Skocz do zawartości

Małżeństwo Z Obywatelem


Kocurek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam... Na początku tego roku wziąłem ślub z moją dziewczyną (obywatelką USA), mieszkamy w Virginii... Mam adwokata, który pomaga przygotować dokumenty dla USCIS o AOS dla mnie - w zasadzie mamy już wszystko co jest potrzebne ale jak zawsze jest coś z czym ja mam wątpliwości i chcę się was zapytać o poradę. Chodzi o sponsorowanie; Moja żona studiuje/pracuje na W-2 za 2007r miała income w wysokości ok 20tys$, nie mamy dzieci, rozliczała się sama etc; Na W-2 za 2008r ma tylko ok 16tys$ (aby mogła być moim sponsorem potrzebne jest ok 17500$ w naszej sytuacji). Ja za 2008r na swoim W-2 mam tylko 5tys$ - pracowałem weekendowo. Obydwoje złożyliśmy już swoje rozliczenia za 2008r - osobno gdyż w 2008 nie byliśmy jeszcze małżeństwem...

Mój adwokat powiedział mi, że możemy teraz wziąść rozliczenie podatkowe żony za 2007r (będzie ona moim sponsorem) i wyślemy dokumenty teraz gdyż za 2008r dokumenty z rozliczenia przyjdą dopiero w kwietniu a na interview z urzędnikiem weźniemy także nasze rozliczenia za 2008r na których razem mamy ponad 21tys$ czyli więcej niż wymagane 17500$

I teraz mam pytanie czy jako małżeństwo w naszej sytuacji można tak połączyć nasze dochody aby żona była moim sponsorem? Czy przepisy mówią inaczej? Jestem w stanie wziąść kogoś z moich dobrych przyjaciół w tej kwestii aby któryś z nich był moim sponsorem chociaż wydaje mi się, że lepiej jest aby to żona była nim... Nie to, że nie ufam adwokatowi - po prostu chcę się upewnić nim wyślemy dokumenty. Pozdrawiam Serdecznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze, ze nie ufasz adwokatowi, bo adwokat nie ma racji. Jesli bierze sie dochod za rok 2007, to dochod za 2008 nie ma z tym nic wspolnego. Inna rzecz- i najwazniejsza - nie ma znaczenia ile macie razem pieniedzy jesli dodacie do siebie wasze rozliczenia, bo to sa osobne rozliczenia. Tlumaczenie typu, ze razem bedziecie mieli ponad $17500 jest bledem, bo zeby tak zrobic to ty bys musial rozliczyc sie z zona oraz Ty bys musial wypelnic I-864a. Wtedy mozna brac pod uwage wspolne rozliczenie. Jesli rozliczyliscie sie osobno to nie sumujesz tego. Poza tym nie bardzo rozumiem co to znaczy, ze rozliczyliscie sie juz teraz osobno, a pozniej piszesz, ze dokumenty z rozliczenia przyjda w kwietniu. Jakie niby dokumenty? Rozliczyles sie i nic w kwietniu nie przyjdzie. Poza tym jesli sie rozliczyles to masz wyraznie podane w apikacji aby podac MOST RECENT YEAR do formy I-864, wiec wy sklamiecie, bo podacie nie most recent year tylko poprzedni rok. Przeciez to jest proste do sprawdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Pani Karino za odpowiedz... w takim razie mogę poprosić mojego znajomego aby był moim sponsorem - miał dochód za 2007 i 2008 po ok 25tys$.

Mój adwokat dał mi listę potrzebnych dokumentów; między innymi od sponsora takich jak:

- W-2 form,

- recent paystub,

oraz

- Sponsor tax return - jak dobrze rozumie "tax return" za 2008 otrzymam w momencie gdy przyjdą one z biura podatkowego wraz ze zwrotem podatku czyli w okolicach marzec/kwiecień - tak samo mój przyszły sponsor więc czy to oznacza, ze nie mogę użyć jego W-2 i tax return z 2007 co za tym idzie nie mogę teraz wysłać dokumentów do USCIS bo muszę czekać na tax return przyszłego sponsora za 2008r...

czy

mogę użyć dokumentów podatkowych mojego przyszłego sponsora za 2007r a na interview przynieść także rozliczenie sponsora za 2008r

Generalnie mam wszystko co potrzeba tylko nie wiem jakie rozwiązanie będzie najlepsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Pani Karino za odpowiedz... w takim razie mogę poprosić mojego znajomego aby był moim sponsorem - miał dochód za 2007 i 2008 po ok 25tys$.

