Skocz do zawartości

Lot Z Przesiadką - Jakie Przepisy Dot. Bagażu


jawala

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, lecę do NY z przesiadką w Londynie, do Londynu liniami BMI, z później liniami AA do samego NY. Jak wiadomo BMI to tanie linie i limit bagażu jest tam inny niż w przypadku gdy leci się bezpośrednio do USA i teraz pytanie czy lot do Londynu to będzie tzw. "wąskie gardło" czyli 1 bagaż rejestrowy 20kg i jeden osobisty czy może jednak limit taki jak do USA czyli znacznie więcej bo bodajże 2xpo23kg i 2xpodręczny. Bilet kupiłem na Flysiesta, jest to lot z przesiadką 1h i 20min czasu na samolot linii AA do NY. Bardzo proszę o informacje od ludzi, którzy już lecieli w podobny sposób i mają doświadczenie. Lecę za 3 tygodnie i muszę zaplanować bagaż bo nie uśmiecha mi się dopłacać za nadbagaż, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zapoznałem się wcześniej z przepisami linii AA ale nie o to chodzi. Lecę dwoma liniami i każda z nich ma inne przepisy dotyczące bagażu, a pytanie brzmi które przepisy mają zastosowanie w przypadku mojego lotu - czy przepisy BMI (mniej korzystne) czy AA (pozwalające na większy bagaż).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przed chwilą dzwoniłem do Flysietsta gdzie kupiłem bilet i niestety nie posiadają takich informacji, polecili mi kontaktować się bezpośrednio z przewoźnikiem, czyli chyba z tym pierwszym BMI ale oni nie mają przedstawicielstwa w Polsce, chyba że się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdrowy rozum, jeśli każda linia ma inne przepisy, to obowiązują u nich ich przepisy. Wykupiłeś bilety na lot ich liniami, więc musisz się dostosować.

Taki kontakt znalazłam u nich na stronie:

+44 870 126 6726

Ale z tego, co napisali na swojej stronie:

Jakie zasady dotyczace przewozu bagazu obowiazuja w liniach lotniczych bmibaby?

Za przewóz kazdej sztuki bagazu odprawionego pobierana jest oplata bagazowa. W momencie dokonywania rezerwacji online mozna uiscic oplate bagazowa wedlug obowiazujacej w takim przypadku obnizonej stawki w wysokosci 47.94zŁ za sztuke bagazu na lot w jedna strone. Dodatkowe sztuki bagazu mozna uwzglednic w rezerwacji pózniej (korzystajac z karty „zarzadzanie rezerwacjami” w witrynie bmibaby.com, za posrednictwem biura rezerwacji lub po przybyciu na lotnisko). Nalezy pamietac, ze za kazda dodatkowa sztuke bagazu zgloszona w biurze rezerwacji lub na lotnisku pobierana jest oplata w wysokosci 72.00zŁ na lot w jedna strone. Na lot w jedna strone kazdy pasazer moze zabrac maksymalnie 5 szt. bagazu, których laczna waga nie moze przekroczyc 20 kg. Wszystkie limity bagazu sa przypisane do konkretnej osoby. Limitów tych nie wolno laczyc ani wspóluzytkowac, nawet w obrebie grupy podrózujacej w ramach jednej rezerwacji.

Bagaz, którego waga przekracza dozwolony limit bagazu odprawionego (20 kg), podlega standardowej oplacie w wysokosci 36.00zŁ za kilogram. Uwaga: maksymalna waga dla jednej sztuki bagazu wynosi 32 kg.

wynika czarno na białym, jak się sprawy mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do LOT-u i do AA i tam powiedzieli mi, że skoro to jest lot tranzytowy (1 bilet), a portem docelowym jest NY w USA to obowiązują mnie przepisy bagażowe takie jakie obowiązują dla portu docelowego czyli dla lotów do USA (większe limity bagażu) a nie do UK i to by było na tyle, pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do LOT-u i do AA i tam powiedzieli mi, że skoro to jest lot tranzytowy (1 bilet), a portem docelowym jest NY w USA to obowiązują mnie przepisy bagażowe takie jakie obowiązują dla portu docelowego czyli dla lotów do USA (większe limity bagażu) a nie do UK i to by było na tyle, pozdrawiam wszystkich.

Ale dzwoniłeś do przewodników rejsowych, a nie do tanich linii lotniczych.

Tanie linie lotnicze mają swoje przepisy i żaden inny przewoźnik nie może im narzucić przepisów innych.

Oni nie traktują swojego lotu, jako lotu tranzytowego.

Chociaż, oczywiście mogę się mylić.

Bagaże będziesz odprawiał od razu do USA, czy tylko do Londynu, a w Londynie do NY?

Pytam z ciekawości, bo nie leciałam przesiadając się z taniej linii lotniczej do normalnej i ciekawa jestem, jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...