Skocz do zawartości

Kiedy Lecisz?


Rekomendowane odpowiedzi

6 minutes ago, andyopole said:

Musisz w takim razie "przekroczyć granice" z pieczątką w USA  paszporcie na wjezdzie. 

Jak to dokladnie wyglada? Mam poprosic celnikow o podbicie paszportu USA i jakos to wyjasnic?

@katlia  przekraczajac granice w PL jak i wyjezdzajac na Amerykanskim paszporcie, mialas kiedys jakies problemy z celnikami? Cos sie dopytywali? Andy mnie troche teraz wystraszyl ze mnie z Polski nie wypuszcza. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minutes ago, Roelka v.2 said:

@andyopole serio?? Nie wypuszcza mnie na Amerykanskim paszporcie?? Lece tylko na 5 dni, na pewno tak szybko nie dostane nowego paszportu.

Nie przyznawaj się że masz polski paszport. Pogranicznik nie powinien o to pytać. Pokazujesz amerykański, nie odzywasz się nie pytana. Pytanie czy masz polski paszport nie powinno paść - pograniczników obecnie obowiązuje dyrektywa wewnętrzna "nie dopytywać". Wtedy wyclecisz bez problemu

  • Dziękuję! 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mcpear tak chyba bede musiala zrobic... czytam teraz o tym i jak wspominal Andy wystarczy ze mi wbija do paszportu pieczatke i nie przekrocze 90 dni pobytu.

Ja wiem ze sie stresuje na zas, ale mam nadzieje ze nie beda sie dopytywac... w paszporcie USA widnieje informacja ze moj kraj urodzenia to Polska wiec w sumie bede wiedziec ze jestem obywatelka tak czy siak.

Moze uda mi sie wyrobic w czasie tych 5 dni paszport tymczasowy, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest analogiczna sytuacja do US - obywatele US musza opuszczac i wjezdzac do US na US paszporcie, Polska tutaj wiele sie nie rozni - wpuscic musza, wypuscic juz nie - nie wiem na ile to jest czeste ale zdarzalo sie ze robili ludziom problemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Roelka v.2 napisał:

paszport tymczasowy, zobaczymy.

On jest tylko na powrót do kraju, w przypadku zagubienia, zniszczenia tego zwykłego. 

Nic się nie bój. Przy wjeździe i wyjeździe używaj USA paszportu, jeśli zapytają o polski wtedy powiesz co jest. 

Możesz przy wjeździe pokazać tylko polski nieważny paszport i też muszą Cię wpuścić. Z tym ze gdy w tej sytuacji przy wyjeździe użyjesz USA paszportu w nim nie bedzie sladu wjazdu do UE czyli tak jakbys wjechala njelegalnie,  przez zielona granicę. 

  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.02.2022 o 07:00, ilon napisał:

gdzie moge isc na drzemke jak mam troche wolnego czasu

Kiedys mialem 4 czy 5 godzin na przesiadke, zjadłem obiad, chyba w Toronto, i zacząłem szukać spokojnego miejsca na napa. Znalazłem w holu zaślepioną chyba z powodu jakiegoś remontu odnogę korytarza, na podłodze miękka wykładzina, zero ruchu. Ułożyłem się pod ścianą, przy gniazdku, podłączyłem telefon i dość szybko mi się przysnęlo. Gdy sie obudzilem wokol mnie lezakowalo kilkanascie osób.  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...