Mój adwokat dał mi listę potrzebnych dokumentów; między innymi od sponsora takich jak:

- W-2 form,

- recent paystub,

tu jest blad i to duzy - powinno byc paystubs z ostatnich 6 miesiecy albo confirmation of employment (letter). Nigdy nie slyszalam, zeby ktos dolaczyl recent paystub i to bylo wystarczajace

oraz

- Sponsor tax return - jak dobrze rozumie "tax return" za 2008 otrzymam w momencie gdy przyjdą one z biura podatkowego wraz ze zwrotem podatku czyli w okolicach marzec/kwiecień - tak samo mój przyszły sponsor więc czy to oznacza, ze nie mogę użyć jego W-2 i tax return z 2007 co za tym idzie nie mogę teraz wysłać dokumentów do USCIS bo muszę czekać na tax return przyszłego sponsora za 2008r...

nie rozumiem - zwrot podatku to jest jedno, a rozliczenie podatkowe to jest drugie. Biuro podatkowe, czyli jak rozumiem masz na mysli buir gdzie robia ci podatki, tak? czy masz na mysli urzad skarbowy? Zwrot podatku wysyla urzad skarbowy, ale nie wysyla ci tax return, bo tax return ty skladasz do IRS (urzedu skarbowego) i tyle. Niewazne, czy dostaniesz zwrot nadplaconego podatku i kiedy go dostaniesz - wazne, ze zlozyles rozliczenie.

czy

mogę użyć dokumentów podatkowych mojego przyszłego sponsora za 2007r a na interview przynieść także rozliczenie sponsora za 2008r

jezeli sponsor sie nie rozliczyl za 2008 to uzyj jego rozliczenia za 2007. Jesli sie rozliczyl, a czeka na zwrot podatku - i tak musisz uzyc rozliczenia za 2008, bo sie rozliczyl.

Generalnie mam wszystko co potrzeba tylko nie wiem jakie rozwiązanie będzie najlepsze...

Generalnie I: to albo prawnik ci mowi cos nie tak - i tu np. zeby wpisac rozliczenie zony za 2007 a potem zsumowac wasze rozliczenia oraz ze wymagany jest jeden czek sponsora - albo ty czegos nie rozumiesz. Ja nie moge Ci mowic co masz robic i jak ani co masz obliczac i jak, bo ja nie widzialam twoich dokumentow i nie wiem jake inne cuda stworzyl wasz prawnik, ale lepiej dowiedzcie sie wszystkiego dokladnie, bo potem szkoda zebyscie mieli RFE i tracili czas.

Generalnie II: Ty nie masz wszystkiego co potrzeba, bo ty nawet nie wiesz co potrzeba, a od tego jakie rozwiazanie jest najlepsze jest prawnik aby Ci powiedzial i wytlumaczyl. Nigdy, a jestem prawnikiem dlugo, nie zdarzylo mi sie, zeby ktokolwiek kto sie ze mna czy to konsultowal czy to byl moim klientem, aby taka osoba sama zastanawiala sie nad tym jakie rozwiazanie bedzie najlepsze. Od tego jestem ja zeby takie rozwiazanie podac i wyjasnic. Rozwiazan jest wiele, tyle, ze niektore sa bardziej ryzykowne, inne mniej - jakkolwiek by nie bylo - to ja podejmowalam decyzje, ktore z tych rozwiazan bylo najlepsze. Od tego jest prawnik zebys ty sie czul komfortowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu jest blad i to duzy - powinno byc paystubs z ostatnich 6 miesiecy albo confirmation of employment (letter). Nigdy nie slyszalam, zeby ktos dolaczyl recent paystub i to bylo wystarczajace

Moja znajoma (jej sprawę prowadzi ten sam prawnik), która obecnie jest na etapie: "biometrics" miała miesiąc temu i jakieś tydzień po nich otrzymała tel od prawnika, że Immigration prosi o dostarczenie jakiegoś dokumentu z pracy swojego sponsora (męża) - domyślam się, że chodziło o dostarczenie tego "confirmation of employment (letter)" więc zapewne otrzymała RFE i tym samym straciła troszkę czasu choć adwokat mówi, że wszystko jest ok - no bo co ma powiedzieć, że nie jest...

nie rozumiem - zwrot podatku to jest jedno, a rozliczenie podatkowe to jest drugie. Biuro podatkowe, czyli jak rozumiem masz na mysli buir gdzie robia ci podatki, tak? czy masz na mysli urzad skarbowy? Zwrot podatku wysyla urzad skarbowy, ale nie wysyla ci tax return, bo tax return ty skladasz do IRS (urzedu skarbowego) i tyle. Niewazne, czy dostaniesz zwrot nadplaconego podatku i kiedy go dostaniesz - wazne, ze zlozyles rozliczenie.

