Skocz do zawartości

Iii Rok Studiów - A Promesa Wizowa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! ;-)

Mam małe, albo i duże pytanie ;-)

Więc mam taki problem: Chciałabym wyjechać w tym roku na wakacje do USA

Oczywiście wyjazd do Niego.

Byłam już po wize w 2005 roku i dostałam na rok (dodam, że to był 3 rok LO, wakacje przed studiami, niby też nic mnie nie trzymało w kraju. Wyleciałam.. na granicy w USA wbili ma na pół roku z czego siedziałam 4 miesiące. <Nie pracowałam ani jednego dnia>

PO raz kolejny starałam się w 2oo7roku (I rok studiów) i promesy nie otrzymałam...

Mam zamiar starać się po raz trzeci :( Może do 3 razy sztuka.

Justem obecnie na 3 roku studiów lic. i PYTANIE czy potrzebne jest jakieś zaświadczenie, że bronię się we wrześniu<jednak zamiar mam się bronić w czerwcu> Ale dla konsula,

moga być w tym czasie małe związki z krajem, no bo jakby nie było koniec studiów, ZAZNACZAM, że mam zamiar iść na MGR...

NIby student jako student jest do końca września, ale jestem w kropce bo nie wiem czy pytać Uczelnię o zaświadczenie, czy Ono nie jest wymagane?

CZy słownie mogę wytłumaczyć konsulowi, iż mam zamiar nadal kontynuować naukę na wyższym szczeblu.

WYBACZCIE, że zagmatwane, ale po skrócie <nieco większym> starałam się nakreślić własną sytuację.

Dziękuję za odpowiedź, jeżeli ktoś mógłby mi doradzić...

Nie oczekuję stwierdzeń, że "MY CI WIZY NIE ZAGWARANTUJEMY.. albo NA MOJE OKO.. NA oko to chłop w śpitolu zm..

Bo to mało ważne, gdyż jak sam anie pójdę to się nie dowiem :)

DZIĘKUJĘ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Sa osoby ze biora zaswiadczenia ale w Ambasadzie dobrze wiedza ze mozna zmienic obrone i zamiast sie bronic we wrzesniu osoby jednak sie wczesniej bronia..Od samej rozmowy duzo bedzie zalezec jak wypadniesz bo mozesz powiedziec kiedy masz obrone i ze masz plany dalej sie uczyc i na to sie nastaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie SLY ;-)

Tak, też miałam zamiar działać, nie chcę nic kombinować z przekładaniem <fikcyjnym> obrony.

Jeśli ktoś miał podobny problem, chodzi mi tylko o licencjata<bez wcześniejszych info o mojej historii życiowej>

To bardzo proszę o jakieś inf czy Ktoś był z czy Bez zaświadczenia. I z jakim skutkiem.

DZIĘKUJĘ i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialam podobna sytuacje, z tym, ze ja bronilam mgr po przyjezdzie!

Mialam ze soba zaswiadczenie z uczelni o tym ze sie ucze! (to nic nie kosztuje i bardzo szybko Ci wydadza ten dokument w Dziekanacie )

Rozmowa z kosulem - Pania byla bardzo dluga i konkretna!

Dostalam wize :( ... na trzy miesiace!!!! ale to bylo jakies 4 lata temu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam pytanie do tego zaświadczenia: To zwykle zaświadczenie od sekretarki czy jak to ma wyglądać, wybaczcie, ale moja sekretarka nie orientuje się w sprawach studentów, więc wątpię aby wiedziała jak należy takie COŚ napisać.

DZIĘKUJĘ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli Wasza sekretarka nie wie jak wypisac takie zaswiadczenie to udaj sie do Dziekana i powiedz ze w sekretariacie nie wiedza co to :)

A tak powaznie;) powiedz ze potrzebujesz "zaswiadczenie o tym, ze uczeszczasz do tej szkoly" takie zaswiaczenie musi byc podbite pieczecia szkoly i podpisane przez upowazniona osobe do wystawiania takich dokumentow :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe żebym oczerniała moją P. sekretarkę.. ale naprawdę..ciężko cokolwiek załatwić, chodzi i pyta się po kilka razy, bo za każdym razem co innego powie, ąz wreszczie jej odpowiedź się powtórzy drugi raz ;-)

NO ok dziękuję za wyjaśnienie, że chodzi o zaświadczenie o uczęszczaniu na studia.

A drugie zaświadczenie z pracy, to dzwonią do pracy i pytają??

Nie zawsze szefowa jest w pracy więc jak mogą sprawdzić, ze ja tam pracuje...?? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sadze, zeby Konsul za kazdym razem dzwonil do pracodawcy.

Z moich doswiadczen, mojej siostry i szwagra - pracowalismy wszyscy co wpisalismy we wniosku (zaswiadczenia z pracy nie mielismy i to tez nie jest wymagane), konsul zadawal tylko pytania odnosnie pracy, ale nie dzwonil do pracodawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuuję Ci bardzo AM ;-)

No jakby im zależało to by dzwonili, bo chyba żadnego systemu n eimają co by sprawdzać wszystkich zatrudnionych :(

Jeden wielki szpieg.... i chipa brakuje ;-)

To jak ja mam we wniosku wpisać, że studiuję dziennie co prawda III rok, oraz mam pracę od roku...? Dz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BigRed z tego co pamietam to we wniosku nie bylo wymagane wpisywanie od kiedy pracujesz. Wpisujesz tylko nazwe firmy i czym sie zajmujesz. Tak samo ze szkola, oni sami dojda do tego na ktorym jestes roku jak wpiszesz od kiedy sie uczysz i nazwe szkoly wpiszesz. No ale na to pytanie poczekaj jak odpowie Ci osoba, ktora niedawno wypelniala wniosek :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...