Skocz do zawartości

Potrzebuję Podać Komputer


domi

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Potrzebuję podać komputer z Krakowa do Chicago. Jest popsuty, w USA gwarancja do 7 marca, tu naprawa jest nieopłacalna :)

Jeśli ktoś z was jedzie lub zna kogoś to będę wdzięczny za pomoc. W Chicago ktoś ten komputer z lotniska odbierze.

Chodzi o laptopa - można zabrać do podręcznego, cienki jest, ale dość duży jak na laptopy (17 cali panoramiczny). Naprawa w Polsce się zupełnie nie opłaca (do wymiany płyta główna cała płyta główna). Z drugiej strony nie mam wiele czasu. Chętnie zapłacę za transport zamiast poczty która nie gwarantuje dostarczenia na czas ;)

Jak kogoś znacie to dajcie proszę znać. Jak nie zdążę do tego czasu to komputer będzie do wyrzucenia, a szkoda trochę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zorientuj sie ile kosztuje wykupienie gwarancji na kolejny rok, czasem to nie sa duze pieniadze a przynajmniej ten 7 marca nie bedzie nad Toba wisial,

ja raz wykupilem 3 dni przed koncem i nie bylo problemu ;-)

Swoja droga tego laptopa to musiales kupic na stronie producenta (bo wtedy maja date sprzedazy i licza juz okres gwarancji), bo wszystkie inne sklepy/ebay'e to nie ma problemu z serwisowaniem sprzetu nawet po dwoch latach w ramach gwarancji. Poprostu czesto nawet nie pytaja o date zakupu, a o dowod sprzedazy bylem zapytany moze raz (ale tylko czy nadal posiadam, nikt tego nie ogladal). W 2008 wyslalem z 6 HP na serwis, 4 z nich mialy wiecej jak rok, bez problemu naprawili, zeby bylo zabawniej to w 3 padly plyty glowne, a byly to zupelnie rozne modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zorientuj sie ile kosztuje wykupienie gwarancji na kolejny rok, czasem to nie sa duze pieniadze a przynajmniej ten 7 marca nie bedzie nad Toba wisial,

ja raz wykupilem 3 dni przed koncem i nie bylo problemu ;-)

Nie mogę wykupić kolejnego roku - gwarancja jest już tylko sieci, a nie producenta. Była taka promocja że kupując właśnie HP dają drugi rok gwarancji w sklepie gratis. Nie jest to jednak ani gwarancja ważna tu, ani nigdzie poza tym sklepem.

Swoja droga tego laptopa to musiales kupic na stronie producenta (bo wtedy maja date sprzedazy i licza juz okres gwarancji), bo wszystkie inne sklepy/ebay'e to nie ma problemu z serwisowaniem sprzetu nawet po dwoch latach w ramach gwarancji. Poprostu czesto nawet nie pytaja o date zakupu, a o dowod sprzedazy bylem zapytany moze raz (ale tylko czy nadal posiadam, nilkt tego nie ogladal). W 2008 wyslalem z 6 HP na serwis, 4 z nich mialy wiecej jak rok, bez problemu naprawili, zeby bylo zabawniej to w 3 padly plyty glowne, a byly to zupelnie rozne modele.

Problem jest doskonale znany - chipsety nvidii mają zły podkład który z czasem zachodzi w reakcje i wysiada grafika. Do wymiany jest cała płyta główna niestety. Już to raz przechodziłem rok temu zaraz po końcu tej gwarancji HP. Niestety dali inną płytę ale z takim samym problemem.

HP w listę rozszerzonej gwarancji wciągnął tylko laptopy z procesorem AMD, ja mam niestety intela. Mój model nie figuruje jako taki do naprawy za darmo. Chcą więc ok. 1700zł tutaj za naprawę co jest śmieszną wręcz kwotą, a do tego nie gwarantuje definitywnego rozwiązania problemu.

Tak czy inaczej muszę jakoś podać ten komputer do Chicago - tam kolega już załatwi wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...