Skocz do zawartości

Program Wspierania Mobilności Młodych Obywateli


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 81
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Rademenes ja znam takie osoby i z tego co widac to okres oczekiwania nie trwa jak pisza 4 tyg a np 4-5 dni :)

jak widac program nie cieszy sie tak duzym wzieciem na teraz ale kto wie co bedzie w 2010 roku :)

AgentOrange jak umiesz jezyk to wpisz NAFTA i poczytaj na stronie co tam jest napisane,,mozesz tez poczytac o tym na forach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założenia programu wspierania mobilności są interesujące, ciekawi mnie tylko czy istnieją jakieś możliwości przedłużenia pobytu będąc na programie. Jeśli jechałbym z założeniem, że chciałbym przepracować tam więcej niż rok, czy nie lepiej było by jechać na skilled worker? Ale pewnie ciężko cokolwiek powiedzieć, jeśli program rusza dopiero od tego roku:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego to sie nie czyta stron www o tym?

masz tam wyjasnione ze ten program nie polega na tym ze tam lecisz i zostajesz na stale lub tez przedluzasz sobie pobyt lub zmienisz np na studenta...

Musialbys wyjechac po za Kanade lub tez cos zalatwic w Kanadzie (umowe o prace ) i po za Kanada cos byc musial robic jak z wiza pracownicza lub tez z programu skilled worker lub tez z Programu PNP ktory tez jest ciekawy ale wtedy musisz byc w pewnej prowincji przez jakis czas ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
Interesuje mnie wyjazd do Kanady na poczatku przyszlego roku tylko ze:

"Nie może Państwu towarzyszyć współmałżonek, dziecko czy inna osoba pozostająca w tym samym gospodarstwie domowym."

Jak myslicie czy jesli zlozymy z zona osobno dokumenty mamy mozliwosc dostania osobno wiz? Czy stan cywilny przekresla juz wszystko na starcie?

Zastanawia mnie tez ile osob juz zlozylo aplikacje, ktos z tego forum?

I jeszcze to pytanie o prace jesli nie pracuje? wlasnie skonczylem szkole to chyba bez znaczenia.

A ja,kurcze mam dylematy. Moja zona dostała zgode,to sobie pomyslalem,ze tez wysle wniosek,tak dla jaj,bo jak odrzuca,to kase zwroca . I dostalem tez zgode. Wiec przezylem szok.Wiec jak sie powiedzialo A , to trzeba tez i B. Ale zastanawiam sie, czy leciec jednym samolotem, czy moze w jakis odstepach kilkudniowych. Te odstepy czasowe maja jakies znaczenie? a Moze tak bardzo ne pilnuja tego punktu o tym ze nie mozna jechac z "osoba pozostająca na utrzymaniu" ?

Posiada juz ktos w tym temacie wiedze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Hej,

Mam pytanie dotyczace rynku pracy w Kanadzie, interesuje mnie glownie Vancouver...

Ktos ma jakies informacje na ten temat, np. mieszka obecnie w Kanadzie i ma wiedze od strony praktycznej?

Myslalam o szukaniu pracy przez Internet, ale z doswiadczenia wiem, ze bardzo trudno jest (gdziekolwiek) dostac prace bez spotkania z pracodawca "face 2 face"

Takze zastanawiam sie nad tym, gdyby skorzystac z programu YMP, ale pracodawcy szukac juz w Kanadzie...

Dziekuje za wszelkie informacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopuki cos robili do Olimpiady oraz jak jest Olimpiada to jest praca

teraz trzeba bedzie poczekac jak bedzie po,,jak bedzie z rynkiem pracy

do tego wazne jest czy ktos podejmie sie pracy za tzw min..czy duzo cos umie itp...

ten program ma ten plus ze nie jest sie przypisanym do danej pracy i mozna prace zmienic ,,co innego z wiza pracownicza

mozna pracy poszukac na stronach www i zobaczyc jak jest z rynkiem pracy i kogo szukaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

International Experience Canada 2010

tak teraz to sie nazywa ale jest to ten sam program :)

ta propozycja jest ciekawa bo mozna pracowac prawie wszedzie :

http://www.canadainternational.gc.ca/polan...t.aspx?lang=pol

Jesli ktos ma jakies pytania,watpliwosci to moze pisac na e-maila do Ambasady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...