Skocz do zawartości

Czy Po Reformie Imigracyjnej Usa Stanie Się Drugim Meksykiem ?


david7211

Rekomendowane odpowiedzi

gal to taki Polak-imigrant ktory ma objawy no, jezeli nie rasizmu, to przynajmniej braku tolerancji z ktorej niestety Polacy sa dobrze znani. Jakos nie moze sobie poradzic z faktem ze mieszka w spoleczenstwie gdzie jest duzo ludzi najrozniejszych nasci, wyznan i filozowfii, i gdzie ta mieszanka bedzie coraz bardziej, a nie mniej, widoczna. Moze czas na powrot do Polski gdzie 99.9% ludzi to biali katolicy?

Katlia....moze masz racje, jesli chodzi o polska nietolerancje....tez tak mysle, ze Polacy to bardzo nietolerancyjny narod. Ja jestem w Stanach od 8 lat i mimo , ze jestem Polakiem to nie jestem katolikiem, jestem chrzescijaniniem ewangelicznym i teraz dopiero moge powiedziec, jak zacofani i w bledzie sa polscy katolicy. Jednak nie o tym chcialem. Gal na racje, jesli chodzi o Meksykanow....W USA jest jakis odsetek nielegalnych imigrantow innych nacji , jak np my Polacy, ktorzy rowniez chcieli by zalegalizowac swoj pobyt, robiac wszystko legalnie i zgodnie z prawem, jednak panuje ogolna niechce do nielegalnych imigrantow glownie dzieki opinii o Meksykanach, ktorzy gniezdza sie w 15 osob w 1 sypialniowych apartamentach, produkuja dzieci w zastraszajacym tempie i korzystaja z pomocy spolecznej kosztem milionow dolarow. I kiedy przecientny amerykanin mysli o legalizacji nielegalnego imigranta od razu staje mu przed oczami meksykanski kurdupel, pracujacy przy drywall za $ 9.50 na godzine, ze swoja dziewczyna i gromadka dzieci z tylu. Nie wiem o innych miastach, ale w Chicago, oprocz kilku lepszych dzielnic, reszta to same Meksyki, z ta swoja przyglupawa muzyczka w samochodach, smierdzacymi wyziewami tacos z restauracji i knajp i meksykanskimi gangami na ulicach....Tak wiec uwazam, ze jak najbardziej....za jakis czas bialy amerykanin bedzie w mniejszosci w USA. Panowac bedzie Meksykanin wraz z Czarnym Bratem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 186
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Mozecie sobie pisac co wam sie tylko podoba

Zdania nie zmieniam

a te dzieciaki ktore byly w Mexyku to nie inne tylko przesiedzialych tatusiow i 16 letnich mamus (nielegali dzeci)

zadna inna nacja hiszpanskojezycznych nie jest tak oblesna i mnozaca sie jak myszy jak MEXIco

i nie mam zamiaru zmienic zdania bo wyzyskuja ten kraj do granic niemozliwosi tak jak Paper napisal jest w wielu dzielnicach w NY

A kto tu mowi o Pieniadzach Ha!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Meksykanin wraz z Czarnym Bratem" -- ani jeden ani drugi mi nie przeszkadza. A tym ktorym to przeszkadza naprawde powinni pomyslec o wyjezdzie z USA.

A może to właśnie Meksykanie powinni pomyśleć o wyjeździe z tego kraju. Gdybym chciał żyć wśród meksykanów wyemigrowałbym do Meksyku a nie do USA. USA powstało dzięki imigrantom z Europy, konstytucja, wszystkie wartości i zasady były tworzone przez imigrantów z Europy i ich następne pokolenia. Wszyscy nielegalni imigranci z Ameryki Południowej żerują na tym co osiągnięto przez ponad 200 lat historii USA. Wykorzystują system, powiem nawet doją go, a w imię poprawności politycznej amerykanie przyzwalają na to. Imigranci z Europy tworzyli kraj w którym każdy polegał przede wszystkim na sobie, wiedział, że swoją pracą i wytrwałością można bardzo dużo osiągnąć. Nielegalni z Ameryki Południowej chcą aby państwo im wszystko zapewniło, chcą mieć takie same prawa jak legalni imigranci, którzy nigdy nie złamali prawa.

Nielegalni, a najwięcej jest ich z Meksyku i Ameryki Południowej stanowią bardzo poważny problem. Np. czy wiesz jakie są wydatki na edukację nielegalnych, na szkolnictwo, podam dla przykładu dane z kilku stanów (w milionach USD):

Nowy Jork - koszt edukacji dzieci obywateli i legalnych imigrantów: $1,829, koszt edukacji dzieci nielegalnych imigrantów $1,306

Kalifornia - koszt edukacji dzieci obywateli i legalnych imigrantów: $4,508, koszt edukacji dzieci nielegalnych imigrantów $3,220

Floryda - koszt edukacji dzieci obywateli i legalnych imigrantów: $887, koszt edukacji dzieci nielegalnych imigrantów $634

Widzisz jakie są to kwoty? Za takie pieniądze można byłoby zwiększyć wielokrotnie poziom nauki, zakupić mnóstwo pomocy naukowych, wyposażyć nowe laboratoria, itp. Również koszt leczenia nielegalnych jest bardzo duży, większy nawet niż wydatki na edukację, a za te pieniądze można byłoby zapewnić naprawdę dobrą i powszechną opiekę dla obywateli i legalnych imigrantów. Wszystkie wydatki które ponosi USA w związku z nielegalną imigracją mogłyby być o wiele lepiej spożytkowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoj opis Meksykanczykow nie rozni sie specjalnie od opisow polskiej emigracji w 19tym i poczatkiem 20go wieku.

Widocznie nie za wiele wiesz o emigracji z Polski w tamtych czasach.

Polacy jak i wielu przyjezdzalo tu z godnoscia podniesiona glowa i duma reprezentowali siebie

a nie jak pasozyty zyja w jednosypialniowych apartamentach po 20 \jak w ogierniach wysylaja wszystkie zarobione pieniadze do meksyku.

mnoza sie jak myszy na zniwa, nie wiem czy jakas inna nacja jest ich w stanie dogonic z rozmnazaniem sie

i uwazaja bez zadnych skrupulow ze podatnik amerykanski nie robi laski ze

utrzymuje bachorzyska meksykanskie na swoich barkach

porownywanie ich do Polakow z wieku 19 i poczatkow 20 to beszczeszczenie polskosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...