Skocz do zawartości

Pytam: Jak Wyjechać Do Usa Do Pracy?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, poczytałem sobie forum trochę ale sądzę że warto by napisać w jednym miejscu jakie są możliwe ścieżki do rozpoczęcia pracy w USA - w tej chwili informacje są rozmyte w wielu wątkach, poza tym częsci nie ma.

Pytanie kierują więc głównie do osób mieszkających i pracujących w USA.

Jak się dostać do stanów i pracować legalnie.

Możemy zacząć ode mnie, napisze co mam w "ofercie" ze swojej strony a może ktoś napisze co mogę próbować zrobić:

Wiek około 30 lat, zawód związany nieco z tzw "high-tech" również IT ale nie programista choć od biedy mogę czasowo do tego wrócić, 12 lat doświadczenia w zawodzie równiez praca za granicą ale nie w US, studia, ceryfikaty zawodowe itd itp.

Oczywiście niekarnany, nie figurujący w rejstrze dłużników itd. znajomośc ang (posługuję sie na co dzień + 1 inny język (hisz.))

Co mogę zrobić?

- Szukać pracodawcy H-1B/2B? jeśli tak to gdzie? strony typu monster.com ?

- Pracuję w US firmie - namawiać szefa na L1/L2 ? chętnie bym został w tej firmie ale nie wiadomo czy się uda załatwić L1/L2

- Mam pewne mozliwości finansowe - tzn. mam tez zaresjestrowaną firmę w PL oraz trochę gótówki (około 500tys PLN) - czy mogę może np. sam dla swojej działaności założyć "niby" biuro w US (przedstawicielstwo) i sam się odddelegować na LI/L2? jak to zrobić? jakie koszta?

- Może są ludzie w USA którzy tam mają firmy i mogę im zapłacić żeby mi "zasponsorowali" H-1/B/2B? Jak potem mogę na miejscu zmienić pracodawcę?

- Czy warto mi po prostu wyjechać do USA na vizę B1/B2 R i tam so biore wynając mieszkanie i szukać pracy? Szanse powodzenia procentowo? (jako pracodawca chciałbym się spotkać z kandydatem do pracy więc to chyba jest słuszne aby byc na miejscu)

- Jaki stan wybrać jeśli kryterium jest tylko i wyłacznie znalezienie dobrze płatnej pracy? myślę o TX

- może moja skromna ilość gotówki kwalifikuje mnie aby dostać jakąś formę pozwolenia na prace czy to jakąś wize czy jakis green card czy może obywatelstwo jeśli nie wiem kupię dom, albo jakoś inaczej zainwsestuję? jesli 500 to za mało to ile trzeba mieć jeśli sa takie możliwości? (mogę spieniężyć nieruchomości w PL)

z góry dzięki, jeśli za mało informacji to dopisze

s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Nie ma takiej mozliwosci abys kupil dom w USA i dostal GC ..Musisz tam zalozyc biznes i zatrudnic tam osoby ale wtedy musisz miec jesli nic sie nie zmienilo z 500 k usd a wiec troche Ci brakuje,,co ciekawe ze od :

http://www.usembassy.org.uk/cons_new/visa/iv/invest.html

Persons who will create employment for at least ten unrelated persons by investing a minimum of $1,000,000 in a new commercial enterprise in the U.S. This program has been extended through September 30, 2009.

http://www.usembassy.org.uk/cons_new/visa/iv/index.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Google Twoim przyjacielem szymonz.

wiem. wlasnie to forum pojawia sie czesto jako jeden z wynikow.

dlatego tutaj pytam bo lepiej pytac kogos kto sam ma doswiadczenie niz czytac o "teorii".

zastanawiam sie tez nad innymi sposobami -

a czy slub z obywatelka USA daje od razu mi tez obywatelstwo i prawo pracy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do prawa do pracy to pod warunkiem ze przejda papiery przez urzad w sprawie GC ,a co do obywatelstwo to poczytasz o tym na Forum bo ten temat byl wiele razy poruszany...

poczytam.

a jak wyglada sprawa jesli bym zdecydowal sie na taki manewr: place sobie za studia (pewnie nie ma to znaczenia jakie ale zalozmy ze mba w szkole z czolowki w usa) - rozumiem ze jako "student" dostaje jakas wize studencka na czas studiow (2 lata)

czy na takiej wizie mozna pracowac?

jak z takiej wizy zmienic na wize pozwalajaca pracowac na stale? (czy wyjsciem jest szukanie znowu kogos kto zasponsoruje ta H1? )

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja podzwonilem troche i ceny w ichniej czolowce oscyluja wokol 100-130tys dolarow za 2 letnie studia - powiedzieli mi iz to nie jest tylko "tuition fee" lecz takze skalkulowali w jakis swoj sposob koszt zycia korzystajac z zakwaterowania u nich

zauzmy (nie teoretycznie) ze mam taka gotowke, jednak moim glownym celem jest emigracja i praca tam, przeciez nie pojade tam studiowac tylko gdyz te studia w wiekszosci jak mi powiedziano na telefon sa w czasie weekendow oraz czesciowo w tygodniu ale tylko czesciwo

sa tam osoby w zasadzie tylko pracujace i to na wysokich stanowiskach - troche dziwnie bym sie czul bedac jedyna osoba ktora sobie studiuje a poza tym "bimba"

poza tym musialbym pracowac to jest oczywiste gdyz te studia zjadly by mi polowe zapasow gotowki, lepiej by bylo zarabiac

trzecia sprawa to oczywisty fakt marnowania czasu skoro zajecia nie sa codziennie od rana do wieczora

wiec wyobrazam to soibie w ten sposob iz jade, i max w ciagu 3 miesiecy musze miec stala prace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...