Skocz do zawartości

Kiedy Lecisz?


Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, kzielu napisał:

AMS (na ktorym bylem dobrze ponad 200 razy, zreszta nie tylko w samym terminalu ale odwiedzialem KLM Maintenance wiele razy) to jedno z najbardziej przyjaznych w EU

Jednocześnie jedna z najdziwniejszych odpraw pasażerów lecących do USA. Ktoś kto leci pierwszy raz ma prawo wpaść w panike jesli nikt go nie uprzedzi. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.01.2022 o 05:28, Szymon44 napisał:

Możesz rozwinąć? Bo lecę KLM przez Amsterdam i jestem ciekaw :)   

Ostatnio latalem do polski sluzbowo a firma ma lokacje w Star Alliance, ktora przez AMS nie lata raczej. Ale ostatnimi czasy w AMS byl wydzielony terminal dla samolotow do USA a na wejsciu do niego "przerazajaco" wygladajaca kontrola pasazerow. Standardowo jak na innych lotniskach sprawdzanie wizy choc w WAWie i tak Cie nie wpuszcza do samolotu lecacego do AMS gdy nie masz wizy. Standartowe pytania czy sam pakowales bagaz, czy wiesz co tam masz jesli ktos dal ci cos do przekazania, do kogo lecisz, po co, na jak dlugo. Tak jak na innych lotniskach ale w takiej otoczce jak przy locie w kosmos. Dodatkowe przeswietlanie bagazu podrecznego, maja swoj X-ray.

Na pocieszenie jest fakt ze gdy masz malo czasu na przesiadke i twoj samolot "juz odlatuje" maja szybka sciezke do takiej odprawy omijajaca kolejke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minutes ago, andyopole said:

Ostatnio latalem do polski sluzbowo a firma ma lokacje w Star Alliance, ktora przez AMS nie lata raczej. Ale ostatnimi czasy w AMS byl wydzielony terminal dla samolotow do USA a na wejsciu do niego "przerazajaco" wygladajaca kontrola pasazerow. Standardowo jak na innych lotniskach sprawdzanie wizy choc w WAWie i tak Cie nie wpuszcza do samolotu lecacego do AMS gdy nie masz wizy. Standartowe pytania czy sam pakowales bagaz, czy wiesz co tam masz jesli ktos dal ci cos do przekazania, do kogo lecisz, po co, na jak dlugo. Tak jak na innych lotniskach ale w takiej otoczce jak przy locie w kosmos. Dodatkowe przeswietlanie bagazu podrecznego, maja swoj X-ray.

Na pocieszenie jest fakt ze gdy masz malo czasu na przesiadke i twoj samolot "juz odlatuje" maja szybka sciezke do takiej odprawy omijajaca kolejke.

To juz przeszlosc. Jest tylko przepytywanie przy bramce z pakowania bagazu itd i przy ostatnim moim locie (AMS-JFK) brali ludzi na "random" inspekcje podrecznego - mnie tez. Reszta jest zupelnie normalna i nie ma terminala dedykowanego to lotow do US - wszystko jest pomieszane teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Ja zawsze jak lece to staram sie leciec przez Amsterdam. Juz mam obczajone z ktorego starbucka kupuje kawe i gdzie kupuje panini i gdzie moge isc na drzemke jak mam troche wolnego czasu. Nie bylam na wszystkich lotniskach swiata ale Amsterdam to moje ulubione :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, andyopole said:

To wygodne, deptac po tych samych sciezkach ale lubie poznawac nowe lotniska. Podobalo mi sie bardzo w Atlancie. Nie lubie OHR, JFK i LXC.

Nie podróżowałem przez Liverpool ;) A w szczególności przez kolejowy dworzec centralny w tym mieście ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Czy ktoś wie może czy wciąż są potrzebne testy na Covid-19 24h przed wylotem do Stanów? Kupiłam bilety moim rodzicom na przylot za 2 tyg i oni teraz panikują, bo nie mogą znaleźć punktu w którym takie testy mogliby zrobić. Oboje są zaszczepieni. 
 

Nie widziałam się z moja rodzina w Polsce już od 5-6 lat i mnie ta cala sytuacja wykańcza… 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...