Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Kasia_XX8 a co Ty bys chciala zobaczyc,gdzie bys chciala pojechac?od tego zacznij a bedzie Ci latwiej na rozmowie.

Wiele osob stara sie o wize i mowi ze leci zwiedzac wiec Ty nie bedziesz ani pierwsza ani tez ostatnia osoba co takie cos mowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Wazne, zeby byc zorientowanym co sie jedzie zwiedzac, a nie motac sie na pytania:

Co bedziesz zwiedzac? Dlaczego wlasnie to? Jak bedziesz podrozowac, gdzie nocowac? itp. Na ogol nie pytaja, ale jak zapytaja to trzeba wygladac na osobe, ktore wie co i jak chce robic w USA ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
oki, dzieki obojgu za info ...

wracajac do argumentow, co w sumie powinnam powiedziec? poprostu w celach turystycznych? generalnie to faktycznie bedzie prawda, tyle tylko ze bede w domu u mojego kuzyna, ale on nie chcial zeby tam nic takiego wspominac ... wiec co mam powiedziec? ze sama sobie zabookuje hotel czy tam hostel i bede sobie sama zwiedzac? nie bedzie to dziwne dla nich?

nie bede przeciez sciemniac o jakis grupach wycieczkowych bo od razu pewnie chcieliby znac detale ... i sie zakrece .. wiec co radzicie? :lol::):)

pozdrowka .. :)

Nie musisz nic sciemniac. Ani rezerwowac hoteli czy wycieczek

Poniewaz bedziesz caly czas "on the way"

czyli nie wiesz jak i gdzie w ktorym miejscu

Pomusl sobie jakies zdrowe info

popytaj kuzyna z USA w koncu moze ci cos swiatlego doradzic...

i z tymi info idz do konsulatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oo jaaa, nie chce mi sie czytac:D:D:D moze ktos za mnie i mi podac info? :) heh

sluchajcie, wracajac do wypelniania formularza-> jak pisze tam adres obecnej szkoly LUB pracodawcy to ktore lepiej wybrac? bo miejsca na dwa to chyba tam nie bedzie tyle .... ?

A pozniej ta sekcja o detale gdzie bedzie sie mieszkac w USA; adres, telefon osoby itp itd - to co mam napisac tam jak ja nie wiem gdzie bede sie zatrzymywala .... ?

no i w sumie nie pisze tam nic ze trzeba wyslac te formy poczta szybciej przed spotkaniem ..... jak jest w Polsce? trzeba wziasc wszystkie formy ze soba na spotkanie czy powysylac szybciej?

doradzcie .... pozdrowka :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK! Zarowno w Polsce jak i UK najpierw nalezy zadzwonic do ambasady aby otrzymac date na przesluchanie. Glowny formularz DS-156 wypelnia sie tylko i wylacznie on-line. Paszport, zdjecia i inne pomocnicze dokumenty zabierasz ze soba na rozmowe z konsulem. W londynie jest nawet mozliwosc uzycia komputera i drukarki na miejscu do sporzadzenia niektorych formularzy.

Oczywiscie jest oplata do uiszczenia gdzies po drodze.

Co do samej rozmowy z konsulem sprawa wyglada identycznie zarowno w Polsce jak i w UK jezeli wladasz j. angielskim. Gorzej jezeli ktos potrzebowalby tlumacza - wtedy Warszawa to jakby konieczna opcja.

Jakikolwiek masz zamysl staraj sie mowic prawde. Osobiscie polecam ambasade w Londynie - znacznie obszerniejsza, jakies 28 - 30 okienek a nie jak te 6 czy 8 w Warszawie.

Jeszcze jedno, jezeli nic sie nie zmienilo ostatnio to jestem prawie pewien ze wiza B-2 turystyczna jest na 10 lat do wielokrotnego przekraczania granicy, a ile czasu dadza na stemplu przy samym wjezdzie to juz inna sprawa zazwyczaj okolo 3 miesiace i nie wiecej niz 6. W zwiazku z tym oplata jest jedna za ta wize, z tym ze nalezy pamietac, ze oplata nie jest zwracana gdy aplikacja zostanie odrzucona.

Reasumujac, jesli mieszkasz i uczysz sie tu w Londynie to ma to wiekszy sens aby starac sie o wize tutaj.

Aha, kolejki pod tutejsza ambasada nie sa tak przerazone jak w Polsce, generalnie lepsza atmosfera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...