Skocz do zawartości

Egzamin Na Obywatelstwo Po Nowemu


dareknow0

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

  • Odpowiedzi 86
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
tak po krotce jesli chodzi o skompletowanie papierow na obywatelstwo ....

mam :

1 - wspolne rozliczenia podatkowe z ostatnich 3 lat ,

2 - umowe wynajmu mieszkania ,

3 - ubezpiecznie na samochod ,

4 - konto bankowe ,

nie mam :

- zadnych innych wspolnych rachunkow , bo jesli chodzi o utilities to jest tak ze jedna rzecz jest na zone np ; rachunek za prad , a inna rzecz jest na mnie np rachunek za wode , itd ... wiec w zasadzie nie zamierzam tego zmieniac .... i wydaje mi sie powyzsze 4 rodzaje wspolnych dokumentow powinny wystarczyc ....

jakas rada od tych co przechodzili przez obywatelstwo .... czy to powinno starczyc czy raczej powinienem zmienic utilities na wspolne nazwisko .... ??????

a po co ci obywatelstwo tego pieknego kraju, ktorego wiesciles niedawno zalamanie heheheheh ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
  • 8 miesięcy później...

Ja bylam dzisiaj na egzaminie.Aplikacje na obywatelstwo wyslalam dokladnie 8 tygodni temu.

Czekalam okolo godziny w poczekalni.Potem poszlo szybko.Dostalam do przeczytania zdanie w jez angielskim i musialam napisac odpowiedz.Potem 10 pytan z historii Usa.Potem urzedniczka zadala kilka pytan w stylu czy place podatki,ogolnie potwierdzenie tego co napisalam w aplikacji.Mam czekac na list z data przysiegi.Ma nadejsc w ciagu 90 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmik dający pojęcie jak wygląda egzamin, czego się spodziewać i jak się właściwie przygotować znajdziecie tutaj:

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/menuitem.acfc8bb2d633f506e34f4a10526e0aa0/?vgnextoid=64f22cac1551b210VgnVCM100000082ca60aRCRD&vgnextchannel=4982df6bdd42a210VgnVCM100000b92ca60aRCRD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja wyslalem aplikacje pod koniec kwietnia o ile pamietam, na 20 czerwca ide na odciski palcow .... a potem reszta .... nie wiem jak dlugo to zajmie , mam nadzieje ze do konca sierpnia bede obywatelem i bede mogl miec amerykanski paszport zeby poleciec do Polski ,,,, polski paszport stracil waznosc ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj raczej na to nie licz .Ja dwa lata temu miałem podobną sytuację jak Ty tzn.wysłałem papiery w tym samym okresie i odciski również miałem w czerwcu.Ponieważ to okres wakacyjny to interview miałem dopiero w październiku a przysięgę po tygodniu. Tak więc pamiętaj ,że w okresie wakacyjnym wszystko się wydłuża ,po prostu urzędnicy idą na wakacje a papiery czekają.

Po przysiędze jak złożysz wniosek o paszport to czekasz minimum 2 tygodnie na paszport. Teraz kolejna sprawa to zależy ile będziesz czekał na przysięgę bo ja dostałem termin na interview i po 7 dniach meldowałem się w Sądzie a teraz wiosną znajoma robiła obywatelstwo i czekała prawie 2 miesiące od momentu interview.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...