Skocz do zawartości

Zwrot Podatku - Jakieś Odpisy?


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Trochę się pogimnastykowałem i obliczyłem zwrot podatku federalnego na formularzu 1040NR-EZ. Zwrot wyszedł śmiesznie mały bo niecałe $400, gdzie w poprzednich latach otrzymywałem ok $800 korzystając z usług firmy. Wyliczając zwrot kalkulatorem podatkowym na zwrotpodatku.pl, ten podatek do zwrotu jest znacznie wyzszy: prognozowany powyżej $1300 (wiem ze całości na pewno nie oddzyskam), natomiast minimum jakie mogą zagwarantować to jest to co ja wyliczyłem? Jak to się dzieje, czy korzystają oni z jakiś dodatkowych odpisów?? Wychodzi na to że jednak lepiej będzie rozliczyć się za pośrednictwem jakiejś firmy, napchać im kieszeń, a oni napchają nieco moją, na pewno więszą sumą aniżeli bym robił to sam... :-(((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli dobrze wypelnisz wniosek to nie jest kwestia szczescia czy dostaniesz mniej lub wiecej, to mozna wyliczyc, zreszta zalozmy ze zaplaciles podatek federalny 1000$ zarabiajac mniej niz 10 000$ to nalezy Ci sie 100% zwrotu, jesli zarobiles wiecej to odpowiednio Twoj zwrot bedzie nizszy

to jest zlodziejstwo co robia niektore firmy, nie co ze wyliaczaja zwroty na poziomie (50% ich rzeczywistej wartosci), to potem jeszcze licza sobie spore oplaty, a na koncu czlowiek sie dowiaduje ze musi jeszcze cos zaplacic za wykonanie przelewu

zastanawiam sie czy oni jak mowia ze zwrot jest 500 to czy przypadkiem nie biora tego faktycznego zwrotu, dwa razy wiekszego :) wiecie jak jest zawsze w umowie mozna napisac ze to byly koszty manipulacyjne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...