Adwokat dał mi listę dokumentów, których jeszcze potrzebuje gdyż niektóre, takie jak I-94, kopie ostatniej wizy (sekcja 212 nie obowiązuje) oraz kopie ostatniego DS-2019 mam.

1. Wife's birth Certificate,

2. Your birth Certificate, along with English translation,

3. Wife's 2007 tax return with W-2 form and recent paystub,

4. Your and your wife's address and employment history for the last five years,

5. Three passport-size photographs for you and one for wife,

6. Immigration Medical Examination for you,

Mam skompletowane wszystko za wyjątkiem punktu 3. bo o to właśnie się w tym poście rozchodzi:

I teraz nie wiem jak mam rozumieć to "tax return" z punktu 3go i czym się ono różni od wymaganego "rozliczenia podatkowego", które w moim punkcie 3. jak widzę nie występuje; mam W-2 form przyszłego sponsora, już wiem, że postaram się o "confirmation of employment (letter)" przyszłego sponsora zamiast recent paystub... i muszę mieć "rozliczenie podatkowe" - co to dokładnie jest? jaki to dokument/dokumenty? czy "rozliczenie podatkowe" to dokumenty, które wypełniam i podpisuje w dniu składania W-2 w biurze podatkowym?

Generalnie I: to albo prawnik ci mowi cos nie tak - i tu np. zeby wpisac rozliczenie żony za 2007 a potem zsumowac wasze rozliczenia oraz ze wymagany jest jeden czek sponsora - albo ty czegos nie rozumiesz. Ja nie moge Ci mowic co masz robic i jak ani co masz obliczac i jak, bo ja nie widzialam twoich dokumentow i nie wiem jake inne cuda stworzyl wasz prawnik, ale lepiej dowiedzcie sie wszystkiego dokladnie, bo potem szkoda zebyscie mieli RFE i tracili czas.

Adwokat powiedział dokładnie, że wyślemy rozliczenie żony za 2007 do dokumentów dla USCIS a na Interview przyniesiemy dodatkowo nasze oddzielne rozliczenia; zapytałem się czy tak wolno, odpowiedział jak najbardziej; Powiedziałem, że mogę znaleźć innego sponsora bez większej trudności na co on stwierdził, że po co wszystko komplikować - no ale teraz Pani Karina powiedziała mi, że tak nie można w związku z tym bez przeszkód moim sponsorem będzie znajomy.

Przepraszam jeśli namieszałem ale najgorsze jest, że mój prawnik mówi co innego niż Pani Karina, która była urzędnikiem USCIS, jest obecnie adwokatem i jak widzę ma duuuużo więcej wiedzy niż mój adwokat. W przyszłym tyg chciałem zanieść dokumenty i porozmawiać z adwokatem... i teraz się zastanawiam co Ja mam mu powiedzieć? że nie ma on racji. Studia skończyłem w innej dziedzinie więc prawnikiem nie jestem ale wiem, że lepiej wysłać dokumenty później a kompletne i bez błędów niż dosyłać i tracić czas przeciągającą się sprawą... Inna sprawa jest, że nie po to wziąłem adwokata aby teraz musieć siedzieć po nocach, zawracać głowę innym użytkownikom forum i zastanawiać się jak być powinno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocurek jak poczytasz forum to zobaczysz ze sa prawnicy i PRAWNICY i wiele razy okazalo sie ze trzeba bylo zmieniac prawnika i to jest lepsze niz sluchac takiego prawnika ktory sie myli ...Zapytaj sie prawnika jak On takie cos widzi,jako klient masz do tego prawo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu jest blad i to duzy - powinno byc paystubs z ostatnich 6 miesiecy albo confirmation of employment (letter). Nigdy nie slyszalam, zeby ktos dolaczyl recent paystub i to bylo wystarczajace

Moja znajoma (jej sprawę prowadzi ten sam prawnik), która obecnie jest na etapie: "biometrics" miała miesiąc temu i jakieś tydzień po nich otrzymała tel od prawnika, że Immigration prosi o dostarczenie jakiegoś dokumentu z pracy swojego sponsora (męża) - domyślam się, że chodziło o dostarczenie tego "confirmation of employment (letter)" więc zapewne otrzymała RFE i tym samym straciła troszkę czasu choć adwokat mówi, że wszystko jest ok - no bo co ma powiedzieć, że nie jest...

