Skocz do zawartości

Usa - Przyszłość


baczek_22

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie !. Mam nadzieje że w dobrym miejscu pisze. Mam parę pytań: Jakie są prognozy na

przyszłość z pracą, życiem itp. ? Co dokładnie da zniesienie wiz, czy będzie wtedy ciut lepiej np. ze znalezieniem pracy... ?

Wiem że teraz w USA jest kryzys i podobno ma być jeszcze gorzej, ale to jest USA i kryzys nie będzie trwał wiecznie. Byłbym wdzięczny za odpowiedz

Pozdrawiam :), Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie tak jak zawsze... jedynie co sie zmieni to kurs dolara... Dla przecietnego polaka w usa kryzys raczej nie ma znaczenia... Trzeba byc swanym i patrzec z poczatku tylko na siebie...

Po zniesieniu wiz dla wielu będzie gorzej. Teraz zwykle wizy są na 6 miesięcy, a będą na max 3 miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dokładnie da zniesienie wiz, czy będzie wtedy ciut lepiej np. ze znalezieniem pracy... ?

Zniesienie wiz turystycznych da Ci możliwość zaoszczędzenia 100$ na opłacie za wniosek wizowy i ewentualnych kosztów dojazdu do ambasady/konsulatu i to wszystko. Będzie wtedy oczywiście gorzej za znalezieniem pracy na czarno ponieważ zwiększy się liczba wyjeżdżających w celach zarobkowych, do podjęcia pracy legalnie osoba przebywająca turystycznie nie ma prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fugazi oplata za wize jest 131 dol us :) (platnosc w zlotowkach).

Co do reszty to jesli za duzo bedzie osob jadacych do pracy nielegalnej to czesciej beda zatrzymywac osoby na dluzszej rozmowie a wtedy moze byc roznie wlacznie z zawroceniem do Polski ,moga tez przywrocic obowiazek wizowy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czarno nie bardzo, inaczej amerykaniec będzie patrzył przy wypłacie (możliwość oszukania), a jak cię złapią... no i to jest nielegalnie

Jeszcze mam pytania: co daje zaproszenie, i może takie głupie: jak w przyszłości będzie najlepiej o ubieganie się o stały pobyt (możliwość legalnej pracy itp.) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czarno nie bardzo, inaczej amerykaniec będzie patrzył przy wypłacie (możliwość oszukania), a jak cię złapią... no i to jest nielegalnie

Jeszcze mam pytania: co daje zaproszenie, i może takie głupie: jak w przyszłości będzie najlepiej o ubieganie się o stały pobyt (możliwość legalnej pracy itp.) ?

Napisałem 'na czarno' bo innej możliwości podjęcia pracy nie ma w czasie pobytu turystycznego- tak czy inaczej jakakolwiek praca będzie nielegalna. Możliwości ubiegania się o pobyt stały dla korzystających z programu ruchu bezwizowego, nie będzie żadnych, dlatego też obecna sytuacja jest korzystniejsza dla osób chcących kombinować coś w kierunku przedłużenia pobytu, zmiany statusu etc.

Program bezwizowy nie daje żadnych możliwości przedłużenia wizy, bo jej nie ma, a każda zmiana statusu musi być dokonana w kraju z tego samego względu. Jedyne co możesz zrobić to przedłużyć pobyt nielegalnie i to wszystko. Nie wiem nawet czy małżeństwo z obywatelką/lem, zawarte w trakcie takiego pobytu nie byłoby uznane automatycznie za fraud.

Przyjeżdżając na wizie turystycznej masz status który możesz legalnie przedłużyć (do chyba roku) i/lub zmienić na np. studencki, pracowniczy etc.

Tak to wygląda z grubsza.

Ludzie w Polsce myślą, a media to podkręcają, że 'zniesienie wiz' oznacza sytuacje podobną do tej w UE- wiz nie ma, jedziemy i się osiedlamy gdzie nam pasuje. Tymczasem sytuacja jest podobna raczej do tej która miała miejsce miedzy początkiem lat 90tych a wstąpieniem Polski do UE- wizy zostały zniesione i żeby jechać na wakacje do Włoch albo odwiedzić ciotkę w Niemczech nie trzeba było łazić do włoskiej ambasady po wizę, ale jeżeli złapali cię na pracy to dostawałaś 'misia' w paszporcie i wyjazdy miałeś zablokowane na kilka lat w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...