Skocz do zawartości

Wyjazd Z Usa Na Wizie K1 - Małżeństwo Nie Dojdzie Do Skutku


patty1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Niedawno przyleciałam do USA na wizie K1, ale mam wątpliwości co do pobytu tutaj. Moja wina, że nie poczytałam zawczasu o krokach, które należy podjąć po zawarciu małżeństwa.

Oczekiwanie na zieloną kartę i brak możliwości wyjazdu (choćby krótkiego) do kraju zanim dostanie się AOS przerażają mnie. Moje pytanie brzmi: co się stanie jeśli nie zdecyduję się na zamążpójście i wyjadę z USA? Czy mnie jeszcze tu wpuszczą? Przed uzyskaniem K1, miałam B2 na 10 lat, która oczywiście została anulowana. Czy będę mogła jeszcze się o nią ubiegać?

Moja sprawa może wydawać się wielu osobom dziwna, ale mnie nie interesuje imigracja do USA na stałe, tylko związek z konkretnym człowiekiem. Wiem, że trzeba się przygotować na wiele wyrzeczeń i trudności, ale tęskonta za krajem jaki by nie był, nie mija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wylecisz w czasie legalnego pobytu to bedziesz mogla wrocic do USA czy to na k-1-wizie na pobyt staly czy tez wizie turystycznej

byly juz takie przypadki ze ktos polecial,pobyl pare dni ,wrocil i dostal po jakims czasie wize turystyczna..Wazne aby nie zlamac prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patty, przy wysyłaniu dokumentów możesz dołączyć formularz o Advance Parole (I-131), dostaniesz go po ok. 3 m-cach i możesz z tym podróżować przed zakończeniem procedury AoS. Jeśli natomiast weźmiecie ślub teraz, a ty bez Advance Parole polecisz do Polski, to chyba będziecie musieli załatwiać CR1 (niech mnie ktoś poprawi, jeśli się mylę) i wtedy będziesz uziemiona w Polsce przez rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Niedawno przyleciałam do USA na wizie K1, ale mam wątpliwości co do pobytu tutaj. Moja wina, że nie poczytałam zawczasu o krokach, które należy podjąć po zawarciu małżeństwa.

Oczekiwanie na zieloną kartę i brak możliwości wyjazdu (choćby krótkiego) do kraju zanim dostanie się AOS przerażają mnie. Moje pytanie brzmi: co się stanie jeśli nie zdecyduję się na zamążpójście i wyjadę z USA? Czy mnie jeszcze tu wpuszczą? Przed uzyskaniem K1, miałam B2 na 10 lat, która oczywiście została anulowana. Czy będę mogła jeszcze się o nią ubiegać?

Moja sprawa może wydawać się wielu osobom dziwna, ale mnie nie interesuje imigracja do USA na stałe, tylko związek z konkretnym człowiekiem. Wiem, że trzeba się przygotować na wiele wyrzeczeń i trudności, ale tęskonta za krajem jaki by nie był, nie mija.

Moglas przyleciec na wizie turystycznej, po co byl ten caly "zachod" z wyrobieniem" K-1" .. Jezeli nie interesuje Cie imigracja, to trzeba bylo namowic partnera , aby on przylecial do Polski, tam wziasc slub.. no wlasnie ale czy on sie zgodzi pozostac w Polsce..Cos tu krecisz, ale to nie moj problem...Wszakze mialas B-2 ,wiec napewno tu bylas..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkaliśmy w Polsce razem prawie przez 3 lata... Niestety nie trafił na uczciwych pracodawców i wyjechał do USA. Tak, byłam tu kilka razy, ostatnio przez 4 miesiące zanim zdecydowalam sie wyjechac do Polski,aby ubiegać się o K1.

Nie sprawdziłam ile się czeka na pozwolenie na pracę i AOS. Do tego jestem uziemiona w jakiejś dziurze w Mn, nie mam prawka i póki co pomyslu na to co mogę tu robić. Nic nie kręcę, chodziło o to , żeby razem zacząć wspólne życie, a nie przekraczać granicę co pół roku na B2. Czy ktoś był/jest w podobnej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patty, przy wysyłaniu dokumentów możesz dołączyć formularz o Advance Parole (I-131), dostaniesz go po ok. 3 m-cach i możesz z tym podróżować przed zakończeniem procedury AoS. Jeśli natomiast weźmiecie ślub teraz, a ty bez Advance Parole polecisz do Polski, to chyba będziecie musieli załatwiać CR1 (niech mnie ktoś poprawi, jeśli się mylę) i wtedy będziesz uziemiona w Polsce przez rok.

Dzięki za info, tylko wyczytałam, że mając Advance Parole nie ma gwarancji, że wpuszczą z powrotem. Czy to tylko taki straszak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...