Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 67
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

znazlam na polskiej stronie ambasady usa link do czasu oczekiwania na wize w roznych ambasadach i jak wybralam londyn to wyskoczylo 33 dni!!! masakra a jeszcze pod spodem malym druczkiem

****IMPORTANT NOTE: Processing wait time DOES NOT include the time required for administrative processing. These procedures require additional time. Most administrative processing is resolved within 60 days of application. When administrative processing is required, the timing will vary based on individual circumstances of each case. Therefore, before making inquiries about status of administrative processing, applicants or their representatives will need to wait at least 90 days from the date of interview or submission of supplemental documents, whichever is later. Processing wait time also does not include the time required to return the passport to applicants, by either courier services or the local mail system.

czyli ogolnie od zlozenia wniosku do otrzymania wizy moge czekac nawet kilka miesiecy!!!! :)

masakra, chcialam z uk wyskoczyc na tydzien-dwa do znajomego w usa na wakacje a tu chyba nici... a w pazdzierniku juz musze wrocic do polski na uczelnie... To chyba sie nie wyrobie? jak myslicie? czy tez zaczac sie starac o ta wize i to tak dlugo nie potrwa? :)

???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze sie tyle czekac na wize bo komu jest potrzebna wiza w UK jak masz paszport brytyjski ,co innego Polska ..

ale jak pisze kolega wyzej,wyslij zapytanie do Ambasady i moze Ci odpisza jak jest z tym naprawde.A moze ktos UK napisze jak bylo znim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
Wielcy "podroznicy" tego typu informacje maja w jednym paluszku a jesli nie maja to ich niezawodny nos sam ich zaprowadzi we wlasciwie miejsce. Oto jeden z tropow: http://www.usembassy.org.uk/cons_new/visa/index.html. Wystarczy poweszyc, poczytac, rowniez w tym watku.

Chyba mnie nie zrozumiales/as....To ze podrozuje to z przyjemnosci..i nie musze miec nosa jesli o sprawy wizy do Usa chodzi.Tak sie sklada ze zwiedzilam wieksza czesc swiata i zostala mi tylko Ameryka,wiec stad te pytania.No ale nie dostalam na nie odpowiedzi.A tak bylo by latwiej niz sie czepiac.

Oczywiscie poczytam.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej :) ale mnie zmulilo, wieki tu nie zagladalam .. :):):)

co do oczekiwania na visez uk .. to w moim przypadku bylo to tak: miesiac czekalam na spotkanie z konsulem a okolo 2 tygodni na vise i generalnie w takim czasie sie to wszytsko zalatwia .. zreszta na stronie ambasady pisze ze czas oczekiwania na vise jest do dwoch tygodni ...

bede lookac czesciej wiec pytajcie:):D:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz poczytałam i prawie wszystko wiem.Ale mam 2 pytania i prosze o pomoc.Jakie dokumenty ze soba zabrac,czy jakis list polecajacy od mojego ksiegowego czy cos w tym stylu aby pokazac ze jestem self employer.Czy wystarczy tylko statment z mojego business account?

I drugie pytanie to jak mam sie umowic na spotkanie z konsulem.Czy po wydrukowaniu formularzy otrzymam maila z data wstawienia sie na rozmowe czy musze dzwonic na rozmowe?Aha i wazne gdzie zalatwiam firme kurierska.Czy tam na miejscu czy jak?Bo wiem ze w Polce wypelnia sie formularze DHL.

Pozdrawiam i dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do dokumentow wez wszystko co co mozesz; jesli jestes self employer to kurcze musisz sie dobrze wykazac na rozmowie; rozumiesz chodzi o to ze jako samo zatrudniona nie wyjedziesz raptem do US zeby pracowac a wlasnie w twoim przypadku to by sie tak ladnie skladalo; moze przynies jakies plany przyszlego zlecenia jak bedziesz miala do wykonania po powrocie z US, albo zabookowane jakies zabowiazania na czas tuz po powrocie z US .. moze cos w tym stylu; wez umowe o mieszkanie (to chociazby potwierdzi ile lat mieszkasz w UK), wyciag z konta tak zebys byla w stanie poswiadczyc ze na czas pobytu w US bedziesz mogla sama o siebie zadbac .. :)

generalnie Ci powiem ze w moim przypadku i podejrzewam ze w wiekszosci rowniez, te dokumenty wogole nie sa sprawdzane ... moja rozmowa trwala zaledwie 2 minuty i konsul wogole nie looknal na to co przynioslam ze soba ... ;)

na spotkanie musisz sie umowic telefonicznie, wtedy oni ci potwierdza zabookowana wizyte na meila i z meila bedziesz miala dalej wskazowki co robic; nawet wysla ci przypomnienie ze zbilza ci sie czas wizyty w ambasadzie. na stronie ambasady jest podany nr telefonu i adres.

co do tej paczki nie bardzo wiem o co chodzi .,... ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...