Skocz do zawartości

Czas Oczekiwania Na Rozmowę


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące później...

Dołączam się do pytania o czas oczekiwania na wizytę w ambasadzie w przypadku wizy turystycznej, gdyz chcę mieć jasność sytuacji, czyli jeśli tak jak sly6 napisał czas oczekiwania to 1 dzień (co zreszta potwierdza sie na stronie ambasady), to jeśli zadzwonie załóżmy w środę to jest szansa, że umowią mnie na piątek? Ten dzień odpowiadałby mi najbardziej...

Czy jesli Pani na infolinii wyznaczy mi np. kolejny wtorek, czy moge zapytac o możliwosc wyznaczenia spotkania właśnie w piatek?

I mam jeszcze dwa pytania:

1. czy wyznaczana jest tez konkretna godzina? Na stronie ambasady jest co prawda napisane, że sa wyznaczane między 7.30 a 11.30, ale czy kazda osoba "dostaje" konkretna godzine na która ma sie stawić czy np. miedzy 9.00 a 10.00? czy można tez ewentualnie zasugerować pasująca mi godzinę (dostosować do pociągu)? Co w przypadku spóźnienia na wyznaczoną godzinę? Załózmy że umowią mnie na 8.00, a uda mi sie dotrzeć np. na 10.00? "Tracę" to spotkanie?

2. chciałabym sie także dowiedzieć ile orientacyjnie trwa rozmowa telefoniczna w celu wyznaczenia wizyty? Bede dzwonic z tel. komórkowego, a ponieważ mam go na kartę, nie chciałabym zeby cos nagle przerwało połączenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli do ambasady to wypowiedzieć się nie mogę, ale jeśli do Konsulatu to tak.

Umawiałam się we wtorek 2.10.2009 i terminy były dostępne już na drugi dzień, jednak po wcześniejszym poinformowaniu, że tylko poniedziałki wchodzą w grę, PANI powiedziała, że listy na przyszły tydzień jeszcze nie mają, ale jeśli tak bardzo tylko mi pasuje ten jedyny dzień to wpisze mnie na ten poniedziałek..

GODZINĘ można negocjować, jednak trudniej wynegocjować jak najwcześniej, a łatwiej na późniejszą godzinę ;-) Godzina konkretna np. 9.25 <ale, czasem można wcześniej i później wejść do budynku, zależy wszystko ile ludzi czeka, a jeśli się spóźnisz dajmy na to te 15 minut, to po prostu Cię wpuszczą przy następnych ludziach, Ci którzy czekają na 10tą>

Powiedz pani, że odpowiadałaby Ci godz, 10 bo dojeżdżasz pociągiem i myślę, że bez problemu dostosuje Ci termin.

Tym bardziej, że widać, że coraz mniej ludzi teraz staje po wizę, jakiś okres przejściowy.. Studenci na studia, młodzież w szkole, dorośli w pracy, ...

Co do długości połączenia to zżera jakies 15 - 20zł, zależy jak pani i jak Ty dyktujesz dane dwie minuty..?

A ja zawsze preferowałam dać ta dychę i niech mi zadzwonią z biura podróży, gdzie świadczą takie usługi, o dziwo od nich zawsze za pierwszym razem się dodzwaniają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BigRed czasami ludzie pisza Ambasada a wiadomo jest ze chodzi o wize i czy to w Krakowie czy tez w Warszawie :),,tak czasami jest

co do czasu rozmowy wszystko zalezy od tego czy masz juz paszport przygotowany ,czy masz kalendarz i widzisz czy Ci ten dzien pasuje

a do czasu to jak przyjdziesz przed zamknieciem to Cie wpuszcza :) co nie oznacza ze masz tak przyjsc chyba ze tak Ci wypadnie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...