Skocz do zawartości

Chicago Ach Chicago...


bigguy

Rekomendowane odpowiedzi

Czy dzisiaj jest jakas parada w Chicago z okazji Pulaski Day?

Jesli tak, to gdzie, jakie atrakcje, od ktorej.

Szukam, szukam, ale znajduje tylko informacje o zeszlorocznej imprezie, a w 2009 cisza. Chce zabrac meza, aby zobaczyl polska kulture, pojadl pierogow. Chociaz... to pewnie zly pomysl - pozniej bedzie mi marudzil, ze mam mu ulepic! :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 250
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Avondale to Jackowo

od Belmont/Milwaukee do Milwaukee/Kedzie to centrum

kiedys mnostwo Polakow tam mieszkalo ale teraz juz wiekszosc mieszkancow to Meksykanie, Polacy sie wyniesli za miasto oraz w okolice Belmontu, w tym Belmont/Central

kiedys tam mieszkalem, ale teraz juz nie moglbym tam zamieszkac, nie podoba mi sie tam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no wiec sie przeprowadzam na poczatku czerwca do Chicago i okolic

jeszcze nie wiem gdzie bede konkretnie mieszkac

zawsze myslalem o Orland Park - podoba mi sie tam - czy ktos cos wie wiecej na temat tego miejsca ??? mieszkaja tam jacys Polacy ????

wiem ze jest tam polski sklep Bobak do ktorego zreszta czesto wpadalem i tam juz sami Polacy pracuja wiec zakladam ze i napewno tam tez mieszkaja

a kolejne pytanie czy ktos chodzi do ktoregos z fitness clubow w Orland, wiem ze jest ich tam kilka, napewno rzuca sie w oczy LifeTime fitness no i ten zaraz obok Bobak nie pamietam nazwy ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Jackie - poczytalem sobie troche na tych forach

a teraz kolejne z innej beczki

czy jest w Chicago duzo tras rowerowych ???? czy trening na rowerze w ogole wchodzi w gre w tym regionie ???? i czy sa one w miare dlugie moze ze wzniesieniami (no bo gor to raczej tam nie ma hehe)

hej Jackie no wiem ze mieszkasz w Chicago juz jakis czas moze polecilabys jakies fajniejsze miejsca niz Orland, ja lubie Orland ze powiedzialbym za nowoczesnosc, mam tu na mysli glownie cale centra handlowe, nie zebym byl maniakiem zakupow itd ale fajnie jest mieszkac gdzie ma sie do wszystkiego dostep w zasiegu reki, no i oczywiscie fitness cluby dla mnie to bardzo wazna sprawa miec to w zasiegu reki, hehe moze to zabrzmi troche smiesznie ale Orland Park przypomina mi Orlando, brakuje jedynie palm hahahha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

no i klamka zapadla - zjazd do chicago na 1 czerwca, bye bye Colorado

prace juz mam to najwazniejsze, ciezarowka na przeprowadzke juz zarezerwowana

teraz tylko pozostaje kwestia lokum ale jest jeszcze miesiac to sie cos znajdzie

moze ktos wie cos wiecej o rejonach Lockport lub Mokena bo tam tez szukam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem zapomniałam o tym wątku...

Jeśli chodzi o bliskość centrów handlowych, to nic nie przebije okolic Woodfield Mall ;) Naokoło masz Roselle, Schaumburg, Arlington Heights, Itasca, Elk Grove Village. Najładniejsze z wymienionych jest IMO Arlington Heights. Klubów fitness też od cholery i trochę.

Orland Park jest OK, moja niechęć jest zupełnie od czapy, po prostu jak przejeżdżam przez to miejsce to zawsze sobie myślę że za cholerę nie chciałabym tu mieszkać :) To takie trochę McMansionowo, a ja nie znoszę tego stylu, podkreślam jednak że to osobista preferencja, znam kupę ludzi nie podzielających mojej iłości do ponad 100-letnich domów. Orland Park ma znakomite szkoły, jak masz lub planujesz dzieci to jest to duży plus.

Lockport jest poniżej Orland Park, niewiele o nim wiem. Mokena to podobno b. przyjemne miejsce, ale ciut nudne i daleko, wszystko zależy od tego gdzie pracujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...