Skocz do zawartości

Plusy I Minusy Ruchu Bezwizowego


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

On 2/7/2018 at 5:19 AM, MatthewDrake said:

No niestety ale z moich obserwacji mogę stwierdzić że jeśli chodzi o pracodawcę POLAKA to jako znajomy bądź ktoś z rodziny. Przynajmniej mam pewność że czeki co tydzień będą w moich rękach. Ale co do współpracy z polakami to można wyczuć lekką "woń" zazdrości. 
Ale jeśli "JA" jestem w porządku to trzeba czasem jednym uchem wpuszczać a drugim wypuszczać. 
:D

Ja pracuję w dużej Amerykańskiej firmie i tam miałem okazję doświadczyć Amerykanów co lekko konkurowali/zazdrościli poza współpracą. Ale to nie jest tak że nie nawidzą siebie, tylko jeden drugiego nie za bardzo lubi, bo jeden chce rządzić a drugi nie chce słuchać i vice-versa.

W USA jeśli pracujesz legalnie (nie na czarno) i pracodawca ci nie wypłaci, możesz sądzić o odszkodowanie i wtedy muszą ci wypłacić znacznie większą sumę. Nie wszedzie jest co tydzień. To raczej widziałem tylko w retail. W biurze to zazwyczaj co dwa tygodnie jest standardem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 150
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
On 2/6/2018 at 1:54 PM, SuperTraveller said:

Z pewnością nie trzymamy się tak ze sobą jak np. Meksykanie.

A z rodakami za granicą bywa różnie, jednak nie brakuje takich którzy bezinteresownie Ci zaszkodzą. 

Odnosząc się do ostatniego zdania - cały czas uważam, że im dalej od Polaków (mieszkając za granicą) tym lepiej.

Bezinteresowne zaszkodzenie komuś z powodu zazdrości jest po prostu patologicznie głupotą. Przypomina mi się dowcip o diable z kociołkiem  i Polakami:

Quote

 

Lucyfer w piekle przeprowadza inspekcje. Podchodzi do pierwszego kotła, którego pilnuje aż 10 diabłów i pyta:

-dlaczego aż 10 diabłów pilnuje tego kotła?

-bo w tym kotle gotują się Amerykanie, oni są ambitni i każdy co chwilę usiłuje wyskoczyć

Lucyfer idzie dalej i zauważa kocioł, a przy nim 5 diabłów. Podchodzi i pyta:

-czy tu tylko 5 diabłów wystarczy?

-tak, w kotle gotują się Anglicy, są ambitni, ale przy tym trochę flegmatyczni więc 5 wystarczy

Następnie lucyfer podchodzi do kotła przy którym stoi jeden diabeł i zadaje mu pytanie:

-czy Ty tu sam wystarczysz, aby przypilnować kotła?

-tak bo w kotle gotują się Niemcy, to zdyscyplinowany naród, więc jeden diabeł wystarczy

Lucyfer idąc dalej zauważa kocioł, którego nikt nie pilnuje. Chodzi i szuka jakiegoś diabła, który by mu wyjaśnił zaistniałą sytuację, aż w końcu znajduje gdzieś odpoczywającego diabła, więc podchodzi i pyta:

-dlaczego nikt nie pilnuje tego kotła?

-bo w nim znajdują się Polacy

-Czy Ci ludzie nie chcą wydostać się z tego kotła?

-ależ chcą, tylko jak już jeden próbuje się wydostać i wspina się na ściankę, to reszta go łapie i ściąga z powrotem na dół

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Zauwazylam, ze najczęstsze komentarze to: "Nalezy nam sie", "A bo nasze wojsko służyło w Afganistanie", "Skoro my mamy wizy, to Amerykanie tez powinni miec wizy do Polski!" (juz widze jak Amerykanie sie pchaja do nas :P ), "Po co nam Ameryka, bylam/em tam na wakacjach i nie da sie tam żyć" albo "Dobrze, ze zniosa wizy, miliony Polakow wyjedzie za praca <3".

 

Plus oczywiscie multum komentarzy osob nie wiedzacych jak dziala ruch wizowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Roelka napisał:

Zauwazylam, ze najczęstsze komentarze to: "Nalezy nam sie", "A bo nasze wojsko służyło w Afganistanie", "Skoro my mamy wizy, to Amerykanie tez powinni miec wizy do Polski!" (juz widze jak Amerykanie sie pchaja do nas :P ), "Po co nam Ameryka, bylam/em tam na wakacjach i nie da sie tam żyć" albo "Dobrze, ze zniosa wizy, miliony Polakow wyjedzie za praca <3".

 

Plus oczywiscie multum komentarzy osob nie wiedzacych jak dziala ruch wizowy.

 

No właśnie, do tego dojdzie zapewne fałszywe odcinanie kuponów przez polityków typu "dzięki nam, wreszcie, po kilkudziesięciu latach USA zniosły wizy dla Polaków". Wg mnie niewiele "normalnych" osób faktycznie skorzysta na zniesieniu wiz, wręcz przeciwnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...