CZYMZE JEST STRACONE OKOLO 90 DNI WOBEC WIECZNOSCI ? :)

nie rozumiem - zwrot podatku to jest jedno, a rozliczenie podatkowe to jest drugie. Biuro podatkowe, czyli jak rozumiem masz na mysli buir gdzie robia ci podatki, tak? czy masz na mysli urzad skarbowy? Zwrot podatku wysyla urzad skarbowy, ale nie wysyla ci tax return, bo tax return ty skladasz do IRS (urzedu skarbowego) i tyle. Niewazne, czy dostaniesz zwrot nadplaconego podatku i kiedy go dostaniesz - wazne, ze zlozyles rozliczenie.

Adwokat dał mi listę dokumentów, których jeszcze potrzebuje gdyż niektóre, takie jak I-94, kopie ostatniej wizy (sekcja 212 nie obowiązuje) oraz kopie ostatniego DS-2019 mam.

1. Wife's birth Certificate,

2. Your birth Certificate, along with English translation,

3. Wife's 2007 tax return with W-2 form and recent paystub,

4. Your and your wife's address and employment history for the last five years,

5. Three passport-size photographs for you and one for wife,

6. Immigration Medical Examination for you,

Mam skompletowane wszystko za wyjątkiem punktu 3. bo o to właśnie się w tym poście rozchodzi:

I teraz nie wiem jak mam rozumieć to "tax return" z punktu 3go i czym się ono różni od wymaganego "rozliczenia podatkowego", które w moim punkcie 3. jak widzę nie występuje; mam W-2 form przyszłego sponsora, już wiem, że postaram się o "confirmation of employment (letter)" przyszłego sponsora zamiast recent paystub... i muszę mieć "rozliczenie podatkowe" - co to dokładnie jest? jaki to dokument/dokumenty? czy "rozliczenie podatkowe" to dokumenty, które wypełniam i podpisuje w dniu składania W-2 w biurze podatkowym?

TAX RETURN TO DOUMENTY, KTORE WYSYLASZ POCZTA BADZ ON-LINE DO IRS. W MOMENCIE ZLOZENIA TYCHZE DOKUMENTOW LICZY SIE CZAS, ZE ZOSTALY ZLOZONE. I TE ZLOZONE PODATKI STAJA SIE 'MOST RECENT'.

CO MA TEN PAYSTUB ZONY DO RZECZY? PRZECIEZ PRAWO MOWI:

A copy of your individual Federal income tax return, including W-2s for the most recent tax year, or a statement and/or evidence describing why you were not required to file. Also include a copy of each and every Form 1099,Schedule, and any other evidence of reported income. You may submit this information for the most recent three tax years , pay stub(s) from the most recent six months, and/or a letter from your employer if you believe any of these items will help you qualify.

ORAZ PISZE WYRAZNIE, ZE MA BYC RECENT TAX RETURN, A NIE PISZE, ZE PROSZE SOBIE WYBRAC TO ROZLICZENIE, KTORE SPELNIA WYMOGI: You must provide either an IRS transcript or a photocopy from your own records of your Federal individual income tax return for the most recent tax year. If you believe additional returns may help you to establish your ability to maintain sufficient income, you may submit transcripts or photocopies of your Federal individual income tax returns for the three most recent years.

Generalnie I: to albo prawnik ci mowi cos nie tak - i tu np. zeby wpisac rozliczenie żony za 2007 a potem zsumowac wasze rozliczenia oraz ze wymagany jest jeden czek sponsora - albo ty czegos nie rozumiesz. Ja nie moge Ci mowic co masz robic i jak ani co masz obliczac i jak, bo ja nie widzialam twoich dokumentow i nie wiem jake inne cuda stworzyl wasz prawnik, ale lepiej dowiedzcie sie wszystkiego dokladnie, bo potem szkoda zebyscie mieli RFE i tracili czas.

Adwokat powiedział dokładnie, że wyślemy rozliczenie żony za 2007 do dokumentów dla USCIS a na Interview przyniesiemy dodatkowo nasze oddzielne rozliczenia; zapytałem się czy tak wolno, odpowiedział jak najbardziej; Powiedziałem, że mogę znaleźć innego sponsora bez większej trudności na co on stwierdził, że po co wszystko komplikować - no ale teraz Pani Karina powiedziała mi, że tak nie można w związku z tym bez przeszkód moim sponsorem będzie znajomy.

