Skocz do zawartości

Akt Ślubu Pełny Czy Skrócony?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Mam taki problem:

Mam stary paszport ze starym nazwiskiem - Panieńskim - nowym odbieram jutro - z podwójnym nazwiskiem:) Za miesiąc lecę do USA po raz kolejny - turystycznie z moim mężem.

Czy na lotniskach i dla urzędnika będzie wystarczający skrócony akt ślubu czy musi być pełny i jak to jest w praktyce - bo w teorii wiem - pełny akt ślubu i dobra znajomość języka angielskiego aby wytłumaczyć czemu ma się dwa paszporty itd.

Bardzo was proszę o pomoc - bo dałam już do tłumaczenia skrócony akt ślubu i nie wiem czy nie zrezygnować - kilka groszy zawsze się przyda:)

Dzięki!!!

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAJ!

Od 4 lat jeżdżę do USA z 2 paszportami, w starym mam wbitą wizę (panienskie nawisko), w nowym zmienione nazwisko ;). zawsze mam przy sobie przetłumaczony skrócony akt ślubu i polski oryginał. Przez pierwsze 3 lata prosili o pokazanie aktu ślubu, ale nie trzeba było nic tłumaczyć. Za ostatnim razem dałam oficerowi 2 paszporty, zadał parę typowych pytań: na ile, co będę robić...

Fakt, że był ze mną mój mąż - rezydent USA może wpłynął na to, że miły Pan nie chciał zobaczyć przetłumaczonego dokumentu. Uwierzył na słowo, że jesteśmy małżeństwem :)

Na moim przykładzie - skrócony akt ślubu wystarczy.

Pozdrawiam.

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy później...

a co w takiej sytuacji: zamierzamy z narzeczoną wybrac sie do usa po ok 3 tygodni po slubie. narzeczona ma wize w starym paszporcie (ktory konczy się jeszcze przed slubem). poniewaz chcielibysmy leciec krotko po slubie, narzeczona moze nie zdazyc wyrobic nowego paszportu wiec sytuacja moze wygladac tak: wiza w starym paszporcie ze starym nazwiskiem, nowy paszport ze starym nazwiskiem (bo stary skonczyl sie jeszcze przed slubem) a osoba ma nowe nazwisko. czy nie bedzie problemu i czy akt slubu (pelny czy skrocony) wystarczy? czy musi byc przetlumaczony? z gory dzieki. jakby cos nie bylo jasne to pytac :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy dobrze rozumiem lub tez cos sie Tobie pokrecilo

stary paszport i nowy paszport bedzie miec stare nazwisko a akt slubu bedzie na nowe nazwisko ktore przyjmie Twoja zona?jesli tak to ten nowy paspzport nawet wydany nie dlugo po pewnym czasie straci waznosc wiec czy warto wyrabiac paszport i placic zaraz 2 razy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...