Skocz do zawartości

Jak Długo Musi Być Ważna Wiza Przy Przekroczeniu Granicy Usa?


Rekomendowane odpowiedzi

Słyszałam, ze wiza przy przekroczeniu granicy USA musi być ważna 3 miesiące - czy to prawda?

Kiedy ostatnio przekraczałam granicę wbili mi jej ważność do 23 lipca. Chciałabym wyleciecieć około 9 kwietnia i wrócić 24 kwietnia. Czy mogę na mojej obecnej wizie?

Bardzo proszę o szybką pomoc!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od kilku osób tak słyszałam, ale być może to stare przepisy.

Mówię właśnie o wizie w paszporcie, mam tam datę wygaśnięcia 23Jul. Oczywiscie jest literka M.

sly, jestes pewien, czy powinnam jeszcze zadzwonic do ambasady? tylko kurcze dzis sobota!

bardzo dziękuje za szybką odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sluchaj glupot co Ci ludzie opowiadaja, jakby wiza miala byc nie wazna 3 miesiace przed koncem to by Ci ja dali na 3 miesiace krocej

paszport powinienesz miec wazny conajmniej na 6 miesiecy przed wylotem - poczytaj forum wiele osob wlatywalo do usa w ostatnich dniach waznosci wizy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do paszportu to:

Istnieje ogólny wymóg, iż paszport powinien być ważny przynajmniej sześć miesięcy ponad planowany pobyt. Jednocześnie zgodnie z umową zawartą pomiędzy Polską i USA paszporty tych krajów będą honorowane obustronnie jeszcze przez sześć miesięcy od daty upływu ważności. Osoba ubiegająca się o wizę z paszportem, który straci ważność przed upływem 6-ciu miesięcy może ją uzyskać, jednak zezwolenie na pobyt w USA zostanie ograniczone do daty ważności paszportu.

http://polish.poland.usembassy.gov/visas/n..._documents.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka hipotetyczna sytuacja: bylem w USA 5 tyg. na Boze Narodzenie, na lotnisku dostalem prawo pobytu na 6 m-cy, do czerwca 2009, wybieram sie znow na Wielkanoc, na 3 tygodnie. Czy moj wjazd do USA bedzie traktowany jako nowe przybycie z cala ta imigracyjna procedura czy bedzie np. kolejnym wjazdem na ten sam termin dozwolonego pobytu do czerwca? Wiza jest "multiply", I-94 oddalem przy wylocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...