Skocz do zawartości

Przysięga Obywatelska Dla Dziecka Pow.18 Roku Życia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie:

Obywatel USA złożył petycję na obywatelstwo dla dziecka mieszkającego w PL, przed ukończeniem 18 lat przez to właśnie dziecko.

W chwili obecnej dziecko ma już powyżej 18 lat a petycja jest dalej rozpatrywana.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami obywatelstwo w takiej sytuacji nadawane jest automatycznie, bez potrzeby zdawania egzaminu czy interview z urzednikiem imigracyjnym.

Moje pytanie - czy dziecko będzie musiało przyjechać do USA żeby złożyć przysięgę przed Sędzią, czy otrzyma dokument naturalizacyjny bez przysięgi.

Z tego co mi wiadomo, do tej pory nie trzeba było składać przysięgi, ale podobno coś się zmieniło.

Czy ktoś miał taki przypadek?

Dziękuję za informację i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w dniu zdobycia obywatelstwa ojca dziecko bylo w USA ? Albo w momencie skladania petycji? Jak podacie, ze dziecko mieszka w Polsce, to odmowia certyfikat z aplikacji N-600.

Lepiej wracac do USA i zglosic sie po paszport na poczcie. Dopiero potem o certyfikat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu zdobycia obywatelstwa przez ojca dziecko bylo w PL

W chwili skladania petycji dziecko bylo w "przejazdem" w US i potem otrzymalo zielona karte na 10 lat i SS#

Teraz jest w PL

W urzedzie imigracyjnym kazali teraz czekac na certyfikat. Pytanie czy otrzyma pod warunkiem zlozenia przysiegi, czy bez zadnych warunkow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu zdobycia obywatelstwa przez ojca dziecko bylo w PL

W chwili skladania petycji dziecko bylo w "przejazdem" w US i potem otrzymalo zielona karte na 10 lat i SS#

Teraz jest w PL

W urzedzie imigracyjnym kazali teraz czekac na certyfikat. Pytanie czy otrzyma pod warunkiem zlozenia przysiegi, czy bez zadnych warunkow?

A czemu nie poszliscie na poczte amerykanska zlozyc podania o paszport amerykanski?? Dziecko by mialo paszport w pare tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...