Skocz do zawartości

Programista - Możliwości Emigracji


tmsc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Za parę miesięcy kończę studia (informatyka magisterskie) i chciałbym wyjechać do Stanów. Przejrzałem forum, ale mam jeszcze parę wątpliwości. Z tego co się zorientowałem to w grę wchodzą tylko dwie opcje: EB-2 lub Internship.

EB-2

* Nie wiem czy nie mam za małego doświadczenia (na dzień dzisiejszy tylko 8 miesięcy) - spotkałem się ze sprzecznymi informacjami na ten temat

Internship

* Czy jest duży problem z uzyskaniem waivera do 2 year rule?

Czy orientuje się ktoś z Was jakie warunki musi spełniać firma sponsorująca na EB-2? Zastanawiam się czy założona przeze mnie spółka LLC (Delaware) mogłaby mnie sponsorować.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Za parę miesięcy kończę studia (informatyka magisterskie) i chciałbym wyjechać do Stanów. Przejrzałem forum, ale mam jeszcze parę wątpliwości.

masz watpliwosci, bo forum jest ogolne, a ty masz konkretna sytuacje.

Z tego co się zorientowałem to w grę wchodzą tylko dwie opcje: EB-2 lub Internship.

i w jednym i w drugim przypadku good luck. Teraz malo kto bierze infomatykow na internship (chyba ze na bezplatny), bo procedury sa dosc restrykcyjne. EB-2 to juz musi byc firma, ktora bedzie Cie sponsorowac, a Ty musisz spelniac wymogi - generalnie duzo zachodu z tym, bo na oferte pracy dla informatyka srednio przychodzi okolo 150 resumes z tego 99% kwalifikuje sie od razu na te pozycje.

EB-2

* Nie wiem czy nie mam za małego doświadczenia (na dzień dzisiejszy tylko 8 miesięcy) - spotkałem się ze sprzecznymi informacjami na ten temat

to zalezy - nie kazdy zawod, gdzie aplikant ma mgr kwalifikuje sie do EB-2 (choc MS/MA badz licencjat plus okreslone doswiadczenie). Mnostwo Hindusow ma MS i sa w 3 kategorii... Duzo zalezy od zawodu, wymagan co do zawodu itd. Nie w kazdym przypadku wymagane jest w ogole jakiekolwiek doswiadczenie.

Internship

* Czy jest duży problem z uzyskaniem waivera do 2 year rule?

zalezy

Czy orientuje się ktoś z Was jakie warunki musi spełniać firma sponsorująca na EB-2?

wiele warunkow - ale szkoda czasu aby to opisywac, bo wyszedlby poemat - wszystko zalezy od konkretnej sytuacji.

Zastanawiam się czy założona przeze mnie spółka LLC (Delaware) mogłaby mnie sponsorować.

ja tez nie jestem wrozka i nie moge Ci tego powiedziec :D,

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Internship

* Czy jest duży problem z uzyskaniem waivera do 2 year rule?

Hey

Tak jak powiedziala Karina - cięzko jest zakwalifikować sie do Internshipa jako informatyk; Znam ludzi, którzy studiowali anglistykę a wyjeżdzali jako hospitality manager i odbywali praktykę w resortach wypoczynkowych - polak potrafi... I poki co wielu moich znajomych dostawalo Internshipa na 18miesiecy i ani jeden z nich nie podlegal pod sekcję 212 czyli tak jak z J-1 W&T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy orientuje się ktoś z Was jakie warunki musi spełniać firma sponsorująca na EB-2?

wiele warunkow - ale szkoda czasu aby to opisywac, bo wyszedlby poemat - wszystko zalezy od konkretnej sytuacji.

A gdzie mniej więcej mogę próbować szukać o tym jakichś informacji?

w tej chwili malo ktory pracodawca chce podpisywac kontrakt z pracownikiem (ktorego czesto na oczy nie widzial) na 3 lata.

Przy EB-2 trzeba podpisać kontrakt na 3 lata?

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Pracodawcy chcę zacząć szukać dopiero za 10-12 miesięcy, mam nadzieję, że do tego czasu coś się zmieni na lepsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie mniej więcej mogę próbować szukać o tym jakichś informacji?

Przy EB-2 trzeba podpisać kontrakt na 3 lata?

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Pracodawcy chcę zacząć szukać dopiero za 10-12 miesięcy, mam nadzieję, że do tego czasu coś się zmieni na lepsze...

przegladaj craigslist

www.craigslist.org

headhunters

http://www.headhunters.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie mniej więcej mogę próbować szukać o tym jakichś informacji?

w przepisach.

Przy EB-2 trzeba podpisać kontrakt na 3 lata?

nie, nie przy EB-2 tylko przy H1B. Ja odpowiedzialam na post gal, gdzie bylo napisane, ze nie jest wyczerpana pula wiz pracowniczych na ten. Ja napisalam, ze malo kto chce podpisac kontrakt na 3 lata (to jeden z wymogow H-1B).

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Pracodawcy chcę zacząć szukać dopiero za 10-12 miesięcy, mam nadzieję, że do tego czasu coś się zmieni na lepsze...

zacznij juz teraz szukac, bo za 10 miesiecy to moze byc 25% ludzi na bezrobociu a wtedy Twoje szanse beda naprawde nikle. Juz teraz jest tu jakies 10% ludzi, ktorzy sa na zasilku, i jakies 5 %, ktorzy - wedlug rzadu- nie sa bezrobotni, bo juz nie maja prawa do zasilku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...