What If I Cannot Meet the Income Requirements?

If your income alone is not sufficient to meet the requirement for your household size, the intending immigrant will be ineligible for an immigrant visa or adjustment of status, unless the requirement can be met using any combination of the following:

1.

Income from the intending immigrant, if that income will continue from the same source after immigration, and if the intending immigrant is currently living in your residence. If the intending immigrant is your spouse, his or her income can be counted regardless of current residence, but it must continue from the same source after he or she becomes a lawful permanent resident.

GDYBYS SZEDL TA DROGA TO BYS MUSIAL POKAZAC, ZE BEDZIESZ MIAL TAKIE SAMO STALE ZATRUDNIENIE PO OTRZYMANIU GREEN CARD. I TAK CHCIALBY TWOJ ADWOKAT. TYLE TYLKO, ZE PO PIERWSZE TY NIE PRACUJESZ FULL TIME A PO DRUGIE - I NAJWAZNIEJSZE - NIE WYKARZESZ, ZE BEDZIESZ MIAL CALY CZAS TE SAMA PRACE PO OTRZYMANIU GREEN CARD. I TO MIALAM NA MYSLI MOWIAC, ZE URZEDNIK NIE BEDZIE SUMOWAL CZEGOS I WIERZYL CI NA SLOWO, ZE MAJAC PRACE NA PART TIME, TY TE PRACE UTRZYMASZ. CZY TOBIE PRACODAWCA WYDA JAKIES ZASWIADCZENIE MOWIACE, ZE BEDZIESZ U NIEGO PRACOWAL PRZEZ MIN. 3 LATA?

OWSZEM, JESLI NP. MOJ MAZ ZATRUDNIA KOGOS I DAJE MU KONTRAKT NA 2 LATA I JEST TAM ZAPISANE, ZE W RAZIE ZWOLNIENIA KOGOS TO I TAK BEDZIE SIE MU WYPLACALO DANA KWOTE ITD. - TO TAKA SYTUACJA JEST DO PRZYJECIA . ALE NIE BEDZIECIE PISAC KOMUS W URZEDZIE IMIGRACYJNYM, ZE "PANIE, NA INTERVIEW TO MY ZSUMUJEMY MOJE ZAROBI I ZAROBKI ZONY I BEDZIE OK". NAJPIERW DOKUMEMTY IDA PRZEZ INNE RECE NICZYM TRAFIA NA BIURKO OSOBY, KTORA BEDZIE MIALA Z WAMI INTERVIEW. I TENZE URZEDNIK NIE BEDZIE SIE BAWIL W DOMYSLY JESLI NIE DASZ MU KONTRAKTU, KTOREGO TY NIE JESTES W STANIE DOSTARCZYC. PO CO WIEC KOMPLIKOWAC SOBIE ZYCIE? JESLI MASZ WSPOLSPONSORA - UZYJ GO I SPIJ SPOKOJNIE.

2.

Income from any relatives or dependents living in your household or dependents listed on your most recent Federal tax return who signed a Form I-864A;

TO CO OPISALAM - WSPOLNE PODATKI PLUS TY WYPELNIASZ I-864A.

3.

A joint sponsor whose income and/or assets equal at least125 percent of the Poverty Guidelines. See question below for more information on joint sponsors.

TO TEZ PRZERABIALISMY - JEDNA Z OPCJI DLA CIEBIE - CHYBA NAJWLASCIWSZA.

4.

The value of your assets, the assets of any household member who has signed a Form I-864A, or the assets of the intending immigrant;

TA OPCJA ODPADA.

Przepraszam jeśli namieszałem ale najgorsze jest, że mój prawnik mówi co innego niż Pani Karina, która była urzędnikiem USCIS, jest obecnie adwokatem i jak widzę ma duuuużo więcej wiedzy niż mój adwokat. W przyszłym tyg chciałem zanieść dokumenty i porozmawiać z adwokatem... i teraz się zastanawiam co Ja mam mu powiedzieć? że nie ma on racji. Studia skończyłem w innej dziedzinie więc prawnikiem nie jestem ale wiem, że lepiej wysłać dokumenty później a kompletne i bez błędów niż dosyłać i tracić czas przeciągającą się sprawą... Inna sprawa jest, że nie po to wziąłem adwokata aby teraz musieć siedzieć po nocach, zawracać głowę innym użytkownikom forum i zastanawiać się jak być powinno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...