsca .

A co do reszty pytan to poczytaj dobrze dzial camp-work i travel i sam zobaczysz kto i ile bral kasy na taki wyjazd bo tak naprawde nie wiadomo jakie masz potrzeby,,jednym 500 dol starczy a inni musza miec 1000 dol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak chodzi mi o czas załatwiania wszystkich formalnych i ew. nie formalnych rzeczy np. kiedy zacząć organizowanie wizy (konsulat dla Wrocławia chyba w Krakowie tak?)

dokladnie, dla Wrocławia konsulat jest w Krakowie

planuję wyjazd od wakacji 2011 roku wiec jeszcze mam duuuużo czasu ew. czerwiec 2010 ale to by po maturze było więc nie wiem czy mógł bym się wtedy już na W&T załapać (czy jest jakaś możliwość przed studiami?

tak jak ktos wczesniej napisal przed studiami mozesz jechac z Camp America, zdaje sie tylko jako "Counsellor" czyli opiekun - poczytaj na ich stronie i bedziesz wszystko wiedzial

jakie są dodatkowe koszty programu bo sam wyjazd to 650$ jak jest na str. Almatura. Czy dochodzi do tego ponad 2tyś za bilet? A i czy bilet musiał bym sobie sam załatwiać.

Oczywiscie do tych 650$ dochodzi jeszcze cena biletu. Bilet mozesz sam kupic lub przez biuro W&T. Kupujac przez biuro z reguly jest on drozszy.

Jakie jest średnie wynagrodzenie za pracę ile muszę wziąć ze sobą pieniędzy.

7-8$/h ale tez zalezy ktory rejon, rodzaj pracy itp.

Czy popularna karta płatnicza zda w USA egzamin bo jak na razie nie mam szans na kredytową

do czego chcesz jej tam uzywac? uzywajac polskiej karty bedziesz placil wyzsze prowizje za wyplaty z bankomatow i dodatkowo za przeliczanie po niekorzystnym kursie z PLN na USD, takze lepiej bedac na miejscu zalozyc sobie tamtejsze konto i tez dostaniesz karte

czy ew. można posługiwać się tam kartą rodzica i czy jest to opłacalne

tego bym nie polecal, i moze to byc nieoplacalne dla Ciebie jak na przyklad bedziesz nia placil w sklepie, a sprzedawca zadzwoni po gliny ze poslugujesz sie czyjas karta platnicza

(oczywiście o wynajęciu samochodu podczas zwiedzania nie ma mowy w moim wypadku)

szansa jest, tylko koszt wypozyczenia bedzie wysoki ze wzgledu na wiek. Wiadomo prawo jazdy polskie + miedzynarodowe warto miec oraz karte kredytowa

(tak na marginesie wiecie może jakie jest oprocentowanie kart American Express bo w Polsce jakieś strasznie wysokie mi się wydawało)

nie zaprzataj sobie glowy takimi rzeczami, tak jak pisalem na miejscu wyrob sobie karte i bedziesz mial spokoj

czy można wybrać sobie miejsce pracy np LA/NY

tak, z reguly jest kilka miejsc pracy do wyboru jesli sie w miare wczesnie zapiszesz na program

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w stanach jest z językiem niemieckim bo nie powiem że bardziej porozumieć się umiem w tym języku.

Tylko angielski. Z niemieckim jest bardzo kiepsko w Stanach, hiszpanski moze Ci sie tez przydac w takich miejscach jak California, Floryda, Texas

Co do telefonów i tych zakresów (zasięg itp) to czytałem już na forum więc czy lepiej kupić tam jakiś najtańszy telefon i kartę czy jest to zbędne jeśli warto to ile koszt. sms do Polski?

Telefon jak masz 3-zakresowy mozesz zabrac z polski.

Koszt sms'a z USA do PL:

- 3 zl z polskiej karty sim

- ok. 10 centow z amerykanskiej

o rozmowach nie pisze bo sa bardzo drogie w obydwu przypadkach.

Czy warto brać na W&T laptopa

Nie warto, na miejscu mozna kupic, sa duzo tansze niz w polsce.

jak to jest z internetem bo wyczytałem ze w dużych miastach WiFi jest aczkolwiek lepiej korzystać po cichaczu ?

W duzych miastach sa hotspoty, przewaznie w centrum miasta, w restauracjach, bibliotekach itp.

Czy polski telefon z WiFi tam też będzie działał chodzi mi o skypa i kontakt z rodziną

Internet (WiFi) powinien dzialac niezaleznie od telefonu wiec Skype ez powinien.

(: . Co jest bardziej opłacalne kolej czy samolot (chodzi o podróż po USA)

Zalezy na jakiej trasie, ale generalnie polaczenia lotnicze na trasach dlugodystansowych sa duzo tansze od kolei, a tym bardziej od autobusow.

Problemów z otrzymaniem wizy na W&T chyba być nie powinno?

Jezeli nic nie przeskrobales w przeszlosci to nie powinno byc problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi a mam jeszcze jedno pytanie pewnie było zadawane już ze sto raz ale jakoś odpowiedzi nie mogę znaleźć ile kosztuje ta wiza która jest potrzebna na ten program W&T? i

jak to jest z tym prawem jazdy jeśli nie mam polskiego i raczej mieć nie będę bo coś obiło mi się o uszy że od tego roku prawko bedzie od 21 lat

to czy w stanach mając 19l. będę mógł je tam wyrobić

ile to kosztuje

czy jest opłacalne

czy na tej wizie co będę miał będzie możliwość wyrobienia go

i wyczytałem gdzieś na forum że można przerobić je potem na polskie czy to prawda?

Jeszcze raz dzięki z odp. :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedziesz musial zobaczyc na stronie danego stanu jak jest z prawkiem i co jest potrzebne ale majac SSN i wazna wize zrobisz to wszedzie.

co do wymiany to Ci powiedza w urzedzie komunikacji jak to bedziesz mogl zrobic :wacko:

co do tych 21 lat to byl projekt ktory moze nigdy nie wejsc w zycie za to maja obnizyc wiek ubiegania sie o prawko do 16 roku zycie ...

http://www.dziennik.pl/wydarzenia/article1...oku_zycia_.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak to jest z tym kontem i kartą bo żeby wypożyczyć samochód (ew. kupić a potem sprzedać) potrzebna jest karta kredytowa to co są jakieś specjalne trzy miesięczne konta? czy też można wypożyczyć auto na jakąś inną kartę? I chyba żeby wydali kartę trzeba mieć jakieś dochody czy te z W&T starczą? Czy jeżeli założył bym jakieś bezpłatne konto o ile takie jest(czy jest? np młodzieżowe takie jak u nas w Polsce)to po 3 miesiącach trzeba je usuwać? czy też jest jakiś sens zawracać sobie głowę z zakładaniem konta i wyrabianiem prawa jazdy na 3 miesiące tzn prawko pewnie tak na za rok :wacko: xD ale czy konto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyjezdzasz do stanow, idziesz do pierwszego lepszego banku i prosisz o zalozenie bezplatnego konta. Otwieraja ci konto, dostajesz karte kredytowa i po klopocie. Przed wyjazdem do Polski mozesz je zlikwidowac, albo trzymac na np. kolejne wyjazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...