Skocz do zawartości

Hawaje, Przeprowadzka


saliwan

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 104
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

moge zapytac z czystej ciekawosci w jakim sektorze pracujecie/co robicie? Moj maz bedzie chiropraktorem a ja rozpoczynam nowa kariere majac mgr psych z Polski, mam nadzieje, ze jakos przezyjemy tam. Powoli zaczynamy na powaznie planowac przeprowadzke na piekne wyspy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pracy jest duzo ale tez zalezy jakie sie ma oczekiwania, 3/4 sklepow, restauracji poszukuje pracownikow. wiadomo z wyzszymi kwalifikacjami dostanie sie lepsza prace. trzeba chodzic, pytac, aplikowac to wszystko. utrzymac sie za pensje to juz inna para kaloszy :)

Dokladnie. Tak samo jest tutaj, w uslugach praca jest, ale nie mozna sie z tego utrzymac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Mija nam pierwszy tydzien mieszkania w Honolulu. Perwszego dnia po przylocie mielismy atak paniki i zastanawialismy sie czy nie wracac od razu :) Pozniej juz powoli sie zmienilo. Zmiany po mieszkaniu w LA - juz nie spedzam pol dnia w samochodzie, piekne i czyste plaze - bo plaze w SoCal, wbrew temu co pokazuja w filmach, sa brudne, szary twardy piach, zimna i niezbyt czysta woda no i wszedzie obecne czarne placki po ropie naftowej. Jak narazie ludzie ktorych spotykamy bardzo pomocni i naprawde widac ten luz/spowolnienie ( oczywiscie porownoje z LA). Kiedy rozmawialismy ze znajomymi co tu mieszkaja mowili nam ze nawet jesli to ma byc na rok- dwa lata to warto przyjechac i poznac smak zycia na Hawajach. Ceny mieszkan - okolice Honolulu i Kailua jak w Santa Monica, natomiast jesli nie trzeba dojezdzac do centrum do pracy codziennie to mozna w mniejszych pobliskich miasteczkach gdzie nie ma turystow i jest duzo taniej. Jedna z najslynniejszych plaz na swiecie - Waikiki - niezbyt przyjemne i zatloczone miejsce. Dla mnie przede wszystkim ocena - cieply, czysty. Ja sie nad woda urodzilem i w wodzie spedzilem dziecinstwo wiec to jest idealne miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Jedna z najslynniejszych plaz na swiecie - Waikiki - niezbyt przyjemne i zatloczone miejsce. ....

To prawda. Zeby do niej dojsc nawet z najblizej polozonego hotelu trzeba pokonac BARDZO ruchliwa ulice a na plazy wciaz slychac jazgot samochodow, rewelacja zadna, chyba zeby wyslac znajomym kartke I podniesc im cisnienie jesli Waikiki znaja tylko z TV. ;) Trzeba uciekac na polnocna strone wyspy lub na inne, mniej zatloczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do Waikiki to spędzamy tu czas wyłącznie po pracy, aby się zrelaksować po całym dniu. Sama plaża to rzeczywiście żadna rewelacja, nie ma się czemu dziwić skoro jest sztuczna, nawet piasek jest z pobliskiej Molokai. O jej atrakcyjności świadczy głównie fakt że jest łatwo dostępna i przyjazna do początkujących surferów i to chyba tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby do niej dojsc nawet z najblizej polozonego hotelu trzeba pokonac BARDZO ruchliwa ulice

To akurat nie prawda... najbliższe hotele położone są właśnie nad samą plażą Waikiki - dla przykładu podam dwa, w których spędziłam kilka dni - Royal Hawaiian - najstarszy hotel w kolorze różowym i Sheraton Waikiki (zaraz obok Royal Hawaiian)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...