Skocz do zawartości

Kiedy Lecisz?


Rekomendowane odpowiedzi

Ja zawsze latam Lufthansa. Mają najlepsze połączenie jak dla mnie z minimalną przesiadką we Frankfurcie lub Monachium. Pewnie znajdziesz lepsze oferty na czerwiec niż na sierpień. I do Denver loty zawsze są drogie w porównaniu do wshodniego wybrzeża.  

Zawsze możesz użyć skyscanner. W zeszłym roku leciałam na święta do PL i znalazłam lot Lufthansa za $900 z groszami.

Edytowane przez pelasia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skyscanner ani podobne stronki nie znajdywały niczego poniżej 2tys/os. Pogrzebałem samemu i kupiłem bilety na stronie Norwegian na sierpień (odpowiada nam bardziej, zdążymy na spokojnie się przygotować). Nie wiem dlaczego Norwegian nie oferuje połączeń bezpośrednich z PL do Denver. Kupiłem lot Kraków-Kopenhaga i stamtąd (7 godzin czekania na lotnisku w Kopenhadze) połączenie bezpośrednie do Denver z międzylądowaniem w Londynie. Całość kosztowała około 1500zł za osobę z bagażem 20kg. Chyba nie ma różnicy czy lecimy do USA z Kopenhagi czy bezpośrednio z Polski pod kątem papierów, zielonej karty itd? Czy jeśli lecimy z PL do Kopenhagi, a stamtąd przez UK do USA to musimy wypełniać papiery ESTA?

Edytowane przez scarab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wypełniasz papierów ESTA - to tylko dla tych co podróżują bezwizowo. Norwegian lata przez ocean nowymi dreamlinerami. O ile jednak nie wykupiłeś tego to nie serwują jedzenia. Pamiętaj zabrać również ze sobą kocyk - na pokładzie jest solidnie sklimatyzowane a oni nie oferują ani kocyków ani poduszek. Pamiętaj, że skoro masz dwa oddzielne bilety to może się okazać, że musisz odebrać bagaż w Kopenhadze. Przy 7 godzinach nie będzie z tym problemu. Jedyną wadą kupowania dwóch oddzielnych biletów na takie połączenie jest to, że jeśli z jakichkolwiek powodów odwołają lub opóźnią o więcej niż te 7 godzin lot Kraków - Kopenhaga  to linie Norwegian nie mają obowiązku przerezerwować Ciebie na kolejny samolot do Denver - mogą od Ciebie żądać zakupu tego biletu jeszcze raz. Jeśli by to było na jednym bilecie mieliby taki obowiązek. Generalnie to jednak nie jest zła linia - moja rodzinka podróżowała i nie było z tym problemów. O ile pamiętam to na lotach europejskich (ale nie przez ocean) oferowali WiFi za darmo - może się to zmieniło. Myślę też, że nie masz bezpośredniego połączenia z Kopenhagi do Denver z międzylądowaniem w Londynie (bo w takim przypadku nie musiałbyś opuścić samolotu na czas międzylądowania), ale dwa oddzielne (różne) samoloty z przesiadką w Londynie (zapewne na Gatwick) sprzedane w ramach jednej rezerwacji na jednym bilecie :) ale to już szczegół :):)

Nie ma żadnej różnicy w sprawie papierów czy lecisz z Polski cz z Kopenhagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, w takim razie śpię spokojnie :) Tak jak piszesz - bagaż zapewne trzeba będzie odebrać w Kopenhadze i nadać ponownie, dlatego właśnie cieszę się że jest spory zapas czasowy, bo powinno bez stresu wszystko się udać, z drugiej strony przerwa nie jest na tyle długa żeby była uciążliwa. Połączenie Kopenhaga-Denver wygląda tak jak piszesz - dwa oddzielne samoloty, w Gatwick przesiadka do Dreamlinera, ale na jednym bilecie więc tam nie ma manewrów z bagażem itd :) Podczas lotu do Denver mamy jakieś dwa posiłki Nice&Tasty Menu w ramach LowFare+, z tego co pamiętam pisali o WiFi na pokładzie, więc chyba nic się nie zmieniło :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, ciezko okreslic, bo loty z USA sa zawsze drozsze niz z PL. Poza tym ja rowniez juz nie operuje w zlotowkach, nawet nie zwracam uwagi na przelicznik, do momentu mojej wycieczki do PL. Czesto nie latam, najczesciej kupuje bilet raz w roku. Choc wydaje mi sie, ze 1500 zł to dobra cena. Jak juz wspomniałam, ja najtańszy znalazłam za $900. Choc kiedyś ktoś tu w czarny piatek znalazł chyba cos koło $500. (Ale to kierunek z DEN, a nie odwrotnie).

Edytowane przez pelasia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...