Skocz do zawartości

Wstęp Do Colleage'u Z Dyplomem Mgr Z Polski?


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

We wrześniu będę na V roku studiów psychologicznych na jednej z polskich uczelni. Chciałabym podjąć studia na drugim - zupełnie innym kierunku w USA. Czy jest możliwy wstęp do collage'u, gdy posiada się już mgr lub gdy jest on w najbliższej perspektywie? Nie chcę iść na studia graduate, bo zależy mi na zupełnie innym kierunku niż psychologia. Niektóre szkoły - szczególnie te topowe - piszą na swoich stronach, że nie przyjmują kandydatów z dyplomami. Jest to zrozumiałe biorąc pod uwagę amerykański system edukacji, ale w Polsce jest trochę inaczej. Czy jest szansa jakoś przekonać do siebie uczelnię? A może zawiesić swoje studia mgr na rok i spróbować dostać się do collage'u?

Proszę dajcie znać jak to na prawdę jest. Moja decyzja jest przemyślana i sądzę, że słuszna, ale ograniczona przez przyszły dyplom mgr.

I jeszcze jedno.. Jeśliby się udało, to do collage'u trafiłabym jako 23 latka. Czy to ma jakieś znaczenie :>? Domyślam się, że większość studentów to ludzie zaraz po liceum, ale czy starsi studenci tez podejmują naukę?

Kamila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie - moze podasz nam cytat gdzie jest napisane ze nie przyjmoja kandydatow z dyplomami? Bo cos tu nie tak. System amerykanski jest slynny z tego ze ludzie moga sie latwo doksztalcac i przeksztalcac :) A w Colorado niedawno pewna absolwentka skonczyla college ze stopniem bachelors majac 89 lat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już podaje:

ze strony Yale:

If you have received a bachelor's degree (or the equivalent) or if by the end of the current academic year you will have completed more than two full years toward the degree, you are not eligible to transfer to Yale, nor may you apply through the freshman admission process. (You may not voluntarily relinquish credits in order to qualify for consideration.)

ze strony Princeton:

If you have already started a college or university degree program elsewhere, you are not eligible to apply for admission to Princeton.

I kilka innych stron, ale oczywiście jak teraz szukam to nie mogę tego znaleźć.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tyczy programów undergraduate. Jest mnóstwo za i przeciw by robić undergraduate na uniwerku z Ivy League - to po pierwsze. Po drugie - informacje tego typu są b. ogólnikowe, trzeba napisać maila, opisać DOKŁADNIE swoją sytuację i poczekać na konkretną odpowiedź. Sama przerabiałam już sytuację gdzie na stronie www uczelni pisali różne ciekawostki które potem były weryfikowane, tyczyło to również znakomitych szkół, o których można by sądzić że mają b. sztywne przepisy.

Po trzecie - w USA można robić graduate w zupełnie innym kierunku niż undergraduate, czasem trzeba uzupełnić niektóre prerequesites.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listy do tych uczelni już przygotowuję. Mam nadzieję, że uda się coś zdziałać - zobaczymy. Generalnie nie ograniczam się tylko do Ivy, po prostu udało mi się tam znaleźć te informacje.

A o tym ,że graduate moze być zupełnie z innej beczki, to nie miałam pojęcia. Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o tym ,że graduate moze być zupełnie z innej beczki, to nie miałam pojęcia. Dzięki!

Graduate moze byc zupelnie z innej beczki, ale przewaznie bedziesz musiala nadrobic pewne requirements z poziomu undergraduate. Naprzyklad, kolezanka po literaturze zdecydowala sie isc na medycyne. Przez poltora roku dorobila chemie, biologie, chemie organiczna, matematyke, itp., potem zdala egzamin MCAT, i dostala sie na medycyne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze pytanie do SAT'u. Czy to wszystko co jest zawarte w podręcznikach wystarczy do przygotowania się? jest tam omówiony cały materiał, jaki trzeba opanować, czy niekoniecznie? Jak patrzę na spisy treści, to wydaje się,że wystarczy, ale lepiej niech sie wypowie ktoś, kto wie/ pisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

We wrześniu będę na V roku studiów psychologicznych na jednej z polskich uczelni. Chciałabym podjąć studia na drugim - zupełnie innym kierunku w USA. Czy jest możliwy wstęp do collage'u, gdy posiada się już mgr lub gdy jest on w najbliższej perspektywie? Nie chcę iść na studia graduate, bo zależy mi na zupełnie innym kierunku niż psychologia. Niektóre szkoły - szczególnie te topowe - piszą na swoich stronach, że nie przyjmują kandydatów z dyplomami. Jest to zrozumiałe biorąc pod uwagę amerykański system edukacji, ale w Polsce jest trochę inaczej. Czy jest szansa jakoś przekonać do siebie uczelnię? A może zawiesić swoje studia mgr na rok i spróbować dostać się do collage'u?

Proszę dajcie znać jak to na prawdę jest. Moja decyzja jest przemyślana i sądzę, że słuszna, ale ograniczona przez przyszły dyplom mgr.

I jeszcze jedno.. Jeśliby się udało, to do collage'u trafiłabym jako 23 latka. Czy to ma jakieś znaczenie :>? Domyślam się, że większość studentów to ludzie zaraz po liceum, ale czy starsi studenci tez podejmują naukę?

Kamila

jestem Mgr Inz z Polski i zaczelam tu drugie studia bez problemu. teraz robie transfer kilku klas jak matematyka i ekonomia ale nikt nie mial zadnych objekcji ze robie drugie studia. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy mógłbyś podać nazwę uczelni? Ja właśnie cały dzień spędziłam na pisaniu maili i wszyscy mi odpisują, że nie mają opcji przyjmowania na "drugi dyplom". Transfery też nie bardzo wchodzą w grę, bo mam więcej niż 2 lata studiów skończonych. Za to kierują mnie do szkół dla studentów z "niestandardowym przebiegiem edukacji" umożliwiających zrobienie B.A. ( to znaczy jeśli się jeszcze nie ma dyplomu - ja jeszcze nie mam :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...