Skocz do zawartości

Wiza Narzeczeńska


magdzia.lenek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie a raczej zmartwienie. Byłam w Stanach przez 3 lata, wyjechałam na wize studencka, na program Work and Travel. Przedłużym sobie pobyt, ale nie dostałam potwierdzenia odnośnie przedłuzenia wizy. Byłam na etapie oczekiwania na odpowiedz, która do mnie nie dotarła. Pracowałam w Stanach legalnie, oczekując na potwierdzenie, rozliczałam się z podatków i nie popełniłam żadnych wykroczeń ani przestępstwa. Teraz jestem w Polsce, zaręczyłam sie z Amerykanienem i chce wrócić do Stanow. Jeszcze nie składaliśmy papierów o wize dla mnie, ale obawiam sie ze skoro zostałam w Stanach dłuzej i nie mam potwierdzenia, że przedłużałam wizę moga mi jej nie dać? Czy jest możliwe, że nawet chcąc poślubic Amerykanina mogą mi nie dać wizy i nie wpuścić do USA?

Prosze o odpowiedz, bo jestem troszke teraz przerażona, że nie bede mogla byc z czlowiek, którego kocham...

Dziękuje

wiza narzeczenska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm wrocilas do polski . chcesz sie starac o nowa wize wiec ja nie mysle zeby byl problem . Ja przedluzalam wize turystyczna w usa i wyjechalam zanim dostalam odpowiedz...wize mialam na 10 lat..moj adwokat twierdzil ze moge miec problem z kolejnym wjazdem do usa na tej samej wizie , wiec stanelam o narzeczenska i ja dostalam ...ale moja rozmowa z konsulem byla glownie na temat tamtego pobytu..dlaczego co i jak...odpowiedzialam ze z milosci hehe i to pomoglo. takze mysle ze warto sprobowac...kazdy przypadek jest indywidualny.....pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ze Marta napisalas ze kazdy przypadek jest inny ,,,poniewaz jest jej taki ze Ona byla 3 lata w Stanach niby legalnie na programie work i travel i niby legalnie pracowala(tak jak kiedys napisalem praca na sam SSN a bez pozwolenia jest praca nielegalna) a jak wiadomo ten program tyle nie trwa a jedynie przez okres wakacji ..Nie wiadomo tez o jaki status sie starala-turystyczny czy tez studencki..

Moglo byc tak ze wyslali odpowiedz obojetnie jaka by nie byla ,Ona tej odpowiedzi nie dostala a wiec mogla byc nielegalnie w USA i jesli tak bylo to ponad 1 rok to ma sie zakaz wjazdu na teren USA na 10 lat i nie pomoze tutaj zadna wiza narzeczenska..Trzeba sie starac o waiver jak chce sie wjechac do USA przed tym czasem..

Moze cos wiecej nam napisze magdzia.lenek jak kto bylo z tym przedluzaniem i tym work i travel

wyjazd work i travel tj wiza J-1 a to nie jest wiza studencka typowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za waszą odpowiedź. Domyślam się, że jestem w troche podbramkowej sytuacji. Przedłużałam wize, to prawda ale wszystkimi sprawami zajmowała się moja adwokat. Oczywiście mówiła, że wszytsko pięknie i cudnie, że nie ma problemu z przedłużeniem wizy. Ale nie wiem jaka to była, ja troche byłam zielona w tych sprawach i szczerze nie przemyślałam wszystkiego. Nie jestem pewna o jaką wize ta kobieta złożyła mi papiery. Ja zmienialam miejsca pracy może dwa razy i nie było problemu z zatrudnieniem i płaciłam podatki. Czy to znaczy, ze tak i siak pracowałam nielegalnie :) A co jakbyśmy wzieli ślub w Polsce i byli małżeństwem, czy w ten sposób mogliby mnie wpuścić. Ja nie musze mieszkać w Stanach, ale nie widze Davida w Polsce. To w sumie jedyna opcja. Czy jest może inny sposób wjazdu do Stanów w takim razie. Prosze o pomoc albo jakąś rade.

Dziękuje bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca jest legalna jak masz pozwolenie tzn wize odpowiednia tzn praca na work i travel w czasie waznosci tej wizy-wiza pracownicza,GC ...,w innym przypadku pracowalas nielegalnie nawet jak sie rozliczalas w podatkow i mialas SSN bo to Cie nie upowaznialo do pracy legalnej..

Co do slubu w Polsce to tez to nic nie da takie cos jak masz np zakaz wjazdu ..Teraz musisz wiedziec o jaka wize Twoja adwokatka wystapila,czy wogole wyslala papiery i jaka przyszla odpowiedz,.

I teraz jakbys wyszla za maz w USA za obywatela wtedy takie cos jak praca nielegalna jest tzw przebaczana jak i pobyt nielegalny ..Z po za USA nie masz takiej mozliwosci..

ps jak bylas do 1 roku nielegalnie masz zakaz wjazdu na teren USA na 3 lata,jak powyzej 1 roku to masz zakaz na 10 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze jedno pytanko, W jaki sposób mogą sprawdzic kiedy wyjechałam ze Stanów. W momencie wyjazdu mialam nowy paszport i nikt mi nic do niego nie wbijał. Wiem, ze to pytanie troche zdesperowanej kobiety, bo też nie mialabym zamiaru kłamac na wniosku o wize odnośnie wyjazdu. Interesuje mnie to czy oni mają to w komputerze, kiedy przekroczyłam granice?

w jaki sposób to sprawdzają?

dziękuje raz jeszcze i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maja to po biletach lotniczych to raz,rozliczalas sie z podatkow a wiec slad zostal ze bylas i pracowalas...Wrazie jakbys chciala sprobowac to ominac a to by wyszlo za jakis czas wtedy masz po GC-obywatelstwie USA w przyszlosci..

Co ja bym zrobil to skontaktowal bym sie z ta adwokatka i wypytal o szczegoly wizy itp

a potem zobaczyl co dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie a raczej zmartwienie. Byłam w Stanach przez 3 lata, wyjechałam na wize studencka, na program Work and Travel.

Wiza studencka to co innego, program work and travel to co innego.

Przez 3 lata w usa i przez te 3 lata czekalas na zmiane statusu?

Przedłużym sobie pobyt, ale nie dostałam potwierdzenia odnośnie przedłuzenia wizy.

Mozna bylo zadzwonic do immigration.

Byłam na etapie oczekiwania na odpowiedz, która do mnie nie dotarła.

Nadal mozna sprawdzic Twoj status.

Pracowałam w Stanach legalnie

Legalnie to bylas do momentu skonczenia sie I-20, ktore nie trwa dluzej niz 6 miesiecy.

oczekując na potwierdzenie, rozliczałam się z podatków i nie popełniłam żadnych wykroczeń ani przestępstwa.

Sama praca jest juz przestepstwem, bo pracowalas nielegalnie.

Teraz jestem w Polsce, zaręczyłam sie z Amerykanienem i chce wrócić do Stanow.

Good luck. Wedle prawa mozesz byc inadmissible.

Jeszcze nie składaliśmy papierów o wize dla mnie, ale obawiam sie ze skoro zostałam w Stanach dłuzej i nie mam potwierdzenia, że przedłużałam wizę moga mi jej nie dać?

Dobrze myslisz, wiecej - moga dac ci wize, ale potem dopatrzyc sie w USA, ze w konsulacie nie powinnas dostac tejze wizy.

Czy jest możliwe, że nawet chcąc poślubic Amerykanina mogą mi nie dać wizy i nie wpuścić do USA?

Oczywiscie, ze jest to mozliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...