Skocz do zawartości

Paszport Ważny 2 Lata I Staranie O Wize Turystyczną


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanko. Obecnie jestem na J1, i bede staral sie o zmiane statusu na studencki kolo wrzesnia. tzn wize mam wazna do 25 września plus 30 dni ktore moge poswiecic na zwiedzanie, ale wtedy z tego co wiem nie mozna sie starac o zmiane statusu. W kazdym razie tak wyglada moja sytuacja. Chce zeby moi rodzice przylecieli na swieta w grudniu i tu rodzi sie kilka pytan:

1. Czy to ze bede zmienial status moze miec wplyw na przyznanie im wizy?

2. Czy jesli bede starala sie o zmiane statusu we wrzesniu, a oni beda starali sie powiedzmy pod koniec sierpnia to czy nie jest to za wczesnie? Mam tu na mysli czy nie bedzie to dziwnie wygladalo jak w sierpniu czy we wrzesniu (w kazdym razie przed moim staraniem sie o zmiane statusu) beda starali sie o wize zeby wyjechac na swięta?? Jesli powiedzmy dostana wize na 2 miesiace to wiadomo ze beda musieli w ciagu tych dwoch miesiecy wyjechac ale wtedy juz nie wazne, nie musza tu byc na swieta, po prostu chce zeby mogli do mnie przyleciec. Jesli na pol roku to juz problemu nie ma.

3. Czy jesli ich paszporty sa wazne jeszcze 2 lata, to lepiej wyrobic nowy paszport przed, czy lepiej isc ze starymi paszportami do ambasady. Jesli ze starymi waznymi przez 2 lata, to czy hipotetycznie nie maja szansy na 10 letnią wize???? Jesli maja szanse to co w momencie kiedy konczy sie paszport?? Trzeba starac sie o nowa wize czy jest jakis proces (przepisania tej starej 10 letniej wizy)

To chyba wszystko w chwili obecnej. Bardzo prosze o wyjasnienie tych kwesti, poniewaz bardzo bede chcial sie spotkac z rodzicami, tu w USA, wydaje mi sie ze lepiej bedzie jesli beda starali sie o wizy przed moimi staraniem sie o zmiane statusu, ale z drugiej strony beda musieli to robic tak jak pisalem w sierpniu/wrzesniu a wtedy moze byc problem z przyjazdem akurat w swieta, ale jesli nie w swieta to nie wazne kiedy, oby mogli przyjechac. Pozdrawiam i z niecierpilowscia oczekuje odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopan troche tych pytan jest i na pare znich masz odpowiedz na stronie Ambasady co sie stanie jak sie skonczy waznosc paszportu a wiza bedzie wazna:

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-pl/q7_2006.html

A teraz tak , Konsul sie zapyta do kogo leca a Twoi rodzice powiedza do Ciebie i to na swieta a tam bedzie napisane ze masz wize na J-1 i ze powinienes wrocic w pazdzierniku i wtedy pozostanie przyspuszczenie ze chcesz tam nielegalnie pozostac bo na 100% nie wiadomo czy dostaniesz zmiane statusu a jakby Konsul wiedzial ze tak zrobisz to bys wyszedl bez wizy J-1 no i teraz juz zalezy od Konsula co o tym pomysli ,bo co innego zmiana juz statusu i miec cos a co innego ze cos moze byc ale nie musi...

Co do waznosci paszportu to nie ma znaczenia ,moga dostac wizy do 10 lat z takimi paszportami..

A co do tych 2 miesiecy to chyba masz na mysli ten czas dany na granicy ,i tak tez moze sie zdarzyc..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopan troche tych pytan jest i na pare znich masz odpowiedz na stronie Ambasady co sie stanie jak sie skonczy waznosc paszportu a wiza bedzie wazna:

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-pl/q7_2006.html

A teraz tak , Konsul sie zapyta do kogo leca a Twoi rodzice powiedza do Ciebie i to na swieta a tam bedzie napisane ze masz wize na J-1 i ze powinienes wrocic w pazdzierniku i wtedy pozostanie przyspuszczenie ze chcesz tam nielegalnie pozostac bo na 100% nie wiadomo czy dostaniesz zmiane statusu a jakby Konsul wiedzial ze tak zrobisz to bys wyszedl bez wizy J-1 no i teraz juz zalezy od Konsula co o tym pomysli ,bo co innego zmiana juz statusu i miec cos a co innego ze cos moze byc ale nie musi...

Co do waznosci paszportu to nie ma znaczenia ,moga dostac wizy do 10 lat z takimi paszportami..

A co do tych 2 miesiecy to chyba masz na mysli ten czas dany na granicy ,i tak tez moze sie zdarzyc..

Nie nie, może nie jasno się wyraziłem. Chodzi mi o to czy lepiej zeby starali sie o wizy przed moim staraniem sie o zmiane statusu czy lepiej jak juz bede mial status? To ze chca przyleciec na święta to nasze ustalenia miedzy nami, tego nie musza mowic w konsulacie, bo jak dostana wize na rok/dwa.10lat to i tak beda mogli sobie wybrac czy przyleca na swieta czy wczesniej, czy pozniej. Bardziej chodzi mi o to czy moga miec problem z wiza jak ja bede jeszcze w USA na J1 i nie bede sie staral o zmiane statusu. Aha oczywiscie mozemy wyslac zaproszenie do nich, bo mam taka możliwośc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc właśnie o to mi chodzi. Wiem ze zaproszenie nic nie pomoze ale tez pewnie nie zaszkodzi. Wiec pytam czy lepiej jesli jestem w USA i wracam teoretycznie w pazdzierniku rodzice staraja sie o wize i mowia ze jestem na J1 czy czekaja na zmiane przeze mnie statusu i wtedy ida i mowia ze syn tam studiuje i chca mnie odwiedzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...