Skocz do zawartości

Ślub Z Obywatelem Usa Na Wizie Turystycznej A Wiza Turystyczna Dla Dziecka W Polsce


andzi5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przyleciałam do USA 19 grudnia 2008 na wizie turystycznej, otrzymujac zgode na 6 m-czny pobyt tj. 18 czerwca br. (w formie I-94). Jestem tu po to by byc z moim chlopakiem, ktory od kilkunastu lat ma amerykanskie obywatelstwo i mieszka w USA ponad 20 lat. Planowalismy ślub ale on w miedzyczasie stracil prace - dlatego na pocz. maja wyslalam do USCIS wniosek o przedluzenie pobytu turystycznego do 30 wrzesnia 2009. Na razie nie mam odpowiedzi, wg grafiku USCIS takie sprawy rozpatruje sie teraz srednio 2,5 m-ca.

W ubiegłym tygodniu moja 12-letnia córka dostała w W-wie odmowe przyznania wizy turystycznej na przylot do mnie na wakacje. Urzedniczka ambasady powiedziala, ze jesli ja zmienie swój status w USA to córka otrzyma wize.

Chcę zostać w USA na stałe przez ślub z moim chłopakiem ale tylko w sytuacji jeśli ktoś mi podpowie:

1. Ile czasu od naszego ślubu może zająć załatwienie w końcu wizy turystycznej dla mojej córki, która chce tu przylecieć by zobaczyć czy się jej tu spodoba i zdecyduje później czy chciałaby też wyemigrować do USA ?

Jeśli ta sprawa wygląda beznadziejnie to szczerze powiedziawszy wolałabym od razu wrócić do Polski i ewentualnie nakłonić ukochanego by się do mnie przeprowadził.

2. Czy nie będę miała problemów z powodu ślubu zawartego, przebywając tu na wizie turystycznej ? (ostatni raz byłam tutaj u mojego chłopaka prawie 3 lata temu przez 22 dni też na wizie turystycznej)

3. Czy możemy mieć problemy i jakie jeśli mój chłopak nie znajdzie pracy przed ślubem ? Pobiera od 5 miesięcy zasiłek dla bezrobotnych i z tego co się dowiadywał obecnie załapie się na przedłużenie go o kolejne 5 lub 6 m-cy jako mieszkaniec

Florydy.

Będę wdzięczna za wszystkie dobre wskazówki i porady. Z góry dziękuję za pomoc :)

Anna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od przeczytania forum i sama zobaczysz jak kto jest ze slubem na wizie turystycznej i legalizacja pobytu,jest pare tematow ciekawych na ten temat

Co do Corki to jak dostaniesz tylko GC wtedy Ona powinna udac sie po wize jeszcze raz pokazujac wrazie czego xero Twojej kartya wiec troche to moze zajac czasu z ta GC .

A co do sponsorowania to jesli nie bedziesz sie kwlifikowac to albo poszukacie sobie dodatkowego sponsora albo tez trzeba bedzie poczekac jak Twoj przyszly maz dostanie prace i bedzie mogl pokazac ze Ciebie bedzie mogl utrzymac.

Lub tez wrocisz do Polski z nim.

Nie radze byc nielegalnie jak dostaniesz odmowe przedluzenia pobytu,lepiej miec otwarta doge do USA niz zamknieta.

ps co do zasilku ,musisz poczekac na odpowiedz Kariny jak kto ma sie do sponsorowania..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...