Skocz do zawartości

Wyjazd Do Męża Na Wizie Turystycznej


Rekomendowane odpowiedzi

Moj mąż przebywa w USA legalnie (poznalismy sie jak juz posiadal zielona karte-nadal jest tylko stalym rezydentem) Za pare miesiecy chcialabym do niego pojechac razem z naszym malym bejbisem, poniewaz bede na macierzynskim i tak bede siedziec w domu. Dodam ze jeszcze nie wystapilismy o wize imigracyjna dla mnie. Czy mam wogole jakąś minimalna szanse by dostac wize turystyczna? Ja wiem ze wroce na 100% tylko jak ich przekonac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem ze wroce na 100% tylko jak ich przekonac?

Jest to czeste pytanie na forum jak przekonac Konsula aby wydal wize ?na to nie ma zlotego srodka,jedynie co Ci moge doradzic to raz ze lecisz tylko na krotki okres czasu,dwa ze bedziesz legalizowac pobyt przez Polske-nie musisz tego mowic wprost ale musisz to swoimi odpowiedzami i zachowaniem pokazac ..Inaczej mozesz wyjsc bez wizy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja dostalam w takiej sytuacji 4 wizy, z czego ostatnia na 10 lat a konsulowi zawsze mowilam prawde - jade do meza w odwiedziny, on jest rezydentem a ja moge wjechac wylacznie na wizie turystycznej. Na pytanie dlaczego mnie nie sponsoruje mowilam, ze to dluga droga, wybralismy opcje, ze on zrobi obywatelstwo i wtedy bedziemy mogli troche przyspieszyc proces.

powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja również mam męża rezydenta. Dopiero za 2 lata zdaje egzamin na obywatelstwo. 3 razy starałam się o wizę do niego. 2 razy mi odmówili a w tym roku dostałam turystyczną i w końcu mogę do niego latać dopóki nie zostanie obywatelem i sprawa się uprości. Mam pytanie?....Wpuszczą mnie na granicy w Usa? Czy będą mieli obawy, że moge zostać nielegalnie? Paprak - byłaś już na wizie turystycznej u męża? Na ile wbijali Ci okres pobytu? Bo mi konsul doradził, żebym maksymalnie była tam miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Konsul dobrze Ci radzil bo jak tyle wpisalas ze masz byc to powinnas tyle czasu tam przebywac

to czy Cie wpuszcza zalezy od wielu czynnikow,od np biletu lotniczego,czy czasami pod czas rewizji nie zobacza jakis dokumentow swiadczacych na to ze mozesz tam legalizowac pobyt no i od odpowiedzi ...

a na ile czasu dostalas ta wize,i ile zamierzasz tam czasu latac?bo pamietaj ze kazdy pobyt kolo 6 miesiecy moze byc zle odebrany pod czas nastepnego wlotu po krotkim okresie przebywania w Polsce.Jak tez polecisz np na 6 miesiecy,pujdziesz po nowa wize do Ambasady i wyjdziesz zniczym ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja również mam męża rezydenta. Dopiero za 2 lata zdaje egzamin na obywatelstwo. 3 razy starałam się o wizę do niego. 2 razy mi odmówili a w tym roku dostałam turystyczną i w końcu mogę do niego latać dopóki nie zostanie obywatelem i sprawa się uprości. Mam pytanie?....Wpuszczą mnie na granicy w Usa? Czy będą mieli obawy, że moge zostać nielegalnie? Paprak - byłaś już na wizie turystycznej u męża? Na ile wbijali Ci okres pobytu? Bo mi konsul doradził, żebym maksymalnie była tam miesiąc.

Witam,jestem w podobnej sytuacji,moj przyszly maz jest rezydentem ,mamy razem dziecko.Bede sie starac o wize dla siebie bo dziecko sie urodzilo w Stanach wiec jet obywatelem.W konsulacie powiem prawde ,nie bede kluczyc,powiem ze to jedyny sposob aby byc razem do czasu az bede rezydentem.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucyna ,bedziesz musiala pokazac ze nie zostaniesz do tego czasu w USA i bedziesz po krotkim okresie czasu wracac do Polski i do czasu dostania GC bedziesz latac jako turystka..

A papiery pobytowe dostaniesz przez Polske.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wize dostałam na 10 lat, a faktycznie we wniosku napisałam ze chce być miesiąc. Do Usa lece dopiero na Boże Narodzenie...a potem dopiero na wakacje. A w miedzyczasie moj mąz bedzie przylatywal. I faktycznie maks chce siedziec tam miesiac dlatego ze tu mam prace. A zalezy nam tylko zeby te 2 lata do obywatelstwa jakos sie widywac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...