Skocz do zawartości

Kiedy Lecisz?


Rekomendowane odpowiedzi

Lecialam w listopadzie tylko na US paszporcie, moj PL wygasl chyba w 2017 roku. We Frankfurcie sie pytali czy mam polski, powiedzialam, ze wygasl i wystapilam o nowy ale obecnie nie mam. Powiedzieli, ze musza wbic pieczatke przy wylocie i tyle. Przy wlocie nawet sie nie zapytal o Polski. Na lotnisku w PL nikt nawet nikt nie spojrzal, bo byly obecne skany i nikt paszportu do reki nie bral. 

  • Dziękuję! 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za troche otuchy @pelasia :)

@kzielu widze ze sie znasz :) wiec takie pytanie, jakby jednak na granicy mnie nie wypuscili. To czy w takiej sytuacji moge sobie pojechac np. Do Berlina i juz stamtad nie bedzie problemu leciec na Amerykanskim paszporcie?

Rozpatruje wszystkie scenariusze. ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minutes ago, Roelka v.2 said:

Dzieki za troche otuchy @pelasia :)

@kzielu widze ze sie znasz :) wiec takie pytanie, jakby jednak na granicy mnie nie wypuscili. To czy w takiej sytuacji moge sobie pojechac np. Do Berlina i juz stamtad nie bedzie problemu leciec na Amerykanskim paszporcie?

Rozpatruje wszystkie scenariusze. ;p

Moim zdaniem to bez najmniejszego problemu. W sumie swietne rozwiazanie. 

Nie wypuszczenie to chyba tylko w przypadku jakies strasznie czepialskiego goscia z SG, ale ryzyko zerowe nie jest.

  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, Roelka v.2 said:

Dzieki za troche otuchy @pelasia :)

@kzielu widze ze sie znasz :) wiec takie pytanie, jakby jednak na granicy mnie nie wypuscili. To czy w takiej sytuacji moge sobie pojechac np. Do Berlina i juz stamtad nie bedzie problemu leciec na Amerykanskim paszporcie?

Rozpatruje wszystkie scenariusze. ;p

Jak masz wazny dowod to teoretycznie na dowodzik moglabys do niemiec poleciec ;) paszport to tylko pani/panu do biletu lub tzw odprawy potrzebny ale reszta to pewnie mozna kombinowac. Pokazac bilet do Niemiec i dowodzik i powinno byc git! Ale wlasciwie, tez mi sie wydaje, ze problemu nie bedzie najmniejszego. Ja juz pare razy bez polskiego paszportu lecialam i nikt mi problemow nie robil. Bedzie dobrze! 

  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak juz jestesmy przy lataniu, powiedzcie mi moi drodzy, wolicie latac przez Frankfurt czy Monachium? Ja kiedys bardzo lubilam FRA ale po ostatnich paru razach mam juz tego lotniska troche dosc. Niestety tylko te wchodza w gre jesli chodzi o przesiadke. Czy Monachium jest na tym samym poziomie co Frankfurt czy jednak macie bardziej pozytywne odczucia w stosunku do niego. Ja ostatni raz przez Monachium lecialam chyba z 6 lat temu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, pelasia napisał:

A jak juz jestesmy przy lataniu, powiedzcie mi moi drodzy, wolicie latac przez Frankfurt czy Monachium? Ja kiedys bardzo lubilam FRA ale po ostatnich paru razach mam juz tego lotniska troche dosc. Niestety tylko te wchodza w gre jesli chodzi o przesiadke. Czy Monachium jest na tym samym poziomie co Frankfurt czy jednak macie bardziej pozytywne odczucia w stosunku do niego. Ja ostatni raz przez Monachium lecialam chyba z 6 lat temu. 

Nie wypowiem sie ktory lepszy. Latalem i tu i tu. Franfurt wydaje sie zapchany do granic mozliwosci. To ze male samoloty, typu 320, 195 czy 737 nie podjezdzaja pod rekawy to juz tam normalne. ale ostatnio wiezli nas autobusami na plac do wsiadania na B777. Mialem okazje zmierzyc go z bliska, gdy wsiada sie przez rekaw to proporcji nie widac.

Wsiadalem drugimi drzwiami, przy skrzydle, schody staly niemal przy silniku i mozna bylo zobaczyc jego rozmiar. "Na oko" wydaje mi sie ze wszedlbym do tego silnika wyprostowany, niemal bez schylania. A schody mialy posrodku spocznik, jak na polpietrze w kamienicy. Mozna sie bylo zasapac, drugi etap pokonalem wciagajac sie po poreczy. We FRA dla palaczy sa w terminalach takie akwaria, mozna przyjarac jesli ktos musi. :D

Monachium zyskalo duzo ruchu przesiadkowego wlasnie z powodu przepelnienia FRA. Wielkie huby nie zdaja egzaminu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, pelasia said:

A jak juz jestesmy przy lataniu, powiedzcie mi moi drodzy, wolicie latac przez Frankfurt czy Monachium? Ja kiedys bardzo lubilam FRA ale po ostatnich paru razach mam juz tego lotniska troche dosc. Niestety tylko te wchodza w gre jesli chodzi o przesiadke. Czy Monachium jest na tym samym poziomie co Frankfurt czy jednak macie bardziej pozytywne odczucia w stosunku do niego. Ja ostatni raz przez Monachium lecialam chyba z 6 lat temu. 

MUC jest o niebo lepsze niż FRA. Krótsze odległości, bardziej logicznie rozłożone gate'y. We FRA przy przesiadce prawie zawsze mnie trafia przejście tym nieszczęsnym tunelem - co więcej wydaje mi się też że nawet obsługa jest jakby "bardziej uprzejma" - szczególnie na security. Kiedy mogę (mogłem) to wybieram MUC. Zdarzyło mi się na lot atlantycki dostać SSSS (dodatkowa kontrola bezpieczeństwa) zarówno w MUC jak i FRA. No to moje doświadczeni SSSS we FRA jest bardzo słabe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, bede leciec przez Monachium. FRA,mam wrażenie, ze poziom tego lotniska spadł niemiłosiernie. Troche sobie po nim pochodzilam w Listopadzie, brudny, toalety marne, a organizacja to juz w ogóle. Moje wrazenia z Monachium byly pozytywne, kidys to nawet darmowe automaty z ciepłymi napojami mieli, ale jak juz wspomniałam, ostatni raz chyba bylam tam z 6 lat temu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...