Skocz do zawartości

Przedłużenie Wizy


Rekomendowane odpowiedzi

W tym roku w sierpniu kończy mi się wiza turystyczna do USA. Wizę otrzymałem ok.10lat temu w Warszawie,

podlegam jednak pod Konsulat w Krakowie. Jestem seniorem (65lat). Gdzie i od kiedy mogę rozpocząć

starania o "prolongatę" wizy? Czy muszę w konsulacie być osobiście? Czy trzeba się umawiać na jakiś

termin? Czy wnoszę opłatę wizową? Jakie dokumenty muszę przedstawić-aktualną wizę mam w starym paszporcie

- nowy paszport mam bez wizy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegos takiego jak prolongata wizy.

Musisz ubiegac sie o nowa wize niestety osobiscie. Teraz podlegasz pod Krakow i tam sie musisz ubiegac o wize.

Dla USA nie jestes seniorem i sporo Ci jeszcze brakuje do seniora ;-)

Ponizej szczegoly:

Osoby zwolnione z rozmowy z konsulem

Osoby powyżej 80-tego roku życia, o ile w ciągu ostatnich dwóch lat nie otrzymały odmowy wydania wizy.

Osoby, które spełniają wszystkie niżej wymienione warunki:

Miały wizę wydaną po 10 grudnia 2007.

Ubiegają się o nową wizę tej samej kategorii jak poprzednia, wydana po 10 grudnia 2007.

O nową wizę ubiegają się w przeciągu 12 miesięcy od daty wygaśnięcia poprzedniej.

Ubiegają się w placówce konsularnej wskazanej dla ich miejsca zamieszkania.

Szczegoly krok po kroku wraz z wymaganiami dotyczacymi dokumentow, fotografii i oplat znajdziesz tutaj: http://polish.poland.usembassy.gov/visas/n...w_to_apply.html

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...