Skocz do zawartości

Skradziony Dowód Osobisty


nienorka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przeszukalam forum a'p mojego zapytania, poniewaz nie chcialabym sie powtarzac. Niestety nie znalazlam. Zatem pytanie; Skradziono mi w NJ torebke wraz z dowodem osobistym. Czy ktos moze orientuje sie co w tej sytuacji powinnam zrobic? Czy zglosic utrate dowodu w polskiej ambasadzie? Ogolnie nie mam pojecia jak sie do tego zabrac:/

Bylabym wdzieczna za odpowiedz i jakies wskazowki.

Dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Mi też kiedyś skradziono dowód osobisty, tyle że w UK. Musisz isc na policje i zgłosić to, dostaniesz tzw. numer referencyjny, który bedzie potrzebny Tobie do wyrobienia nowego dowodu osobistego i który będzie "dowodem" na to , ze dokumentu tymczasowo nie posiadasz. No i jak najszybciej złozyć wniosek o nastepny dowód osobisty. To chyba tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze prostsze rozwiązanie. nie musisz leciec do polski, zeby zlozyc wniosek o nowy dowód. wystarczy, ze z internetu sciagniesz sobie wniosek o dowód, wypełnisz, podpiszesz, wyslesz komus z rodzinki i ktos za ciebie zlozy wniosek w urzedzie miasta. odebrac bedziesz musiala osobiscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze prostsze rozwiązanie. nie musisz leciec do polski, zeby zlozyc wniosek o nowy dowód. wystarczy, ze z internetu sciagniesz sobie wniosek o dowód, wypełnisz, podpiszesz, wyslesz komus z rodzinki i ktos za ciebie zlozy wniosek w urzedzie miasta. odebrac bedziesz musiala osobiscie.

Wg. strony MSWiA tak nie można...

* Wniosek o wydanie dowodu osobistego składa się osobiście.

osoby małoletnie, które ukończyły 13 rok życia w obecności rodzica/opiekuna prawnego

osoby małoletnie, które nie ukończyły 13 roku życia składają wniosek w obecności

obojga rodziców/opiekunów prawnych

* Wniosek wypełnia i podpisuje wnioskodawca.

W przypadku małoletniego lub osoby niepełnosprawnej, która nie może złożyć podpisu, wnioskodawca oraz opiekun prawny lub przedstawiciel ustawowy składa

stosowne oświadczenie o niemożności złożenia podpisu.

* W obecności interesanta, pracownik sporządza formularz (druk ścisłego zarachowania) zawierający w części A dane osobowe, zdjęcie, termin ważności dowodu osobistego, pieczęć wystawcy oraz podpis osoby upoważnionej do sporządzania formularza a w części B potwierdzenie złożenia wniosku oraz termin odbioru dowodu osobistego. Część B otrzymuje wnioskodawca. Dokument ten stanowi podstawę do odbioru dowodu osobistego.

* Wnioskodawca potwierdza zgodność danych osobowych zawartych w części A formularza własnoręcznym podpisem

* Dowód osobisty odbiera się osobiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...