Skocz do zawartości

Egzamin Na Obywatelstwo Po Nowemu


dareknow0

Rekomendowane odpowiedzi

egzamin i interview sa razem :)

czyli jedna i ta sama osoba bedzie ci zadawac pytania i sprawdzac twoj wniosek i dokumenty a na koniec prawdopodobnie podejmie decyzje

jesli masz GC przez malzenstwo to moga sie pytac o wszystko od poczatku, albo o brakujace wspolne dokumenty za niektore lata

no ale idziesz sama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 1 rok później...

Ja mam pytanie odnosnie egzaminu w Nowym Jorku. Zona miala taki ponad tydzien temu, sama czesc z pytaniami poszla ok, jedank nie zrobila kopii dokumentow i miala niemilego urzednika ktory sie troche czepial prac(chcial zeby je wymieniala). Czy w Nowym Jorku zaraz po egzaminie podaja informacje o zaprzysiezeniu i o tym ze jest juz sie obywatelem czy trzeba czekac na decyzje pisemna 120 dni, tak jak to jej powiedzial urzednik? Na pytanie co to bedzie za dycyzja uslyszala odpowiedz ze nie wiem, moze zaproszenie na zaprzysiezenie moze jakie dodatkowe pytania. Dziwne to bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdawałem w zeszłym roku egzamin w NY na Long Island.Odrazu w trakcie egzaminu urzędnik wręczył mi pisemną decyzję "Gratulacje.." i kazał poczekać piętro nizej na informację o przysiędze.Po około 30 minutach otrzymałem zaproszenie na przysięgę która się odbyła za 7 dni. Również uważam ,że to dziwne iż urzędnik nie poinformował odrazu o swojej decyzji.Tak czy inaczej powinien wręczyć druczek o którym wspomniałem na początku.Tam w tym druczku zakreśla swoją decyzję. Jeżeli zakreśli przy rubryce "Gratulacje " to wiadomo o co chodzi.Ale są tam również inne rubryki ,że np.brak dokumentów lub egzamin zdany tylko z historii a pisanie i czytanie nie zaliczone itp.Lub też podana przyczyna nie zaliczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie odnosnie egzaminu w Nowym Jorku. Zona miala taki ponad tydzien temu, sama czesc z pytaniami poszla ok, jedank nie zrobila kopii dokumentow i miala niemilego urzednika ktory sie troche czepial prac(chcial zeby je wymieniala). Czy w Nowym Jorku zaraz po egzaminie podaja informacje o zaprzysiezeniu i o tym ze jest juz sie obywatelem czy trzeba czekac na decyzje pisemna 120 dni, tak jak to jej powiedzial urzednik? Na pytanie co to bedzie za dycyzja uslyszala odpowiedz ze nie wiem, moze zaproszenie na zaprzysiezenie moze jakie dodatkowe pytania. Dziwne to bardzo.

jak wszedzie indziej - jak maja watpliwosci to nie podejma decyzji

mi sie babka czepiala w NYC wspolnego wyciagu z banku za rok 2006, egzamin byl w 2009 i mialam wszystkie pozostale lata ;)

zdarza sie to czasami

ja dostalam decyzje po moze 2-3 tygodniach, przysiege mialam po 5,

mozliwe ze przysla wam list z prosba o doslanie jakichs dokumentow, albo zaprosza na kolejne

nic nie poradzisz tylko czekac

powodzenia

Krysia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Adwokat nie musi byc, chodzi o kogos kto sie na tym zna, pomoze wypelnic aplikacje i bedziej jej towarzyszyl w czasie egzaminu. NIe wiem wlasnie jak to wyglada na egzaminie, czy urzednik zadaje pytania po angielsku i osoba w takim wieku i z dlugosci pobytu moze odpowiadac po polsku i tlumacz tlumaczy. JA mieszkam w Californii wiec nie bede mogl za bardzo sie w to zaangazowac, jedynie co to mozemy z siostra siasc i przetlumaczyc test ( siostra tez nie mieszka z mama ). Ale mysle ze napewno testy juz zostaly przetlumaczone i moga byc gdzies do nabycia albo sciagiecia. Moze ktos z forumowiczow zna jakies adresy urzedow ( po polsku ) w Nowym Jorku ktore pomagaja w takich sprawach. W przypadku mamy zadych powiklan :)

Pozdrawiam

Jestem pewna, ze Twoja Mama juz zdala egzamin:), ale dodam link testu na obywatelstwo z tlumaczeniem polskim:)..moze komus sie przyda?;)..ja wlasnie sie przygotowuje do egzaminu w /MA/ zdawal ktos moze?;)..i musze przyznac, ze bardzo sie boje:).

http://www.polskiinternet.com/polski/eduk/...telstwopio.html

Specjalne pozdrowienia dla Kariny, ktora bardzo mi pomogla w trudnych chwilach...dziekuje jestes Najlepsza przez wielkie N:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdawalem ostatnio z chicago,

zero problemow

przy wywolaniu kilka pytan w stylu : jaka pogoda, czym przyjechales itd cos zeby zaczac konwersacje

pozniej 10 pytan z histori i konstytucji ktore musza zadac, odpowiedzi znasz bo dostajesz wczesniej materialy do nauki

a pozniej kilka pytan z aplikacji i to jest to na co trzeba zwrocic uwage, musisz wiedziec co wpisaujesz bo jak co innego tam a co innego ty mowisz to sie zaczyna problem, czasem pytaja o wizyty w polsce czy ogolnie za granica, czasem o zone/meza roznie,

trwalo to moze z 15min, przysiega na 2-gi dzien i tyle

jesli ktos ma proste papiery, zero jakiegos skomplikowanego sponorowania nie wiadomo co nie robia problemow

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...