Skocz do zawartości

Co Zabrać.


Rekomendowane odpowiedzi

Prosiłbym osoby które są już doświadczone w wyprawach na Alaske, aby podpowiedzieli mi co zabrać ze sobą, co bedzie najbardziej potrzebne itd. Niechcialbym zeby na miejscu okazalo sie ze nie zabralem zeby ktore sa tam bardzo potrzebne, a o ktorych nie pomyslalem ze moga byc;) Jade do Naknek. Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ja jadę pierwszy raz, ale z tego co mi mówili to dobre gumiaki i ubrania które możesz wyrzucić bo podobno tak prześmierdną rybami że nie da się tego doczyścić, mówili też że pralki tam niszczą ubrania, tak więc ja planuję iść do lumpeksu i się tam zaopatrzyć w jakieś koszule flanelowe, bluzy, spodnie...

A jeśli potem zamierzasz podróżować to latarkę (najlepiej czołówkę), spisane na karteczce nr do różnych organizacji typu ambasada, pogotowie, zarząd parków narodowych. Polecam też chusteczki mokre odświeżające, czasem gdy nie ma jak się umyć przydają się. Ja też zawsze mam przy sobie ogień, kawałek mocnego sznurka i trochę drucika miedzianego. Przydać się może do wielu rzeczy, od rozwieszenia prania (w akademiku tak robię) ro zwieszenia plandeki (jak spałam w lesie) więc myślę że tam też nie zawadzi wziąć.

Ja mam jeszcze pytanie jak to wygląda z nożem, czy mogę go przewieść do US samolotem (oczywiście nie w bagażu podręcznym) i ile fajek mogę wziąć ze sobą a ile tam kosztują np w Togiak.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gumniaki radze kupic tam extra tuff marka, pelna profeska.

Ubrania co do bluz to bluzy z kaputrem sie najlepiej sprawdzaja.

Spodnie chyba dowolnosc, niektorzy narzekali na dzinsy, ja

uzywalem raczej spodni ze zwyklego materialu lub dresikow.

Kalesonki oczywiscie ;) Skarpetki bawelnianie grube, dobrze zmieniac

w polowie shiftu, jesli pracujecie 16h.

Nozyk owszem sie przyda, spokojnie w bagazu mozesz przewiezc, tym nadawanym

w do samolotu.

Lekarstwa, jak macie jakies antybioty bierzcie, witaminki na wzmocnienie

aspiryny, plusze itp.

Laptopa dobrze ze soba wzsiasc tym bardziej ze jedziecie do nakneku, a tam bedziecie

potem szukac drugiej pracy wiec trzeba wam jakis kontakt ze swiatem.

Co do zakupow w Stanach: komorka dobrze nabyc (w Nakneku nie bedzie działac),

ja kupilem sobie tez supporter do nadgarstka i slodycze.

Fajki chyba jeden karton, a w US sa dosc drogie, ok 7$ za paczke, moze byc wiecej na takich

zadupiach jak Naknek czy Togiak, duzo osob u nas kupowala tyton i robilo skrety, zeby przyoszczedzic.

Jakies karty do gry na day-off. Jak cos sobie przypomne to dopisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gumiaki to racja najlepiej kupić na miejscu, a jak ktoś już bierze ze sobą to zaopatrzyć się w zapas wkładek do butów bo po 16 godzinach staniach robią się odciski:)

Jak ktoś jest wysoki to polecam zaopatrzyć się w gumowe spodnie, bo te fartuchy są krótkie i będzie się wam lało do butów ;) dość nieprzyjemne uczucie stanie w mokrych butach przez kilka godzin.

Dobrym może pomysłem było by się zaopatrzyć w taki komplet -> http://www.bhpmax.com.pl/uploads/products/...arskie_2009.jpg

:)

Ale nie do każdej pracy się nadają choć na FROZEN byłyby idealne ( tam sie leje woda z kazdej strony :))

Dodatkow polecam takie skarpety narcierskie -> http://www.sportactive.pl/index.php?p1209,...ax-czarno-szare

*idealnie odprowadzają wilgosc i izoluja cieplo, przy tylu godzinach pracy napewno nogi się beda pocić, a jak na FROZEN otworzą lodówki i powieje "chłodem" to uwierzcie woda w gumiakach zamarza:)

Jezeli ktos sie naprawde chce zaopatrzyc to polecam taka koszulkę termoaktywna:) sam uzywam takiej na nartach :) ->http://allegro.pl/item637507039_koszulka_termoaktywna_rozmiar_xxl_bielizna_narty.html

Tam wszedzie jest dość zimno, jak sie czlowiek rusza w kilku bluzach na sobie to sie z reguły poci:) takze taki sprzet jak ktos chce sie dobrze zaopatrzyc to jest idealny:)

Obowiązkowo zabrac ze soba MP3!!!! Gigabyty muzyki i audiobooków :( sa funkcje na proccesingu ze nie ma z kim zagadac i wtedy mozna umrzeć z nudów:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...