Skocz do zawartości

Czy Zrozumiałem Info. Dotyczące Formalności Wizowch Oraz Jakie Mam Szanse?


Rekomendowane odpowiedzi

Moim celem jest wiza turystyczna na 4 miesiące do USA od stycznia 2010 r.

Moje pytania :

1. Jakie mam szanse?

2. Czy wszystko dobrze zrozumiałem z formalnościami dotyczącymi ubieganie się o wizę.?

3. Ile trzeba trwa proces od ubiegania się o wizę do otrzymania wizy i możliwości wyjazdu?

Formalności dotyczące wizy:

1.Staram się o wizę w Krakowie gdyż jestem z woj. Opolskiego

2.ustalam telefonicznie termin spotkania z konsulem

3.wypełniam elektronicznie i drukuje na drukarce laserowej na 2 kartkach wnioski wizowe (DS-156 , DS-157)

4. Uiszczam opłatę za rozpatrzenie podania na konto ambasady na poczcie polskiej która nie pobiera opłaty oraz zabieram dowód wpłaty wraz z pieczątką poczty do ambasady.

5. Wypełniam formularz DHL.

6.Ze wszystkimi dokumentami schludnie ubrany stawiam się na umówiony termin spotkania z konsulatem.

Na rozmowę z konsulem należy przynieść:

• Ważny paszport

• Wnioski wizowe (DS-156 , DS-157)

• Dowód wniesienia opłaty za rozpatrzenie podania

• Fotografię (Kwadrat o bokach 5cm)

• Formularz DHL

• Posiadane ważne wizy amerykańskie

• Inne dokumenty

Opłaty wizowe:

1. Opłata za rozpatrzenie wizy 445,40 zł

2. Opłata kuriera DHL 23zł

Pomoc w określeniu szans na otrzymanie wizy:

Wybieram się tam do mojej dziewczyny na zaproszenie jej matki dziewczyna nie mogła przyjechać na wakacje wiec zbieram pieniądze i chce się tam wybrać zwiedzić trochę świata oraz podszkolić się z języka ang. gdyż po powrocie chce zdawać mature z ang. na poziomie rozszerzonym. Obecnie zakończyłem liceum ogólnokształcące starałem się do szkoły wojskowej lecz w tym roku odwołali nabór lecz staram się ponownie za rok więc mam rok przerwy dlatego też chciałem skorzystać z wyjazdu. Jestem niekarany i również na spotkanie z konsulem chce przynieść zaświadczenie o niekaralności.

To chyba wszystko jeśli o czymś zapomniałem to piszcie i czekam na przydatne odpowiedzi i sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co może się nasunąć podczas rozmowy to czemu na tak długo. Że "zwiedzać to się jedzie na miesiąc, a nie na tak długo. "

Coś takiego usłyszał ktoś z forum, bo wyczytałam takie stwierdzenie tutaj jak sama szukałam informacji dla siebie...

Z formalności wydaje mi się, że jesteś dobrze przygotowany.Na wszelki wypadek jakiś wyciąg z konta, że Cię stać na taki wyjazd. Nie zawsze patrzą na to, ale warto mieć więcej papierów, niż za mało.

Jeśli mam być szczera to ja Twoje szanse oceniam 50/50. Ponieważ masz w USA dziewczynę, więc nie wiadomo co mogą sobie pomyśleć zwłaszcza, że chciałbym polecieć tam na tak długi okres, a dwa że nie jesteś studentem itp. Twoje więzi z krajem, mogą okazać się za słabe dla nich.

Z drugiej strony masz konkretne plany, masz pieniądze (zakładam, że uzbierasz :)) na taki wyjazd, masz zaproszenie więc ktoś bierze odpowiedzialność za Ciebie w jakimś stopniu, że lecisz tam turystycznie. Myślę, że wszystko zależy jakie wrażenie odniesie konsul podczas kontaktu oko w oko z Twoją osobą :(.

Ja bym była dobrej myśli. Lepiej iść pozytywnie nastawionym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem niekarany i również na spotkanie z konsulem chce przynieść zaświadczenie o niekaralności.

Tylko po co masz takie cos brac ???nawet o to sie nie zapytaja bo to nie jest potrzebne a stracisz kase,jak Cie maja pod tym kontem sprawdzic to maja inne mozliwosci...

Co do reszty to tak jak napisala Joanna z czasem pobytu,nawet jesli sie nie uczysz-nie pracujesz to moze wyjsc tak ze tam bedziesz robic ,a co do kasy to sa osoby co maja i pare tys dol na koncie i maja problemy z wiza .Zaproszenie niczego nie przesadza ze bedziesz na Ich utrzymaniu oraz tez ze tam nie podejmiesz zarobku nielegalnego.Po rozmowie to musi wyjsc i tylko po rozmowie.

Mozesz powiedziec ze bedziesz szkolic jezyk,ze masz plany w Polsce ,jakie masz tez plany co do pobytu ....

co do oplaty to uwazaj bo czasami cena sie zmienia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szanse są zawsze, ale to już zależy od konsula jak wszyscy wiedzą. tak jak napisała Joanna.En konsul może stwierdzić, że twoje więzi z krajem są zbyt słabe, ale nie ma się co zniechęcać, tylko trzeba próbować :(

przytoczę tylko podobną sytuację znajomego sprzed miesiąca, na podobnych warunkach starał się o wizę i ostatecznym czynnikiem wykluczającym go z jej otrzymania było to iż właśnie w czerwcu kończy szkołę średnią i nie przekonał konsula, że na pewno wróci, bo ma tu jakieś plany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok

Jeśli chodzi o formalnosci to juz wiem co i jak to najwazniejsze żebym czegos nie pomieszal i byl dobrze przygotowany.

Jeśli chodzi o szanse tez juz wiem co i jak.

Pozostaje tylko ile czasu to wszystko trwa. Ponieważ jadę za granicę do pracy i nie wiem ile czasu bedę mógł tam zostać...

I czy pomógłby coś dowód ze tak jakby jestem zapisany na mature z angielskiego jako poświadczenie ze coś mnie jednak trzyma w pl. No niestety potwierdzenia ze szkoły wojskowej nie mogę załatwić gdyż to będzie za wcześnie.

A zaświadczenie o niekaralności nic nie płace ponieważ płaciłem jak chciałem sie dostać do szkoły wiec takowe posiadam.

Dziękuje wszystkim za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...