Skocz do zawartości

Wiza Dla Małych Dzieci


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zamierzam złożyć wnioski o wizy dla dzieci (poniżej 14 lat) dla każdego wypełniłam DS-156, zdjęcie i osobne wpłaty, czy ktoś wysyłał komplety dokumentów DHL-em bo na stronie ambasady napisano że nie trzeba stawiać się osobiście jak mają wizy rodzice. Zdjęcie musi być przyklejone na DS-156 ? Może być jeden druk na zwrot paszportów przez DHL ? Czy mogą dzieci nie dostać promesy wizowej ? Byliśmy z mężem kilka razy w USA zawsze wracaliśmy w terminie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 miesiące temu składałem wnioski dla moich pociech (6,5 roku i 1,5 roku).

Składałem je osobiście w okienku, ale ja mieszkam w Warszawie więc nie było to dla mnie problemem.

Paszporty z wizami otrzymałem po 6 dniach, nikt do mnie w tym czasie nie dzwonił, nie domagał się dodatkowych informacji, etc.

Formularz na zwrot paszportów DHL-em wypełnij jeden na dwa paszporty, nie ma z tym problemu.

Pamiętaj by DS-156 podpisać w dwóch miejscach - w rubryce 40 (co jest oczywiste, bo wypełniasz formularz w imieniu dzieci) i w rubryce 41 (co już według mnie nie jest tak do końca oczywiste, ale Pani w okienku sprawdzając kompletność dokumentów zwróciła mi uwagę, że tam też musi być mój podpis).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, mam nadzieję że nie będziemy mieli problemów z uzyskaniem wiz dla dzieci. W USA byliśmy kilka razy, razem lub osobno na 2-4 tygodnie. Boję się o ewentualne błędy w wypełnieniu DS-156 np. zostawione puste pole itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

,

Cieszy mnie niezmiernie poruszany temat, gdy dotyczy sprawy mnie aktualnie intersujacej. Otoz zamierzam w najblizszym czasie aplikowac ds 156 dla dzieci. I w tym miejscu mam zapytanie dotyczace PODPISOW , mianowicie czy obydwoje rodzice skladaja podpis na wniosku ?

Rozumiem ze punkt 40 i 41 wyrzanie sugeruje:

"Podpis osoby, która wypełniła wniosek" ( mimo wszystko zapytuje)

O tyle ta informacja jest dla mnie istotna ze moj wspolmalzonek jest obecnie zagranica ( i gdyby okazalo sie inaczej ) wiazaloby sie to dla nas z doza dodatkowymi formalnosci ?

Oczywiscie wszelkie informacje nurtujace niemal wszystkich dotyczace "pustych miejsc" tez beda dla mnie istotne , szczegolnie w rubryce, 9 cytuje:

Inne imiona, którymi się Pan/Pani posługuje lub posługiwał/a (jeśli nie dotyczy, należy pozostawić pytanie bez odpowiedzi)

Na stronie ambasady zas czytamy:

"Szczególną uwagę należy zwrócić na to, by w każdej rubryce wniosku wizowego była udzielona jasna, precyzyjna słowna odpowiedź. Prosimy nie pozostawiać pustych pól ani nie stawiać kresek."

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rubrykach 40 i 41 wystarczy podpis jednego rodzica - tego, który wypełniał wniosek.

Co do pustych miejsc - jeżeli nie masz co wpisać w daną rubrykę wpisuj "Nie dotyczy" (np. miejsce pracy w wypadku dziecka).

I co do małżonka wreszcie - będzie potrzebna kserokopia jego wizy (jeżeli ją posiada) i strony paszportu na której są dane osobowe i zdjęcie.

Oczywiście to samo dotyczy Ciebie.

Pamiętaj też, że zarówno Ty jak i mąż możecie (ale nie musicie jak pokazuje mój przykład) zostać wezwani do konsulatu na rozmowę z konsulem jeżeli uzna on to za niezbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, kilka miesiecy temu (chyba styczen) występowałam o wizę turystyczną dla córki 8 lat; sama tez mam wizę B2, tylko ja sie podpisywałam na wniosku, wszystko przesłałam DHLem, po 2 tygodniach wrócił do mnie paszport z wizą dla córki. Nie było żadnych dodatkowych pytań, problemów itp. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...